مهران غفوریان

مهران غفوریان از ناردون تا زیر آسمان شهر + تصاویر

تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395کد مطلب : 35382زمان مطالعه : 4 دقیقه
مهران غفوریان در حالی این روزها فیلم ناردون را روی پرده سینما دارد قرار است سری جدید سریال زیر آسمان شهر را بسازد.

مهران غفوریان سری جدید زیر آسمان شهر را میسازد

مهران غفوریان بازیگر کمدی سینما و تلویزیون که این هفته 42ساله می شود، خیلی ها را به یاد سال 80 و مجموعه ماندگار زیر آسمان شهر می اندازد.

سال گذشته غفوریان علاوه بر 50 کیلو آلبالوی مانی حقیقی در دو فیلم «ناردون» و «ارادتمند؛ نازنین، بهاره و تینا» هم حضور داشت که اولین فیلم، این روزها اکران خود را در سالن های سینمایی آغاز کرده است، به همین بهانه پای صحبت مهران غفوریان، خنداننده برتر دو دهه اخیر سینما و تلویزیون نشسته ایم تا از حضور سینمایی و برنامه های جدیدش بپرسیم.
به عنوان اولین سوال که محوریت گفت وگوی ما هم هست، می خواستم از حضورتان در فیلم «ناردون» بپرسم و از نقشتان در این فیلمی که بتازگی اکران خود را در گروه سینمایی آزادی آغاز کرده است.
مهم ترین مولفه نقش آفرینی من در فیلم «ناردون» این است که برای اولین بار در عمر بازیگری ام، از لهجه استفاده می کنم که لهجه ام در این فیلم گیلانی است.
همکاری با فریدون حسن پور هم یکی از اتفاق های خوب زندگی من بود که خاطره ای زیبا در ذهن من گذاشته است.
 
تجربه درآوردن لهجه آن هم برای اولین بار چطور بود؟
من تمام تلاشم را برای درست از کار در آمدن لهجه انجام دادم و به اعتقاد خودم هم بازی خوبی از کار در آمد و نظر نهایی را باید مخاطبان بدهند.
مهران غفوریان و امیر نوری
 
پخش کننده فیلم «ناردون» می گوید که این فیلم می تواند تحولی اساسی در گیشه سینماها ایجاد کند؛ پیش بینی شما از فروش «ناردون» چیست؟
به نظر من فیلم این توانمندی را دارد که یکی از فیلم های پرفروش امسال سینماها باشد. من و تیم، سعی خود را کرده ایم و امیدوارم که مردم هم از نتیجه این کار راضی باشند و فیلم بتواند رونق دوباره ای به گیشه سینماها بدهد.
 
لوکیشن فیلم در کدام شهر بود؟
کل فیلم در شهر لنگرود و چمخاله فیلمبرداری شد. زمستان سال گذشته کار کلید خورد و فیلمبرداری دو ماه ادامه داشت. افراد گروه هم هماهنگ و منسجم بودند.
 
به نظر شما گیشه های پربار چقدر در افزایش تولیدات سینمایی و تمایل بیشتر سینماگران به فیلم ساختن تاثیر دارد؟
به نظر من رابطه مستقیمی میان فروش بالای فیلم ها و افزایش تولیدات سینمایی برقرار است، چون زمانی که تهیه کننده ها می بینند سرمایه تولید فیلم ها برمی گردد، تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در عرصه فیلمسازی دارند و به همین ترتیب کارگردانان بیشتری مشغول به کار می شوند.
 
آقای غفوریان! شما بازیگری هستید که در دو مدیوم تلویزیون و سینما حضور گسترده ای داشته اید، اگر قرار بر انتخاب باشد، خودتان کدام را برمی گزینید؟
تفاوت چندانی ندارد، مهم این است که کار خوب باشد.
 
شما کارگردانی را از سال 76 و تنها چند سال پس از آغاز دوران بازیگریتان آغاز کردید، اما چند وقتی است که کمتر در کسوت کارگردانی حضور پیدا می کنید، از عالم کارگردانی چه خبر؟
اتفاقا قرار است کارگردانی سریال «زیر آسمان شهر» را در کنار مهران مهام در پاییز و زمستان امسال آغاز کنم.
 
سریال «زیر آسمان شهر» برای اولین بار در سال 80 روی آنتن شبکه سه رفت و یکی از پر مخاطب ترین سریال های طنز روتین تلویزیونی بود، با احتساب این که سه سری از «زیر آسمان شهر» در همان سال های 80 و 81 روی آنتن رفت، این سری جدید «زیر آسمان شهر 4» است؟
دقیقا. اما عنوان آن را تنها زیر آسمان شهر می گذارم بدون پسوند عددی.
  
 مهران غفوریان
این سری از «زیر آسمان شهر» چند قسمت خواهد داشت؟
مانند نمونه هایی قبلی همان 90 قسمت را در برنامه کارمان قرار داده ایم.
 
فکر می کنید چه زمانی به پخش برسد؟
با توجه به این که «زیر آسمان شهر» این روزها تنها در مرحله طرح به سر می برد، زمان دقیق پخش آن مشخص نیست اما به احتمال قوی اواسط زمستان این اتفاق می افتد.
 
گروه سری جدید «زیر آسمان شهر» همان گروه قبلی است؟
تیم پشت صحنه کار که تغییر کرده و در میان کاراکترهای اصلی فعلا حضور خود من، حمید لولایی، یوسف تیموری و ملکه رنجبر نهایی شده است و البته شخصیت های جدید هم به این مجموعه اضافه می شود.
 
در کنار کارگردانی تلویزیونی، اما در کارنامه هنری شما اثری از کارگردانی در عرصه سینما یافت نمی شود، برنامه ای برای کارگردانی در عرصه سینما ندارید؟
چرا اتفاقا این روزها دو طرح را در دست بررسی دارم به تهیه کنندگی آقای سهراب پور، کارگردان فیلم ناردون که قرار است به قلم خشایار الوند نگاشته شود که اگر روند به همین شکل ادامه پیدا کند، این بار شانسم را در کارگردانی سینما امتحان می کنم.
 
آقای غفوریان! هیچ وقت تصمیم نگرفته اید، بازیگری در ژانری غیر از کمدی را با تمرکز بییشتری انجام دهید؟
اگر فیلم خوب و کارگردان خوبی باشد، چرا که نه. به عنوان مثال نقش من در فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره و تینا» یک نقش کاملا جدی بود که خودم هم از نتیجه اش بسیار راضی بودم.
 
برنامه جدیدتان برای ادامه سال چیست؟
من قراردادی چند ماهه با آقای داوود میرباقری برای سریال «ماه تی تی» دارم که قرار است برای شبکه نمایش خانگی تولید شود. ماه تی تی، این روزها در مرحله پیش تولید است و احتمالا یک ماه دیگر کلید می خورد.
 
این روزها خیلی از چهره های سینمایی و تلویزیونی برای ادامه کار سر از سالن های تئاتر در می آورند، شما برنامه ای برای حضور بر صحنه تئاتر دارید؟
چون حجم طرح های تصویری بسیار زیاد است، زمانی برای حضورم روی صحنه های تئاتر نمی ماند.
 
مهران غفوریان «زیر آسمان شهر1» با مهران غفوریان امروز چه فرقی دارد؟
من در زمان پخش «زیر آسمان شهر» 26 سال داشتم و امروز 42 سال دارم. تغییر برای هر آدمی اتفاق می افتد و سعی می کنم با توجه به تجربیاتم، تحولات مثبتی ایجاد کنم.
در پایان این روزها ناردون با حضور شما روی پرده است و خیلی ها به دلیل علاقه به شما، راهی سالن های نمایش فیلم می شوند، چه سخنی با مخاطبان این فیلم دارید؟
من از مردم می خواهم که از این فیلم حمایت کنند و برای تماشایش به سالن های سینما بیایند.
 

مهران غفوریان از ناردون تا زیر آسمان شهر + تصاویر

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از جام جم - / ک
وبگردی