تفاوت ادکلن و ادوپرفیوم
وقتی که به دنبال یک رایحه به عنوان رایحه خاص خودتان می گردید به چه فاکتورهایی توجه میکنید؟ آیا میدانستید که جدا از رایحه ویژگی هایی در عطرها و ادکلن های مناسب شما هستند که باید هنگام خرید بدانید و رعایت کنید.

چگونه می ‎توان تفاوت ادکلن و ادوپرفیوم و اِدوتویلت را بیان کرد؟ 

هنگام ایستادن در یک مغازه و انتخاب عطر، اکثر مردم به نوع خاصی از عطر ها توجه نمی ‎کنند و فقط آنچه را دوست دارند خریداری می‎ کنند و اکثریت قریب به اتفاقی از مردم نمی‎ دانند که عطر چیست. پیدا کردن نوع مناسب رایحه به اندازه انتخاب یک عطر مناسب بسیار مهم است. اگر خیلی قوی و تند باشد می ‎تواند شما و اطرافیانتان را خفه کند و اگر خیلی سبک و ملایم باشد، به چشم برهم زدنی رایحه ی آن از بین می ‎رود و دیگر اثری از بو نخواهد ماند.

در این قسمت از دنیای مد نمناک ما قصد داریم که این مسائل به زبان ساده توضیح دهیم. اینجا چگونگی تمایز بین 5 رایحه ی بسیار محبوب و مشهور در دنیای بزرگ و پیچیده عطر ها آورده شده است.

با ادوتویلت، ادوپرفیوم و ادکلن و تفاوت آنها آشنا شوید

پرفیوم

بشر از زمان های بسیار قدیم که با کمک روغن‎ های ضروری ضماد و مرهم تهیه می ‎شد، با عطر آشنا بوده است.

امروزه عطر دارای بیشترین غلظت روغن‎های اساسی، حدود 20% تا 30% است و در نتیجه عطر کرمی تر شده و به رایحه ای ماندگار تر و طولانی مدت تر تبدیل شده است و ممکن است تقریبا 6 ساعت روی پوست بماند و پارچه ها می ‎توانند بیش از یک روز آن را حفظ کنند و این باعث می ‎شود که عطر با بالاتربن قیمت از بین همه گزینه های عطرسازی استفاده شود و به وضوح برای استفاده روزمره در نظر گرفته نمی ‎شود. 

تفاوت ادکلن و ادوپرفیوم

اصول تشخیص تفاوت ادکلن با ادو پرفیوم

اِ دو پرفیوم

بسیاری از افراد عطر اِ دو را با عطر معمولی اشتباه می‎ گیرند. با این حال کلمه کلیدی "اِ دو" (از آب) است، که تاکید می ‎کند عصاره ای در آن حل شده است. بخشی از ماده های روغنی موجود در عطر اِدو یا آب معطر کمی کمتر از حدود 15% تا 20% است.

این عطر ها حدود 4 ساعت روی پوست باقی می ‎مانند و در مقایسه با عطرها، نسبتا سبک هستند و در طول روز قابل استفاده می باشند. 

ا دو پرفیوم

تشخیص تفاوت ادکلن با ادو پرفیوم

فرق بین ادکلن و ادوتویلت و ادوپرفیوم

اِ دوتویلت

اِ دو تویلت برای اولین بار در قرن چهاردهم تولید شد و به آن "آب بهشتی" نیز گفته می‎ شد.

امروزه نوعی عطر سبک و ملایم است که حاوی 5% تا 15% اسانس عطر خالص می باشد که با الکل حل شده است و معمولا حدود 2 تا 3 ساعت ماندگاری دارد و دارای عطر و بوی ملایم است که برای روزهای گرم تابستان مناسب می باشد و چنانچه دنیای مد نمناک اشاره می کند امروزه این نوع عطر از محبوبیت بالایی برخوردار است. 

ادوتویلت

نکات مهم در تفاوت ادکلن با ادو پرفیوم

اِ دو ادکلن

به معنی "آب از ادکلن" است، این نوع عطر در آمریکای شمالی برای رایحه های مردانه استفاده می ‎شود.امروزه اِدو ادکلن معمولا به معنای رایحه های معطر سبک، تازه و یا میوه ای است که از روغن های اساسی 2% تا 4% با آب و الکل تشکیل شده است و معمولا حدود 2 ساعت ماندگاری دارد و این عطر سبک معمولا توسط افراد جوان استفاده می ‎شود. 

ادکلن

نکات مهم در تشخیص تفاوت ادکلن با ادوتویلت

تفاوت ادکلن پرفیوم با تویلت

اُ فِرِش

"اُ فِرِش" به معنی "آب تازه" است و نمایان گر سبک ترین گزینه عطر است - غلظت ماده روغن تقریبا 1% تا 3% است.رایحه این عطر کمتر از یک ساعت روی پوست باقی می ‎ماند و باعث می ‎شود آثار معطر آن تقریبا قابل تشخیص نباشد.رایحه های آن معمولا ساده و با طراوت هستند و این عطر ها معمولا از قیمت کمتری برخوردارند و در هرساعت از روز، از جمله هنگام فعالیت های ورزشی قابل استفاده هستند.

ادوتویلت، ادوپرفیوم و ادکلن چه تفاوتی با هم دارند؟

4.2125
این مطلب مفید بود ؟10520
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /م.ح
برچسب : عطر و ادکلن
وبگردی