نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها داخل بدن یک فرد سیگاری! (16+) + عکس
سیگاری ، سیگار
مطمئنآ همه شما از مضرات سیگار کم و بیش اطلاع دارید اما شاید تا این مضرات را به چشم خود نبینید گفته های پزشکی را پشت گوش بیندازید حال عکسی از کالبد و داخل بدن یک شخص سیگاری که ظاهری بسیار بد و زننده دارد را مشاهده کنید.
بازدید : 13,124 نفر

این تصویری کاملا واقعی از داخل بدن یک فرد سیگاری می باشد

 

با اینکه بسیاری از افراد با هشدارهای جدی پزشکی از طریق رسانه ها و نشریات مواجه می شوند اما باز هم با کمال ناباوری گفته ها و هشدار های پزشکی را نادیده گرفته و باعث می شوند که پیامدهای ناگوار و تلخی به بار آید در این بخش عکسی هولناک از داخل بدن یک فرد سیگاری را مشاهده می کنید که به طرز وحشتناکی به دلیل مصرف سیگار دچار آسیب های جبران ناپذیری شده است.

داخل بدن

داخل بدن یک فرد سیگاری

 

سیگار کشیدن یکی از مهم ترین علل بیماری و مرگ قابل پیشگیری است. نیکوتین به شدت سمی است. خوردن حدود 40 میلی گرم نیکوتین خالص، یا مقدار موجود در دو نخ سیگار، کشنده است. اما زمانی که سیگار دود می شود، بیشتر نیکوتین سوزانیده شده و تنها یک تا چهار میلی گرم آن توسط بدن فرد جذب می شود.

با سوختن توتون یک قیر چسبناک از ترکیب صدها ماده شیمیایی به وجود می آید که سرطان و بیماری راه های هوایی را سبب می شود. قیر در دود توتون به شکل ذرات ریزی آزاد می شود که به شش ها و راه های هوایی آسیب رسانیده و دندان ها و انگشتان را رنگی می کند. قیر عامل اصلی سرطان های ریه و گلو است. سوختن توتون هم چنین تولید منواکسیدکربن می کند، یعنی گازی سمی که قابل دیدن یا بوییدن نیست. با استنشاق دود سیگار، منواکسیدکربن به جای اکسیژن با هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز اتصال می یابد.

نیکوتین با افزایش سرعت ضربان قلب، سبب می شود که قلب شدیدتر کار کند حال آن که منواکسیدکربن قلب را از اکسیژن اضافی که لازمه این کار سنگین است، محروم می نماید. این یکی از راه هایی است که بدان وسیله سیگار کشیدن به قلب آسیب می رساند. زمانی تصور می شد که سیگارهای دارای تار و نیکوتین کمتر ممکن است برای فرد سیگاری کم ضررتر باشند. اما تحقیقات نشان داده است که سیگارهای سبک نیز عیناً می توانند همان بیماری ها را تولید کنند.

گفتنی است تنها سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که میتواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد سیگاری بروز کند، که برخی از آنها عبارتند از:از دست دادن موها،چین و چروک،سرطان پوست،فساد دندانها،پوکی استخوان،بیماریهای قلبی،زخم معده و ...

داخل بدن یک فرد سیگاری! (16+) + عکس

داخل بدن یک فرد سیگاری! (16+) + عکس
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 56
برگرفته از آخرین نیوز - پارسی طب / ل
این مطلب مفید بود ؟ 53 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف