بوی عطر
اگر به دنبال راهکاری مناسب برای از بین بردن بوی عطر به جا مانده روی لباس ها هستید ، پیشنهاد می کنیم این بخش از نمناک را مطالعه بفرمایید.

چگونه بوی عطر را از روی لباس از بین ببریم

عطر یکی از وسایل آرایشی پر طرفدار بین اکثر مردم دنیا می باشد اما اگر بوی عطر پس از ساعت ها از روی لباس از بین نرفت یا از عطری استفاده کردید که رایحه مطبوعی ندارد چه باید کرد؟

ترفندهای موثر برای از بین بردن بوی عطر از روی لباس

اگر به دنبال راهکاری شایسته برای از بین بردن رایحه به جا مانده روی لباس ها هستید ، توصیه می شود از سرکه و جوش شیرین بهره گیری کنید .در مرحله آبکشی لباس ها یک فنجان سرکه در محفظه مخصوص بریزید یا از اسپری جوش شیرین روی لباس ها کمک بگیرید . باقی ماندن مقادیری اندک از جوش شیرین به مدت یک ساعت بر لباس ها رایحه عطر را از بین می برد .

یک روش دیگر استفاده از پیاز است .یک عدد پیاز کوچک را در یک کاسه آب سرد قرار دهید و آن را به مدت 2 ساعت در اتاق و نزدیک کمد لباس ها بگذارید . پیاز رایحه های معطر و نا مطبوع لباس ها را جذب خواهد کرد . برای از بین بردن رایحه تند عطر از روی پوست بدن نیز میتوانید از اسکراب ملایم جوش شیرین و آب استفاده کنید .

فراموش نکنید معطر کردن لباس ها یا فضای خانه نیزروش مختص خودش را دارد . اسانس های روغنی موجود در انواع عطر در تماس با پارچه منتهی به آسیب رساندن به لباس خواهد شد .

بوی عطر

برای از بین بردن بوی عطر از روی لباس چه کنیم

بنابراین توصیه می شود به جای اینکه عطر را روی لباس ها اسپری کنید ، مچ دست ،گردن یا آرنج ها و نقاط نبض دار بدن را که جریان خون بیشتری از آن عبور می کند را آغشته به عطر کنید .هیچ گاه ناحیه پشت گوش تان را به عطر آغشته نسازید و سعی کنید پس از استحمام که منافذ پوست باز و نرم است ، از عطر استفاده کنید .

در صورتی که از جواهرات تزیینی و بدلیجات استفاده می کنید ، باید بدانید ، روغن و دیگر ترکیبات موجود در عطر ها ممکن است ، رنگ فلز و ساختار آنها را تغییر دهد .هنگام استفاده از رایحه های معطر به وضعیت آب و هواتوجه کنید .
برای نمونه در روزهای ابری اسانس های روغنی گرفته شده از گلها را اسپری کنید و در روزهای آفتابی از رایحه هایی با پایه چوب و صمغ درختان استفاده کنید .

در صورتیکه قصد خرید عطر را دارید ، رایحه های اصل و مرغوب را از انواع تقلبی آن تشخیص دهید چراکه عطر های تقلبی به دستگاه تنفسی و پوست آسیب می رساند و به طور قطع ماندگاری لازم را نخواهد داشت .

آیا طریقه استفاده درست از عطر را می دانید؟

عطر را روی قسمت های نبض دار بدن اسپری کنید، آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود روی یک نقطه جمع می شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخی بزند، زیاد می شود. دستتان را در فاصله 10 تا 15 سانتی متری این نقاط نبض دار بگیرید و به آرامی عطر را اسپری کنید.

در مورد مچ دستان یک نکته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچ ها را به هم نسایید، این کار باعث خراب شدن بوی عطرتان می شود. بعضی ها عطر را تنها روی گردنشان اسپری می کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ می شود. مچ دست ها برای تکمیل این پروژه عالی است !

بوی عطر

راه حلی برای از بین بردن بوی عطر از روی لباس

عطر روی پوست باشد یا روی لباس؟

یادتان باشد که عطر را پیش از پوشیدن لباس به خود بزنید. اگر چه ممکن است قسمت های اصلی که یادآور شدیم با لباس پوشیده شود اما هنگامی که عطر را مستقیما روی پوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که روی لباس خود بزنید خواهد داشت چون بیشتر عطرها برای به کار بردن روی پوست طراحی شده اند و نکته مهم این است که نوع پوست روی رایحه منعکس شده از عطر تاثیر دارد.

به عبارت دیگر برای هر پوستی باید عطر مناسب خودش را انتخاب کرد. تفاوت پوست های مختلف عمدتا در میزان چربی، رنگ پوست و اسیدیته آنهاست. مثلا پوست را بر اساس میزان چربی به چهار نوع چرب، خشک، نرمال و ترکیبی تقسیم بندی می کنند. پوست های چرب عطر را بهتر و مدت زمان زیادتری در خود نگه می دارند.

همچنین می توان گفت افرادی که پوست روشن و بلوند دارند بهتر است از رایحه گل استفاده کنند و پوست گندمی ها از رایحه های مشرق زمینی .

روش ساده برای از بین بردن بوی عطر از روی لباس

35
این مطلب مفید بود ؟32
برگرفته از پرشین وی ، زندگی ایده آل/ ف
وبگردی