دکوراسیون و نورپردازی

“دکوراسیون و نورپردازی” مدرن راهرو و راه پله

تاریخ انتشار : 9 تیر 1394کد مطلب : 17018زمان مطالعه : 1 دقیقه
“دکوراسیون و نورپردازی” بخش فراموش شده دکوراسیون داخلی منزل یعنی همان راه پله ها و راهروها که محل عبور تمام اعضای خانواده هستند را می توان به سبک مدرن و اقعا زیبا طراحی کرد.

 دکوراسیون و نورپردازی داخلی منزل یکی از اصول مهم در زیبا سازی است که در این میان راه روها جزو مناطق فراموش شده هستند. همانطور که گفته شد این فضاها اغلب نواحی فراموش شده در خانه به حساب می ایند و اخرین نقاطی هستن که مد نظر قرار میگیرند . 

نورپردازی راه پله ها

دکوراسیون راهروها

دکوراسیون راه پله ها

دکوراسیون راه روها

با نور پردازی بی رمق  و یا اویزی  با فانوس کاغذی کدر به فضاهایی افسرده بدل میشوند اما با نور پردازی مناسب می توان بیشترین  نشاط و سر خوشی را به این فضاها خلق نمود .اینها فضاهایی عبوری اند که هیچ گاه در اینها توقف نخاهید کرد و صرفا میان ایها خواهید گذشت .

دکوراسیون راه پله ها

دکوراسیون راهروها

نورپردازی

 دیدن پله ، در راه روها و یا تشخیص تفاوت سطح ، در سالن ها از اهم مواردی است که به ایمنی نور مربوط می شوند . برای فراهم کردن محیط نوری بی خطر ،گاه ضرورت ایجاب می کند تا خلاف قواعد عمومی نورپردازی رفتار شود . مثلا به منظور مشخص نشان دادن پله ها و ایجاد سایه ، لازم می شود نورهای مستقیم و قوی از بالا، بر آن ها تابیده شود تا با تشکیل تاریک - روشن های تند ،لبه ی پله ها به طور واضح دیده شوند . نورهای غیر مستقیم و ملایم ، تفاوت های نوری و سایه ها را زایل کرده ، ابعاد و فاصله پله ها را نادرست نشان می دهند . 

راه پله ها و راهروها

دکوراسیون راهروها

دکوراسیون راهروها

دکوراسیون و نورپردازی

 

دکوراسیون و نورپردازی مدرن راهرو و راه پله

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
منبع : نمناک /ن
وبگردی