نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی ادوتویلت، ادوپرفیوم و ادکلن چه تفاوتی با هم دارند؟
ادوپرفیوم ، ادوتویلت
حتما شما هم دوست دارید تفاوت بین ادوپرفیوم, ادوتویلت و ادکلن را بدانید, در ادامه به شما میگوییم که کدام یک بهتر است.

ادوتویلت, ادوپرفیوم یا ادکلن؟ کدام بهتر است؟

خیلی از اوقات پیش آمده است که در تفاوت بین عطر و ادکلن مانده ایم ، این که کدام یک را انتخاب کنیم ، کدام یک بهتر است ، ماندگاری بوی کدام یک بیشتر است و یا اصلا فراتر از این ها در هنگام خرید عطر خیلی پیش آمده است که با دو عبارت به نام ادوپرفیوم و ادوتویلت برخورد کرده ایم ، فروشنده می گوید که عطرتان ادوپرفیوم است و گران !!! اگر می خواهید می توانید از نمونه های ادوتویلت ما امتحان کنید . و هم چنان جواب این پرسش ها برایتان بی جواب مانده است .

ادوپرفیوم

ادوپرفیوم بهتر است یا ادوتویلت؟

اما بالاخره روزی بایستی جوابی برای سوالات خود بیابید ، اگر امروز همان روز است و شما قصد دارید که یک بار برای همیشه معنای این کلمات را برای خود شفاف سازید می توانید با این مطلب ما را همراهی بفرمایید …
عطر ها و ادکلن ها از چندین ماده شیمیایی تشکیل شده اند که هر کدام به تنهایی دارای خواص بویایی می باشند و رایحه ی خاصی را ایجاد می کنند. هر کدام از عطرها با توجه به غلظت اسانس و درجه الکل به کار رفته در ترکیب شان عنوان های مختلفی به خود می گیرند ، عناوینی هم چون ادکلن ، ادوتویلت و ادو پرفیوم .
 
اما معنای این عناوین چیست و دانستن معنا و مفهوم شان چه کمکی در خرید عطر می تواند به ما بکند؟ فرق این عناوین تنها در میزان غلظت اسانس و درجه الکل به کار رفته در ترکیب آن ها می باشد . این عبارت به این معنی است که هر چه قدر که غلظت عصاره روغنی یک عطر بیشتر باشد ، میزان ماندگاری آن عطر نیز افزایش خواهد یافت .
حال یک سوال مطرح می شود و آن این که غلظت ماندگاری ادلکن ، ادوتویلت و ادوپرفیوم ها نسبت به همدیگر چگونه است ؟ خب ، این گونه می توان گفت که غلظت عصاره در ادوپرفیوم بیشتر از ادوتویلت و در ادوتویلت ها بیشتر از ادکلن ها می باشد .
همین امر نیز باعث تفاوت در هزینه این سه نوع نسبت به یکدیگر شده است و ادو پرفیوم ها اصولا گران تر از سایر عطرها می باشند .
پس بعد از این می توانید در هنگام خرید اگر به دنبال عطری با ماندگاری بالا می گردید به ادوپرفیوم یا به اختصار (EDP ( و ادوتویلت یا به اختصار (EDT) بودن آن نیز توجه داشته باشید.
 
*** غلیظ ترین عصاره، عطر یا perfume نام دارد با غلظتی بین 40-15% خالصترین و ماندگارترین بوهاست و در عین حال گرانترین نوع عطر است.
 
*** ادوتویلت (Eau de Toilette)در حدود 6-1% غلظت داشته بوی ملایمی دارد که ماندگاری زیادی هم ندارد و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده شود.
 
***اشخاصی که پوستی چرب دارند معمولا بوی عطرشان نسبت به افرادی که پوست خشک دارند، ماندگاری بیشتری دارد. زیرا پوست چرب به طور طبیعی مرطوب است و رطوبت باعث نگهداری و ماندگاری بوی عطر می شود.

ادوتویلت، ادوپرفیوم و ادکلن چه تفاوتی با هم دارند؟

ادوتویلت، ادوپرفیوم و ادکلن چه تفاوتی با هم دارند؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 29
برگرفته از ارشاکو - باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 24 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف