نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها تغییری در حس بویایی که نشانه پارکینسون است
نشانه پارکینسون ، دلیل کاهش حس بویایی
مطالعات در مورد بررسی نشانه پارکینسون ثابت کرد که تغییری در حس بویایی فرد می تواند علامت بروز این بیماری باشد.

چطور متوجه نشانه پارکینسون شویم؟

بیماری پارکینسون مثل تمام بیماری های دیگر با علائم و نشانه هایی خود را نشان می دهد ، نشانه هایی که با تشخیص به موقع ان می توان از پیشرفت این بیماری تقریبا شایع میان سالمندان جلوگیری کرد ؛ نشانه ای که باید با بروز آن احساس خطر کرد رابطه با حس بویایی دارد .مطالعات نشان داده از دست دادن حس بویایی نشانه بالا رفتن خطر پارکینسون است ،اخبار اخیر عصب شناسی می گوید چرا بینی کلید ریسک پارکینسون است.

تشخیص نشانه های ضربه مغزی با حس بویایی ؛ بینی نشانه پارکینسون را هشدار می دهد

مطالعات اخیر نشان داده افراد با حس بویایی ضعیف 5 برابر بیشتر در خطر پارکینسون هستند. دکتر هانگلی بیان می کند آسیب های دیداری و شنیداری بویایی اغلب ناشناخته می ماند او که پروفسور امراض ناشناخته است در این مورد اگر چه  تاکید می کند پارکینسون نادر است بنابراین هر کس که حس بویایی ضعیف داشت در خطر پارکینسون نیست در واقع این نشانه ها در فهم بیماری خطرناک موثر است.
نشانه پارکینسون

ضعیف شدن حس بویایی یکی از علائم و نشانه پارکینسون است

از دست دادن تنها حس بویایی نشان دهنده بیماری پارکینسون نیست بلکه هشداری جدی برای بیماری مسری است . چن و همکارانش بین 2500 و 1500 زن را از لحاظ حس بویایی مورد بررسی قرار دادند به این صورت که دارچین ، لیمو ، صابون ،  پیاز و گازوئیل رابرای تست قراردادند شرکت کنندگان برحسب تعداد پاسخ های درست در رده حس بویایی قوی ضعیف متوسط قرار گرفتند و بررسی های تکمیلی قابت کرد که افراد مبتلا به پارکینسون حس بویایی ضعیف تری دارند.
البته فاکتورهایی مثل کشیدن سیگار نوشیدن قهوه اسیبهای مغزی وخطر پارکینسون را بالا میبرد ،
دکتر دیوید بیان می کند تنها عضوی که با محیط بیرون و مغز ارتباط دارد بینی است و علل زیادی ممکن است باعث از دست رفتن حس بویایی شود پس نگران از دست دادن حس بویایی نباشید ، از علل نداشتن حس بویایی به کمبود ویتامین و مواد مغذی تومور مغز التهاب عفونت ها اشاره میتوان کرد.

تغییری در حس بویایی که نشانه پارکینسون است

تغییری در حس بویایی که نشانه پارکینسون است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف