نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوراکی های مضری که شما را به مرگ نزدیک می کند
خوراکی های مضر ، ابتلا به سرطان
خوراکی های مضری وجود دارند که عامل بسیار خطرناکی برای سلامت بدن محسوب می شود و موجب ابتلا به سرطان می شوند.

خوراکی های مضر که نباید مصرف کرد

برای حفظ سلامت بدن و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری ها باید مواد غذایی سالم مصرف شود. بر اساس تحقیقات، چندین گروه از مواد غذایی ارتباط مستقیمی با بروز سرطان دارند و با کاهش یا قطع مصرف آنها می توان تا حد زیادی ریسک خطر ابتلا به سرطان را کاهش داد.

 
اولین گروه پرخطر، میوه های تراریخته (تغییر ژنتیک داده شده) است و نمونه های آماری نشان می دهد که ابتلا به سرطان و بیماری های دیگر مثل آلرژی در افرادی که از این مواد غذایی مصرف می کنند، بیشتر است.
 
دسته دوم ماهی های پرورشی هستند که در استخرهای پرورش آبزی ها در محیطی تنگ و کم نور نگهداری می شوند. استفاده از آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از بروز بیماری های انگلی و قارچی توسط پرورش دهندگان ماهی می تواند باعث تجمع مواد سمی در بدن ماهی ها و ابتلای انسان به بیماری های مزمن و مرگبار شود.
 
 
 
خوراکی های مضر

مواد غدایی مضر برای بدن

 
 
مواد شیرین به ویژه قند و شکر و حتی شکر قهوه ای یکی دیگر از عوامل تهدیدکننده سلامت انسان ها به شمار می آید، زیرا باعث افزایش ترشح انسولین در بدن می شود. از طرفی سلول های سرطانی از خوراکی ها و مواد شیرین تغذیه می کنند و مصرف این نوع مواد بستر رشد و گسترش تومورها را فراهم می کند.
 
خوراکی های کنسرو شده هم عامل بسیار خطرناکی برای سلامت بدن محسوب می شود زیرا حاوی مقادیر بالایی از مواد نگهدارنده است و نیز در بدنه فلزی آن انواع مواد سمی وجود دارد که از عوامل اصلی ابتلای انسان به سرطان است.
 
پاپ کورن های حاضری که در مایکروفر آماده می شوند نیز یکی دیگر از خوراکی های ایجادکننده سلول های سرطانی است. رایحه ای که این ماده غذایی پس از باز شدن بسته ایجاد می کند عامل بسیار جدی برای ابتلا به انواع سرطان ها به ویژه سرطان ریه است.
 
کارشناسان بر این اساس توصیه می کنند افراد در صورت تمایل به مصرف پاپ کورن به صورت سنتی و با روش های عادی آن را تهیه کنند و از یک اسنک سالم لذت ببرند.
 
 
 
خوراکی های مضر

مواد غدایی مضر برای بدن

 
 
گوشت های کبابی و سرخ شده هم به دلیل تغییر در مولکول سلول ها تحت تاثیر حرارت به یک ماده خطرناک برای سلامتی بدن تبدیل می شوند و مسبب بسیاری از سرطان ها بویژه سرطان روده بزرگ و سرطان های گوارشی هستند.
 
کارشناسان توصیه می کنند افراد در وعده های غذایی خود از گوشت بخارپز یا پخته استفاده کنند و کمتر سراغ خوراکی های سرخ شده بروند.مواد غذایی دودی دارای نمک فراوان و اکسید نیتریک هستند که هر کدام عاملی جدی برای ابتلای انسان به سرطان به شمار می روند.
 
در نهایت روغن های اشباع و آرد گندم سفید هم به دلیل تغییراتی که در ترکیب اصلی آنها داده شده به مواد سمی برای سلامت بدن تبدیل شده اند و کارشناسان توصیه می کنند افراد از این مواد خوراکی در وعده های غذایی خود استفاده نکنند.
 
 
خوراکی های مضر

مواد غدایی مضر برای بدن

 
 
کارشناسان همچنین توصیه می کنند افراد حتی الامکان از محصولات ارگانیگ برای تغذیه استفاده کنند.

خوراکی های مضری که شما را به مرگ نزدیک می کند

خوراکی های مضری که شما را به مرگ نزدیک می کند
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 19
برگرفته از سلامت نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 18 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف