نمناک اخباراقتصاد زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک های پایین
سود سهام عدالت ، سود سهام عدالت 96
وزیر اقتصاد از زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک های پایین درآمدی خبر داد و گفت: محاسبات بانکها برای کاهش نرخ سود وام آغاز شد.
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396

زمان واریز سود سهام عدالت برای دهک های پایین درآمدی اعلام شد

وزیر اقتصاد از پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک های پایین درآمدی در دهه فجر خبر داد و گفت:محاسبات بانکها برای کاهش نرخ سود وام آغاز شد.

مسعود کرباسیان، در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیمات جدید دولت در پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت گفت:پرداخت کامل سود سهام عدالت برای اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین درآمدی در دهه فجر صورت می گیرد. خبرهای خوبی در راه است.

مسعود کرباسیان

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت از زبان مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود:بر اساس تصمیم دولت، تلاش شده تا کل سود سهام عدالت طبقات پایین درآمدی پرداخت شود. به هرحال عده ای که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، در دهه فجر سود سهام عدالت خود را به میزان 150 هزار تومان دریافت خواهد کرد که از این رقم در مرحله اول 50 هزار تومان را دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد:سود سهام عدالت طبقات بالای جامعه به مرور پرداخت خواهد شد؛ چراکه ما سود شرکتهای مشمول سهام عدالت را به مرور دریافت می کنیم و تخصیص خواهیم داد.

کرباسیان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر کاهش نرخ سود وام های بانکی با توجه به اولتیماتوم مجلس به بانک مرکزی و نظام بانکی در راستای اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار افزود:شورای پول و اعتبار باید در خصوص کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی تصمیم گیری نماید، به این معنا که پیشنهاد مربوطه باید در شورای پول و اعتبار مطرح و مصوب شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود:دبیرخانه شورای پول و اعتبار باید موضوع کاهش نرخ سود وام های بانکی را بررسی کند؛ چراکه به هرحال نظام بانکی باید برای جابجایی منابع به منظور پرداخت وام با نرخی کمتر از رقم کنونی نیز چاره اندیشی کند؛ چراکه کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی بر روی منابع بانکها اثر می گذارد و برای همین بانکها باید محاسبات لازم را در این زمینه داشته باشند که هم اکنون این محاسبات در حال انجام است.

کرباسیان در خصوص اعتراض برخی افراد مبنی بر سقف تعیین شده برای انتشار اوراق دولتی در سال جاری نیز گفت:این تصمیم مجلس است، دولت به مشکل در این زمینه برخورد نخواهد کرد؛ چراکه خوشبختانه در چارچوب بودجه، این اوراق پرداخت می شود و البته اولویت پرداخت هم با سررسید اوراق است و از سوی دیگر بر اساس بند «ل» تبصره 4 قانون بودجه نیز دو ناظر از مجلس حضور دارند و مشخص است که چه میزان تعهدات طبق زمان بندی انجام می شود، پس مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش تصاعدی نرخ مالیاتها نیز گفت:مجلس اعلام کرد که مالیات افراد کم درآمد را کاهش داده و در مقابل، مالیات افراد پردرآمد را تصاعدی می کند؛ یعنی جبران بخشودگی مالیاتی در دهک های پایین را با افزایش مالیات دهک های درآمدی بالا جبران خواهد کرد. بنابراین باید محاسبه کرد که چه خروجی خواهد داشت.

این عضو کابینه دوازدهم گفت:اعداد بدهی های دولت باید حسابرسی شود؛ البته دولت هم خود مطالباتی دارد؛ به این معنا که در گذشته، برخی اعداد و ارقامی که بعنوان بدهی دولت اعلام شده که بعضا ارقام بالایی هم بوده است، در حالیکه غیرواقعی بوده است؛ چراکه دولت خود مطالباتی هم دارد. همین الان ذخیره ارزی که دادیم و باید به ما برگردد، آیا جزو طلب دولت است.

زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک های پایین

زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک های پایین
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 22
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 13 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف