دکوراسیون زرد
رنگ زرد جذاب و پرانرژی است که به شما روحیه میدهد, استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون نمایی خیره کننده به ارمغان می آورد.

10 ایده استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد به علت ویژگی هایی که دارد در دکوراسیون های با طراوت و گرم مورد استفاده قرار می گیرد در واقع رنگ زرد را می توان یکی از معدود رنگ هایی دانست که در اثر تغییر میزان و زاویه نور دارای نمایش متفاوتی است.

رنگ زرد، رنگ شاد، روشن و شفافی است که می تواند با قرار گرفتن در فضای خانه، همین حس و حال را در خانه هم ایجاد کند. کسانی که به دکوراسیون فصلی علاقه دارند و با فصل حال و هوای خانه شان تغییر می کند، در فصل بهار و تابستان بی شک سراغ رنگ زرد می روند چون این رنگ با خودش انرژی و شادابی تابستانی را به خانه می آورد.

دکوراسیون زرد

دکوراسیون منزل رنگ زرد

برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل ترفند های بسیاری وجود دارد تا هیجان و شادابی را به همراه اعتماد بنفس برای ساکنان منزل به وجود آورد. ما در این مطلب به بررسی استفاده های متعدد از این رنگ زیبا و تاثیر گذار در روحیه افراد برای علاقه مندان به استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم برای آشنایی با رنگ خورشید و کاربردهای آن در دکوراسیون منزل ما را در ادامه همراهی نمایید.

اگر شما هم هوس کرده اید با اضافه کردن رنگ زرد، دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید، راهنمای جمع و جور و به دردبخور ما را بخوانید:

1. رنگ زرد انتخابی کلاسیک، قدیمی و فراگیر برای آشپزخانه است. اگر نگاهی به فروشگاه های لوازم خانگی بیندازید، می بینید که بیش از همه رنگ ها، رنگ زرد در وسایل خانگی وجود دارد؛ البته انتخاب بدی نیست چون رنگ زرد باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن و زیاد شدن اشتها می شود. اگر صندلی های غذاخوری شما زرد هستند، برای رومیزی و سرویس پذیرایی سراغ رنگی مثل سفید بروید. به هر حال، رنگ زرد به دلیل خصلت اجتماعی خودش و ایجاد صمیمت در محیط برای فضاهای دور همی مثل اتاق نشمین و غذاخوری مناسب است.
 
2. زرد را با چه رنگی ترکیب کنید؟ ترکیب زرد با رنگ های مختلف می تواند حس و حال متفاوتی ایجاد کند؛ مثلا ترکیب رنگ زرد با مشکی برای وسایل لوکس و مجلل به کار برده می شود. مثال بارز این ترکیب، کارهای ورساچه، طراح ایتالیایی است که با ترکیب دو رنگ زرد و مشکی مجموعه های لوکسی در لباس، وسایل پذیرایی، مبلمان و ... خلق کرده است. ترکیب رنگ سفید با زرد محیط را تمیز نشان می دهد. آبی با زرد یادآور دریاست و انتخاب خوبی برای خانه های ویلایی محسوب می شود. مکمل رنگ زرد، بنفش سیر است و این دو در کنار هم چیزی کم ندارند اما برای خانه های بزرگ و مجلل توصیه می شوند.
 
3. برای اتاق نوزاد خود می توانید سنت دیرینه صورتی و آبی را بشکنید و از رنگ زرد نباتی استفاده کنید که محیط را شاد و خوشایند می کند.

دکوراسیون زرد

استفاده ماهرانه از رنگ زرد در دکوراسیون

4. در استفاده از رنگ زرد باید با دقت ویژه ای عمل کنید چون زرد در کنار نشاط، شفافیت و انرژی بخشی، این امکان را دارد که خشم و عصبانیت در محیط ایجاد کند؛ به همین دلیل باید با فکر و دقت سراغ دکوراسیون زرد بروید. اگر در این کار حرفه ای نیستید، بهتر است رنگ زرد را با رنگ های دیگری مثل سبز ملایم، سفید، خاکستری و... ترکیب کنید. اگر می خواهید دکوراسیونی با غالب رنگ زرد بسازید، حتما از طراحان داخلی و متخصصان این امر کمک بگیرید تا آرامش خانه شما با یک تغییر دکوراسیون ساده از دست نرود.

5. از طیف رنگ زرد، بهترین و مناسب ترین رنگ برای کاربرد دائمی و همیشگی، زرد کره ای است. زرد ملایمی که تندی زرد آفتابی را ندارد و در ترکیب با سایر رنگ ها زیبایی دلچسبی دارد.

6. اگر قصد دارید، اتاقی را چه بزرگ و چه کوچک، روشن و پرنور نشان دهید، به جای رنگ سفید، رنگ زرد روشن را برای دیوارهای آن انتخاب کنید در این مدت اتاق پرنورتر و بزرگ تر نشان داده می شود.

7. برای اتاق های آفتابگیر، پرده زرد انتخاب هوشمندانه ای است چون باعث می شود، روشنی نور خورشید به داخل اتاق راه یابد. تابش نور خورشید در پرده زرد، زیبایی و درخشش خاصی در خانه ایجاد می کند. توصیه می کنیم پرده زرد را برای اتاق های بدون نور استفاده نکنید.

8. رنگ زرد طیف گسترده ای دارد؛ از زرد خورشیدی تا لیمویی. تمام این طیف را تک تک یا در کنار هم می توانید برای دکوراسیون یک اتاق استفاده کنید. در استفاده از زرد خورشیدی با احتیاط عمل کنید چون چشم را آزار می دهد. برای اطمینان از انتخاب درست خود، بیشتر از رنگ زرد لیمویی استفاده کنید.
 
9. اگر قصد تغییر دکوراسیون و استفاده از رنگ زرد را ندارید، توصیه می کنیم به دلیل نقش مثبت این رنگ در بالابردن انرژی خانه، چند وسیله زرد را به دکور خانه تان اضافه کنید؛ مثل گلدانی زرد. این گلدان را با گل های زرد روی میز صبحانه آخر هفته خود امتحان کنید، به سرعت متوجه تاثیر این رنگ در شادابی خانواده می شوید.
 
10. چون رنگ زرد، رنگی انرژی بخش و محرک است برای اتاق خواب توصیه نمی شود چون آرامش اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است باعث بی خوابی شود. اگر خواستید با یک سرویس خواب زرد، تنوعی به اتاق خواب خود بدهید، سراغ زردی ملایم و طرحدار بروید. زرد یکدست انتخاب خوبی نیست. فراموش نکنید برای اتاق خواب های نورگیر و ویلایی، زرد انتخاب خوبی است.

زیبایی خیره کننده دکوراسیون خانه با رنگ زرد + عکس

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از زندگی ایده آل - زیبایی خانه -/ح
وبگردی