منوی startup در ویندوز8
زمانی که برنامه ای را در ویندوز 8 نصب می کنید اغلب اوقات به صورت خودکار در منوی startup قرار می گیرد که ممکن است در زمان بوت شدن ویندوز مدت زمانی را به خود اختصاص دهد.برای مدیریت منوی startup با ما همراه باشید.

اضافه کردن اطلاعات به استارت آپ ویندوز 8

برای آنکه بتوانیم به برنامه های روزمره خود دسترسی بیشتری داشته باشیم، راه های زیادی در ویندوز وجود دارد. برای مثال می توانید یک نسخه فایل Shortcut را در صفحه دسکتاپ نگهداری نماییم و یا می توانیم تمام برنامه های لازم را در یک پوشه وارد کنیم و در هنگام روشن کردن کامپیوتر تمام آنها را یک چا باز کنیم و یا حتی می توانیم در منو Startup که به پیکان رو به بالا در پایین دسکتاپ قرار دارد، به برنامه های مورد نیاز خود دسترسی داشتیم.

از این رو اکثر برنامه ها بصورت خودکار پس از نصب به این قسمت وارد می شوند و اما شاید برنامه ای که ما نیاز داریم پس از نصب به صورت خودکار در این قسمت اضافه نشود. بنابراین چگونه می توانیم برنامه های مورد نیاز خود را در این قسمت ذخیره کنیم؟ ما قصد داریم در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه اضافه کردن برنامه ها در منو Startup آشنا سازیم. همراه ما باشید.

 مراحل اضافه کردن برنامه ها در منو Startup 

1- برای آموزش، ما قصد داریم از مرورگر گوگل کروم استفاده کنیم که برای همه ما شناخته شده است. ابتدا بر روی فایل Shortcut مورد نظر خود کلیک راست کنید و گزینه " Copy " را برگزینید.

منوی start up در ویندوز8
 
2- اینک دو کلید " Win + R " را بصورت همزمان بفشارید تا منو Run باز شود. پس از باز شدن منو Run در کادر موجود عبارت " shell:startup " را تایپ کنید و در نهایت بر روی OK کلیک کنید.
 
منوی start up در ویندوز8
 
3- اینک پوشه ای خالی برای شما باز خواهد شد که باید در یک قسمت خالی کلیک کنید و سپس راست کلیک کرده و گزینه " Paste " را برگزینید تا Shortcut مورد نظرتان به پوشه افزوده شود.
 
منوی start up در ویندوز8
 
4- هم اکنون برنامه مورد نظر شما در پوشه Startup قرار گرفته است.
 
منوی start up در ویندوز8
 
توجه : اگر " Shortcut " برنامه مورد نظرتان در صفحه دسکتاپ نبود، باید در پوشه باز شده کلیک راست کنید و سپس از قسمت New باید " Shortcut " را برگزینید و با جستجویی ساده فایل مورد نظرتان را بیابید و در پایان بر روی " OK " کلیک کنید. 
 
منوی start up در ویندوز8
 
5- برای مدیریت برنامه افزوده شده باید بر روی منو Startup کلیک کرده و سپس " Customize " را انتخاب نمایید.
 
 startup

اضافه کردن فایل، برنامه و پوشه به Startup در ویندوز 8

3.113
این مطلب مفید بود ؟85
منبع : بخش نکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ویندوز
وبگردی