نمناک سرگرمیگوناگون مراسم رمی جمرات در سال 1324 + عکس
رمی جمرات ، حادثه رمی جمرات
عکس قدیمی زیر که حدودآ به 70 سال پیش بر می گردد صحرای منا و مراسم رمی جمرات را نشان می دهد که با شکل امروزی به دلیل بازسازی تفاوف دارد.
بازدید : 5,305 نفر

مراسم رمی جمرات در قدیم

از جمله مناسک حج، رمی جمره است که در منا و در دو نوبت انجام می گیرد:رمی در عید قربان و رمی در ایام تشریق، مراسم رمی جمرات در منا در سالهای دور با حوادث قابل توجهی روبرو نبوده است. عکس زیر، صحرای منا و مراسم رمی جمرات در 70 سال قبل را نشان می دهد.

رمی جمرات

رمی جمرات در منا از مهم ترین ارکان اعمال ایام تشریق است و در روایات آمده است که ابلیس برای بار اول در جمره عقبه خود را بر حضرت ابراهیم نمایاند و آن حضرت با سنگریزه هایی او را از خود دور ساخت و ابلیس دیگر بار در جمره وسطی و اولی راه را بر او بست و ابراهیم بار دیگر او را با پرتاب سنگ گریزان کرد و ابلیس به هنگام فرار به سرعت گریخت. و جمره و اجمار به معنای شتاب کردن و گریختن است; زیرا که شیطان در این مکان از برابر ابراهیم گریخت و لذا افراد باید در این محل با رمی جمره و انداختن سنگ بر شیطان ظاهر، شیطان درون را نیز سرکوب کنند تا از شیطان پیروی نکند.

مراسم رمی جمرات در سال 1324 + عکس

مراسم رمی جمرات در سال 1324 + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از آفتاب نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف