زن و شوهر
آقایان باید همسرشان را به هر شخص دیگری ترجیح دهند و همسرشان را نسبت به همه در اولویت قرار دهند حتی نسبت به پدر و مادر.

اولویت همسر نسبت به مادر و فرزندان

اینکه همسرتان در راس لیست اولویت هایتان حتی بالاتر از پدر و مادرتان باشد, برای موفقیت زندگی زناشویی تان الزامی است و به این معناست که همسرتان باید مقدم بر هر کسی باشد.

شما انتخاب کرده اید با همسرتان ازدواج کنید چون او، دختر مورد علاقه تان بوده است. یعنی باید بقیه عمرتان با او به عنوان دوست داشتنی ترین فرد زندگی تان رفتار کنید. شما انتخاب کرده اید که از این به بعد با همسرتان زندگی کنید و با او پیمان محبت و فاداری بسته اید.

اولویت همسر

اولویت قرار دادن همسر

فرزندان تان
البته شب هایی خواهند بود که فرزند کوچولوی تان بین شما و همسرتان وول بخورد اما به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. خیلی مهم است که به عنوان یک پدر، به طور جدی مسئولیت پذیر باشید اما اینکه اجازه بدهید نقش پدری تان، به قیمت کمرنگ شدن مسئولیت های تان به عنوان یک شوهر تمام شود، ارزشش را ندارد. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی را انتخاب کنید، همسرتان را برگزینید.

مادرتان
هیچ کدام از اعضای خانواده تان نباید، نسبت به همسرتان در الویت باشند. به عنوان یک شوهر، این وظیفه ی شماست که طرف ِ همسرتان باشید، و فرقی هم نمی کند چه کسی در مقابل او قرار گرفته است (حتی مادرتان). این رویکرد نیاز به تلاش دارد و شاید لازم باشد توافقاتی را با خود تمرین کنید تا عمیقا به این درک و باور برسید که با همسرتان در یک تیم باشید.

دوستان
شما نباید بعد از ازدواج، ارتباط با دوستان خود را قطع کنید، اما باید بدانید که هیچ رابطه ای (هر چقدر قدیمی و صمیمی) نباید ارزشی بیشتر از رابطه ی شما با همسرتان داشته باشد.

دوستان مجازی
زمان های طولانی گوشی به دست نشستن و چت کردن، کار ساده ای است. حتی اگر همسرتان هم در همین اتاق باشد و شما مشغول گوشی تان و بالا و پایین کردن صفحات و کامنت گذاشتن برای دوستان و آشنایان باشید که حتی خیلی از آنها را ملاقات هم نکرده اید، زمان ارزشمندی را که می توانید در کنار همسرتان بگذرانید از دست می دهید.
مطمئنا سپری کردن لحظات در کنار همسرتان بسیار مهم تر و زیباتر از وقت گذاشتن برای آنهایی است که حتی نقش کوچکی هم در زندگی تان ندارند. مراقب باشید، دوستان مجازی تان، توجه و انرژی تان را جذب نکنند!

آقایان لطفا همسرتان را اولویت قرار دهید

4.218
این مطلب مفید بود ؟153
برگرفته از زندگی ایده آل -/ح
وبگردی