راه داشتن فرزندی زیبا از سالهای دور و حتی در میان سخنان امامان و معصومین هم گفته شده است که با داشتن یک برنامه غذایی و مصرف میوه های خاص می توان به نتیجه رسید.

راههای داشتن فرزندی زیبا وبرطرف کردن ویار مادران باردارازنظر طب سنتی

یک متخصص طب سنتی در مورد دستورالعمل های طب سنتی در مورد خواص خرما گفت:خرما حاوی آهن زیاد و مواد معدنی مفید است که جلوی ضعف و کم خونی مادر را می گیرد بنابراین مادران در تمام طول مدت بارداری خود علی الخصوص در ماه اول صبح ها به صورت ناشتا یا در طول روز از این ماده غذایی مفید استفاده کنند .

این متخصص افزود:مادرانی که طبع آنها گرم از رطب استفاده کنند و پس از مصرف آن آب بنوشند و مادران دارای طبع سرد بهتر است رطب را بدون نوشیدن آب مصرف کنند .

وی زنان بارداری که از ویار رنج می برند را به خوردن انار و برجستگی های درون آن توصیف کرد و گفت:سماق زدن به غذاها و 2 بار در روز مصرف یک قاشق مرباخوری تخم ترب برای رفع ویار مفید است .

وی همچنین حجامت عمومی و حجامت سر را برای رفع ویار مفید دانست .

او درموردیکی دیگر از دستورالعمل هایی که در طب اسلامی برای ماه اول بارداری آمده است را خواندن 40 بار سوره قدر عنوان کرد .

این متخصص طب اسلامی در پاسخ به این سوال که می گویند زنان باردار باید از مصرف خودسرانه داروهای گیاهی در این دوران بپرهیزند، گفت:در کتابی به اسم مخزن الادویه دوز مصرف هر داروی گیاهی را آورده است اما ما معمولاً می گوییم تمام داروهای گیاهی را می توان به اندازه یک قاشق مرباخوری مصرف کرد اما برای مصرف دقیق تر می توان به این کتاب مراجعه کرد .

همچنین ایشان برای تقویت قلب مادران خواندن سوره یس و صافات در ماه اول، زدن گلاب به سر و صورت، خوردن هویج زرد رنگ، عسل (3 قاشق مرباخوری)، انگور و گوشتی که در شیر پخته شده باشد را توصیه کرد .

برای داشتن فرزندی زیبا

راههای رفع ویار بارداری

وی گفت:علاقمندان به زیبایی و خوشرنگی نوزاد می توانند یک استکان کاسنی را 2 بار در روز و همچنین روزی 7 عدد زیتون یا روغن زیتون را مصرف کنند .

کره گاومیش (3 قاشق)، خربزه، سیب، گلابی و انار همگی در زیبایی نوزاد اثرگذار هستند .

این متخصص طب اسلامی، پر مو شدن و سیاهی موی نوزاد را با خوردن شنبلیله، ترب، خیار و موادی همچون خشکبار، جوانه ها و آناناس که دارای منابع گوگرد و منگنز هستند و همچنین سبزیجات با برگ سبز و جو سبوس دار را امکان پذیر دانست .

خوردن روزی یک لیوان آب دریا از 4 ماهگی به بعد را باعث طلایی شدن موی نوزاد دانست .

وی خوردن کندر و 21 عدد مویز در صبح ناشتا را باعث باهوشی نوزاد و مصرف خرما و پخش صوت قرآن را سبب شجاعت نوزاد دانست .

این متخصص طب سنتی برای زایمان آسان و راحت گفت:مادران باردار در ماه 9 قدم زدن را در برنامه روزانه خود داشته باشند و همچنین روغن مالی شکم با روغن گل بنفشه، خوردن کباب هر 3 روز یکبار و غذاهای مایع را در یک زایمان راحت و خوب موثر است .

و در پایان گفت:زنان باردار از شب نشینی بپرهیزند همچنین آنهایی که میل به خوردن دارند برای تأمین خون جنین از شیرینی جات طبیعی همچون شیره انگور، شیره توت و خرما استفاده کنند .

راهکارهای تغذیه ای برای داشتن فرزندی زیبا

راهکارهای تغذیه ای برای داشتن فرزندی زیبا : امتیاز : 4.6 تعداد رای : 28
این مطلب مفید بود ؟262
برگرفته از فارس-/ر
نظرات
وبگردی