نمناک سرگرمیگوناگون مراسم رمی جمرات در سال 1324 + عکس
رمی جمرات ، حادثه رمی جمرات
عکس قدیمی زیر که حدودآ به 70 سال پیش بر می گردد صحرای منا و مراسم رمی جمرات را نشان می دهد که با شکل امروزی به دلیل بازسازی تفاوف دارد.

مراسم رمی جمرات در قدیم

از جمله مناسک حج، رمی جمره است که در منا و در دو نوبت انجام می گیرد:رمی در عید قربان و رمی در ایام تشریق، مراسم رمی جمرات در منا در سالهای دور با حوادث قابل توجهی روبرو نبوده است. عکس زیر، صحرای منا و مراسم رمی جمرات در 70 سال قبل را نشان می دهد.

رمی جمرات

رمی جمرات در منا از مهم ترین ارکان اعمال ایام تشریق است و در روایات آمده است که ابلیس برای بار اول در جمره عقبه خود را بر حضرت ابراهیم نمایاند و آن حضرت با سنگریزه هایی او را از خود دور ساخت و ابلیس دیگر بار در جمره وسطی و اولی راه را بر او بست و ابراهیم بار دیگر او را با پرتاب سنگ گریزان کرد و ابلیس به هنگام فرار به سرعت گریخت. و جمره و اجمار به معنای شتاب کردن و گریختن است; زیرا که شیطان در این مکان از برابر ابراهیم گریخت و لذا افراد باید در این محل با رمی جمره و انداختن سنگ بر شیطان ظاهر، شیطان درون را نیز سرکوب کنند تا از شیطان پیروی نکند.

مراسم رمی جمرات در سال 1324 + عکس

برگرفته از آفتاب نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف