حمله قلبی
حفظ آرامش، خبر کردن آمبولانس و خوردن آسپرین در صورت وقوع حمله قلبی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند تا از حمله قلبی نجات پیدا کنید.

اگر در وقت تنهایی دچار حمله قلبی شدید چه باید بکنید

حمله قلبی زمانی رخ می دهد که جریان خونی که اکسیژن را به ماهیچه های قلب می رساند به شدت کاهش می یابد یا قطع می شود. این اتفاق به این علت می افتد که عروق قلبی که ماهیچه های قلب را تغذیه می کنند، باریک می شوند و باریک شدن این عروق نیز براثر تجمع چربی، کلسترول و مواد دیگر است که به آن ها پلاک گفته می شوند. این روند تشکیل رسوبات و باریک شدن عروق، به آرامی پیش می رود و به این روند، تصلب شرایین گفته می شود.

هنگامی که قسمتی از پلاک های تشکیل شده در عروق می شکند و از دیواره رگ ها جدا می شود، در اطراف آن، لخته خون تشکیل می شود. این لخته خونی نیز می تواند موجب مسدود شدن رگ ها شود. هنگامی که ماهیچه های قلب، به علت عدم خون رسانی کافی، دچار کمبود شدید اکسیژن و مواد لازم شده اند، به این حالت ایسکمی یا کمبود خون موضعی گفته می شود. وقتی بر اثر ایسکمی قلبی، قسمتی از ماهیچه های قلب آسیب ببیند یا از کار بیافتد، به این حالت حمله قلبی یا سکته قلبی گفته می شود.

حمله قلبی یک باره اتفاق نمی افتد، بلکه همراه با علایم متعددی است که طی روزها و هفته ها خود را نشان می دهد اما اغلب افراد به آن بی توجهند. علایم حمله قلبی مختلف و در زنان و مردان متفاوت است.

بررسی ها نشان می دهد 95 درصد زنانی که دچار حمله شده بودند، هفته ها و ماه ها قبل از آن علایمی غیر از درد قفسه سینه را تجربه کرده بودند.

حملات قلبی و شکل های دیگر بیماری قلبی هر روز هزاران نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. با درمان پزشکی سریع، جان سالم به در بردن از حمله ی قلبی شدنی است. در این نوشتار راه نجات از حمله قلبی وقتی تنها هستیم را بیان میکنیم.

هنگام حمله قلبی وقتی تنها هستیم انجام اقدامات درست می تواند تا حدود زیادی به بهبودی ما کمک کند، و امکان آن وجود دارد که خطر دچار شدن به حمله قلبی را در همان وهله ی اول تا حدود زیادی کاهش دهیم.

علائم حمله قلبی کدام ها هستند؟

شناختن علائم حمله ی قلبی برای آن که بدانید در صورت احساس ناراحتی چه باید بکنید حائز اهمیت است. نشانه های حمله قلبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

حمله قلبی

درد در قفسه سینه از اولین نشانه های حمله قلبی است

– درد شدید قفسه ی سینه

– درد در قسمت فوقانی دست چپ، فک یا گردن

– درد قفسه ی سینه که حداقل 20 دقیقه طول کشیده باشد

– تعریق شدید

– احساس از حال رفتگی

– تهوع یا استفراغ

تنگی نفس

– احساس فشار روی قفسه ی سینه

هرچند کم پیش می آید، اما این امکان وجود دارد که در زندگی تان با یک رویداد تهدید کننده ی سلامتی مواجه شوید. هرچه بیشتر بدانید که در بدن تان چه اتفاقی در حال وقوع است، شانس بیشتری برای نجات خودتان دارید و می دانید چه وقت خودتان را به دست تیم پزشکی بسپارید.

در هنگام وقوع حمله ی قلبی چه باید کرد ؟

در صورتی که علائم حمله ی قلبی را بشناسید اولین کاری که باید انجام بدهید این است که درخواست کمک اورژانسی بدهید. اگر به آسپرین دسترسی دارید، مصرف یک دوز استاندارد می تواند یکی از بهترین راه های افزایش شانس بقا باشد چون آسپرین از بزرگتر شدن لخته های خونی خطرناک جلوگیری می کند. در حالی که منتظر رسیدن تیم اورژانس هستید، اطلاعات تماس اضطراری و اطلاعاتی درباره ی هر بیماری دیگری که به خاطر آن تحت درمان بوده اید را روی یک تکه کاغذ بنویسید.

راهکار در مقابله با حمله قلبی در وقت تنهایی

هرچند نیتروگلیسیرین اغلب برای بیماری های قلبی مثل انژین تجویز می شود، اما این دارو برای حمله ی قلبی مناسب نیست. سرفه کردن منظم یا فشار وارد کردن به قفسه ی سینه نیز درمان های دیگری هستند که به طریقی دیگر به شما کمک خواهند کرد. بدون نظارت پزشکی، درمان های نقل شده ی فوق در واقع می تواند خطر عوارض نامطلوب را افزایش دهد.

چگونه می توانید خطر ابتلا به حمله ی قلبی را کاهش دهید؟

ورزش جسمی منظم، کلسترول پایین، و رژیمی که سرشار از غلات و کم چربی باشد می تواند به شما کمک کند خطر ابتلا به حمله ی قلبی را کاهش دهید. این چای طبیعی می تواند با کاستن از قند خون تان، افزایش سلامت عضلات، و پایین آوردن وزن تان به شما کمک کند خطر ابتلا به حملات قلبی را کاهش دهید.

– 1 عدد کیسه ی چای سبز

– 1/3 اینچ از یک تکه زنجبیل

– 1 نوک انگشت شنبلیله

عسل جهت طعم دادن

اکثر زنان ابتلا به حمله ی قلبی، یا سکته ی قلبی (MI)، را با علائمی که ناگهانی و بی خبر ظاهر می شوند مرتبط می دانند. برعکس، نشانه های ظریف یک رویداد قلبی قریب الوقوع ممکن است حدودا یک ماه قبل از حمله ی قلبی واقعی خودش را نشان بدهد. بسیاری از سکته های قلبی به علت انسداد شریان کرونر به وجود می آیند که از ساخته شدن تدریجی پلاک هایی که نهایتا خون رسانی را مختل می کنند ناشی می شود. درد و فشار شدید حمله ی قلبی وقتی احساس می شود که جریان خون در یک قسمت از ماهیچه ی قلب متوقف می شود که به مرگ بافت منتهی می شود.

دستورالعمل ها

2 فنجان آب را با زنجبیل خوب خرد شده و شنبلیله ی پودر شده بجوشانید.

وقی که آب به جوش آمد، آن را از روی اجاق بردارید و کیسه ی چای را به آن اضافه کنید.

بگذارید چای به مدت 15دقیقه خیس بخورد.

آن را با عسل شیرین کنید و وقتی که خنک شد بنوشید.

هرچند تصور حمله قلبی وقتی تنها هستیم ممکن است ترسناک باشد، اما احتمال جان سالم به در بردن از آن وجود دارد. حفظ آرامش، خبر کردن آمبولانس، و خوردن آسپرین در صورت وقوع حمله ی قلبی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند. با وجود این، با درمان های پیشگیرانه، می توانید تا حدود زیادی خطر ابتلا به حمله ی قلبی را کاهش دهید، و نتیجتا نگرانی کمتری داشته باشید.

هنگام وقوع حمله قلبی چه باید کرد؟

3.882
این مطلب مفید بود ؟6220
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از پازیتیو مد / م.ف
وبگردی