نمناک اخباراقتصاد ورود موقت کدام خودرو های سواری به ایران ممنوع شد؟
خودرو سواری ، ورود موقت خودرو به ایران
با بخشنامه یک دستگاه دولتی ورود موقت چند خودروی سواری لوکس ممنوع شد.
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396

 ورود موقت پورشه، مازاراتی، بوگاتی و هامر ممنوع شد

ورود موقت برخی خودروهای لوکس از قبیل پورشه، مازاراتی و بوگاتی به داخل کشور ممنوع شد.
با بخشنامه یک دستگاه دولتی، ورود موقت خودروهای سواری با برندهای پورشه، هامر، مازاراتی، بوگاتی و خودروهای تشریفاتی و لوکس مشابه امکان پذیر نمی باشد.

 

خودروی لوکس


ورود موقت عبارت است از ورود کالای معین برای مدت معین با تعلیق حقوقی که به ورود قطعی آن تعلق می گیرد به شرط خروج مجدد از کشور. به طور کلی واردات موقت از حقوق ورودی معاف هستند اما تنظیم و تسلیم اظهارنامه و انجام تشریفات گمرکی برای واردات موقت الزامی است. برحسب اینکه کالای موضوع واردات موقت، مجاز، مشروط یا ممنوع باشد، نوع تضمین آن متفاوت است و به موجب قانون و نظر گمرک ایران تعیین می شود.
به این ترتیب گمرکات اجرایی موظف شدند از صدور پروانه ورود موقت برای خودروهای مورد اشاره یا تمدید مدت تردد آنها و موافقت با ورود خودروهای مذکور تحت رویه های کارنه دو پاساژ خودداری کنند.
گفتنی است، سال گذشته گمرک ایران اعلام کرده بود که صدور پروانه ورود موقت برای اتومبیل های وارده به کشور صرفاً برای آن دسته از افراد انجام می شود که مقیم خارج از کشور بوده و شرط شش ماه اقامت متوالی را در کشور مربوطه داشته باشند. مدت مجاز اقامت خودروهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می شوند، سه ماه است و پس از مدت فوق باید از کشور خارج شوند و تمدید مهلت های مذکور منوط به موافقت قبلی گمرک ایران خواهد بود.

ورود موقت کدام خودرو های سواری به ایران ممنوع شد؟

ورود موقت کدام خودرو های سواری به ایران ممنوع شد؟
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از تسنیم/م
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف