نمناک تکنولوژیاینترنت ترجمه گفتاری گوگل
مترجم گوگل ، ترجمه مکالمه
شرکت بزرگ گوگل از قابلیت جدید مترجم خود که می تواند گفتگو را همزمان ترجمه کند رونمایی کرد.این قابلیت در آخرین به روز رسانی نرم افزار مترجم گنجانده شده است.
بازدید : 10,709 نفر

معرفی قابلیت ترجمه گفتاری گوگل

مترجم گوگل یکی از ابزار مفیدی است که این شرکت برای تسهیل امور کاربران و استفاده از سایت های مختلف که دارای زبانهای متفاوت است طراحی کرده است.شرکت گوگل به تازگی اعلام کرد که نسخه به روز رسانی شده ای مترج می تواند به صورت اتوماتیک زبان های یک مکالمه را تشخیص و آنها را ترجمه می کند.

این به روزرسانی همچنین به کاربران این امکان را می دهد که عبارات و تابلوها را با استفاده از دوربین گوشی فورا ترجمه کند.این درحالی است که یک استاد زبانشناسی گفته است که این نرم افزار نمی تواند عبارات پیچیده تر را درک کند.
 
نرم افزار مترجم گوگل
ترجمه گوگل
 
به گفته این استاد، این نرم افزار برای امور پایه ای بسیار مفید است. برای مثال مادر من به هیچ زبان دیگری جز انگلیسی صحبت نمی کند، اما مسافرت را دوست دارد، در نهایت می تواند راه خود را در هر شهری پیدا کند.
آریان بوگین، استاد ارشد زبانهای خارجی در دانشگاه نورس آمبریا نیز در این باره گفت:این نرم افزار هرگز تفاوتهای ظریف، اختلافات فرهنگی و مسائل طنز را تشخیص نمی دهد.
مترجم گوگل قبل از به روزرسانی می توانست عبارت های شفاهی یا تایپ شده را ترجمه و آنها تکرار کند. اما کارکرد آن به صورت جمله به جمله و لغت به لغت بود تا ترجمه همزمان و گاهی اوقات در تلفظ ها و ریتم صحبت دچار مشکل می شد.
کاربران این نسخه به روزسانی شده می توانند با استفاده از قابلیت لنز تشخیص لغت از دوربین گوشی خود برای ترجمه فوری عبارتها استفاده کنند که بدون ارتباط وای-فای و اینترنت کار می کند.
طبق اعلام گوگل مترجم این شرکت همچنین به کاربر این امکان را می دهد با استفاده از دوربین گوشی تصویر یک متن را بگیرد و ترجمه آن را به 36 زبان دریافت کند.
اکنون گوگل در حال بردن این قابلیت به یک سطح بالاتر است که به کاربر این امکان را می دهد که متون را با استفاده از دوربین گوشی ترجمه کند.
هنگام استفاده از مترجم گوگل کافی است دوربین گوشی را به سمت یک عبارت گرفته و ترجمه آن را روی نمایشگر ببینید حتی اگر به اینترنت متصل نباشید.
این قابلیت برای زبان های انگلیسی به فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و برعکس ارائه شده است.

ترجمه گفتاری گوگل

ترجمه گفتاری گوگل
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 11 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف