نمناک سرگرمیاتومبیل علائم سوختن واشر سرسیلندر خودرو
واشر سرسیلندر ، سوختن
باید دقت کرد که اگر بخار در حالت گرم بودن موتور از اگزوز خارج شود دلیل بر سوختن یا نیم سوز بودن (ترسیدگی) واشر سرسیلندر است.

چه زمانی واشر سرسیلندر می سوزد

واشر سرسیلندر فضای بین سیلندر و سرسیلندر را آب بندی کرده (در واقع سیلندر و سر سیلندر را یک پارچه می کند) تا از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال های آب و نشت روغن از کانال های روغن جلوگیری کند. آب بندی واشر سرسیلندر بسیار مهم است زیرا هر گونه نشتی گاز در دقت کار موتور تاثیر گذار بوده و باعث کاهش قدرت و راندمان موتور می شود. این واشر باید بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل کند.
اگر آب رادیاتور کم باشد به موتور و واتر پمپ خودرو فشار وارد می شود و گاهی اوقات باعث سوختن واشر سر سیلندر خواهد شد که تعمیر آن هزینه سنگینی خواهد داشت.
 
گرمای بیش از حد موتور، زدن جوش کاذب در رادیاتور، وجود آب در سرپیستون ها، مخلوط شدن آب و روغن، دیر روشن شدن موتور، بد کار کردن موتور، خروج بخار آب از اگزوز و رنگ روغن موتور تقریباً به صورت شیری رنگ خواهد بود و همچنین کم شدن قدرت و کشش موتور از دیگر اعلام سوختن واشر سرسیلندر هستند.
 واشر سرسیلندر

 واشر سرسیلندر

نشانه های سوختن واشر سرسیلندر

1. آب رادیاتور کم باشد.

 2. مجراهای عبور آب در موتور مسدود شود.

 3. خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه.

 4. نقص فنی در ترموستات. 

5. نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور.

 6. پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور.

 7. رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما.

 توجه:سوختن واشر سرسیلندر در یک لحظه و یک دقیقه اتفاق نمی افتد بلکه اول آب رادیاتور داغ می شود و حرارت افزایش پیدا می کند و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز تازه صدمه دیدن واشر شروع می شود.

علائم سوختن واشر سرسیلندر خودرو

علائم سوختن واشر سرسیلندر خودرو
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 114
برگرفته از خودروکار-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 96 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف