آموزش حذف برنامه در ویندوز
اگر تصمیم به حذف یک یا چند برنامه در سیستم عامل ویندوز دارید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه “حذف برنامه در ویندوز” 7، 8، 8.1 و 10 آشنا خواهید شد.

آموزش قدم به قدم حذف برنامه در ویندوز

سیستم عامل ویندوز یکی از محبوب ترین سیستم عامل های جهان است که امروزه هر یک از ما بصورت مستقیم یا غیرمستقیم از آن استفاده میکنیم. از این رو اگر از کاربران مبتدی ویندوز هستید و قصد دارید یک یا چند برنامه حذف نصب کنید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را بصورت مرحله به مرحله با آموزش حذف برنامه در ویندوز 10 آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

how to uninstall program in windows

1- برای حذف برنامه در ویندوز اول از همه باید وارد بخش Control Panel ویندوز شوید. برای وارد شدن به کنترل پنل ویندوز در نسخه های مختلف ویندوز کمی متفاوت است که در قسمت ذیل به تفکیک آموزش داده ایم؛

وارد شدن به کنترل پنل در ویندوز 7

حذف برنامه در ویندوز 7

برای وارد شدن به پنجره کنترل پنل در ویندوز 7، باید ابتدا بر روی دکمه استارت پایین سمت چپ صفحه دسکتاپ کلیک کنید و در بخش Searchprogram ad files عبارت control panel را وارد کنید و سپس بر روی نتیجه بدست آمده کلیک کنید که در تصویر بالا مشخص شده است.

وارد شدن به کنترل پنل در ویندوز 8، 8.1 و 10

حذف برنامه در ویندوز 10

برای وارد شدن به محیط کنترل پنل در ویندوز های 8، 8.1 و 10 باید ابتدا دو کلید کاربری win+s را از کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر بصورت همزمان بفشارید. سپس پنجره ای از گوشه برای شما باز خواهد شد که باید در کادر سفید رنگ عبارت control panel را تایپ کنید و بر روی نتیجه بدست آمده که با رنگ آبی مشخص شده است، کلیک کنید تا پنجره کنترل پنل برای شما باز شود.

توجه : بطور کل حذف برنامه در ویندوز 7 و حذف برنامه در ویندوز 8، 8.1 و 10 یکسان می باشد با این تفاوت که نحوه وارد شدن به پنجره کنترل پنل در این 4 نسخه از ویندوز متفاوت می باشد که در قسمت بالا آموزش قدم به قدم داده شد.

2- در پنجره باز شده، به دنبال گزینه programs and features بگردید و سپس وارد آن شوید.

حذف برنامه در ویندوز

3- اینک برنامه ای که تصمیم به حذف آن دارید را انتخاب کنید و سپس در بخش بالایی گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

نحوه حذف برنامه در ویندوز

4- در نهایت پنجره جدیدی باز خواهد شد که از شما تائیدیه ای برای حذف برنامه می گیرد و با فشردن گزینه Yes، برنامه مدنظر شما حذف خواهد شد.

حذف برنامه در ویندوز

 

آموزش ساده حذف برنامه در ویندوز 7، 8، 8.1 و 10

4.238
این مطلب مفید بود ؟326
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی