نمناک ورزشگوناگون احتمال تغییر رای بهداد سلیمی وجود دارد ؟
بهداد سلیمی ، مدال طلا بهداد سلیمی
با حذف ناباورانه بهداد سلیمی و اعتراض ها از این بابت این سوال بوجود میاد که آیا رای بهداد سلیمی تغییر میکند؟
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395
بازدید : 2,644 نفر

رای بهداد سلیمی تغییر میکند؟

بهداد سلیمی وزنه بردار خوب کشورمان یک مسئول آسیایی وزنه برداری که برای کشور عراق است را دلیل ناداوری ها علیه خود می داند.آیا اعتراض کمکی به بهداد می کند؟ این قهرمان می گوید:«الان دیگر مدال ها را دادند و رفت و دیگر اعتراض فایده ای ندارد.فکر کردید مدال را از گرجستانی و ارمنی می گیرند و می گویند بیا بهداد برای تو؟ تمام شد و رفت.»

در حالی که بهداد سلیمی موفق شده بود در دومین حرکت خود، سه چراغ سفید دریافت کند، با اعلام هیات ژوری از دیس کوالیفای شد و در حرکت سوم نیز نتوانست وزنه ٢٤٥ را بالای سر ببرد.

طبق قوانین، هیات ژوری تنها در مواقعی که نظر یکی یا دو داور متفاوت باشد می تواند در نتیجه نهایی وارد شود و به نظر می رسد تصمیم آنها در نپذیرفتن سه نظر مثبت درباره مهار وزنه ٢٤٥ کیلویی در مرحله دوم توسط وزنه بردار سنگین وزن کشورمان یک حق کشی آشکار باشد.

طبق این قوانین هیات ژوری نمی تواند تصمیم جمعی سه داور را تغییر دهد مگر در موردی که یک اعتراض رسمی نسبت به تصمیم داوران بر اساس دستور العمل انجام اعتراض، داده می شود.

 

بهداد سلیمی

حذف ناباورانه بهداد سلیمی

بهداد سلیمی در حالی که موفق شده بود در یکضرب با مهار وزنه ٢١٦ کیلوگرمی رکورد المپیک را از آن خود کند، در دو ضرب به وزنه ٢٤٥ کیلوگرم هجوم برد و بعد از دریافت رای عجیب در بار اول که داوران ٢ چراغ قرمز مقابل او قرار دادند، در بار دوم توانست نظر مثبت هر سه داور را جلب کند اما در اتفاقی عجیب هیات ژوری اعلام کرد او مرتکب خطا شده است.

این اتفاق باعث شد تا این وزنه بردار تنها دو دقیقه فرصت مهار این وزنه در تنها شانس باقی مانده خود را داشته باشد. بهداد سلیمی که با توجه به عمل جراحی مربوط به پارگی رباط شرایط سخت بدنی را پشت سر می گذاشت، نتوانست در این فرصت این وزنه که حداقل میتوانست او را به مدال نقره این رقابت ها برساند را مهار کند و ناکام ماند.

ناکامی او البته بی ارتباط با عدم قبول مهار وزنه اش در مرحله اول نداشت و کارشناسان معتقدند او در بار اول که وزنه ٢٤٥ کیلو را بالای سر برد هیچگونه خطایی مرتکب نشد تا حذف رکوردشکن مرحله یکضرب در بخش دو ضرب به علامت سوال بزرگی تبدیل شود.

احتمال تغییر رای بهداد سلیمی وجود دارد ؟

احتمال تغییر رای بهداد سلیمی وجود دارد ؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از افکار نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف