نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها عارضه ی پاچنبری و درمان قطعی آن
پاچنبری ، درمان پاچنبری
پاچنبری از دوران جنینی شروع به شکل گیری می کند و هرچه عارضه زودتر شروع شده باشد درمان آن دشوار تر است .

کلاب فوت یا پا چنبری چگونه درمان میشود

پاچنبری یا کلاب فوت به عارضه ای گفته می شود که اسکلت و عضلات پا را در ناحیه ی ساق و مچ درگیر می کند و طی آن پا به سمت داخل و پایین چرخیده و امکان حرکت را سلب می کند.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی با بیان اینکه آمار دقیقی از شیوع این بیماری در ایران نداریم، افزود:بلافاصله پس از تولد نوزاد باید مشکل کلاب فوت برطرف شود، از این رو با مراجعه به متخصصان مربوطه پای نوزاد گچ گرفته می شود.
وی در مورد این که آیا می توان در دوران جنینی این مشکل را رفع کرد، گفت:حتی اگر در سونوگرافی های صورت گرفته در دوران بارداری هم این مشکل جنین مشخص شود، اقدامی پیش از تولد نمی توان کرد و همه اقدامات درمانی پس از تولد صورت می گیرد.

پاچنبری

درمان پاچنبری

درمان اصلی کلاپ فوت، گچ گیری پای بیمار است و به ندرت ممکن است نیاز به عمل جراحی باشد؛ همچنین با توجه به پیشرفت های این حوزه، پاچنبری کودکان کاملا برطرف شده و وضعیت پاها به شکل طبیعی بازمی گردد.
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی شاخه مازندران همچنین با انتقاد از اجرا نشدن تعهدات سازمان های بیمه گر، گفت:برخی سازمان های بیمه گر حدود یک سال است که پرداختی های خود را به تعویق انداخته و این موضوع چالش های زیادی برای گروه های مختلف پزشکی و ارتوپدی داشته است و باید به این مساله توجه شود.
سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی 22 تیرماه با حضور صاحب نظران و اساتید این حوزه در هتل سالاردره مازندران برگزار می شود.

عارضه ی پاچنبری و درمان قطعی آن

عارضه ی پاچنبری و درمان قطعی آن
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از ایرنا -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف