نمناک اخبارسیاست وام ازدواج 15 میلیونی می شود
وام ازدواج ، افزایش وام ازدواج
عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از افزایش وام ازدواج خبر داد.
تاریخ انتشار : 4 دی 1396

 وام ازدواج از 10 میلیون به 15 میلیون افزایش می یابد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:تسهیلات ازدواج جوانان از 10 به 15 میلیون تومان افزایش می یابد.

عباس گودرزی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد ، خبر از افزایش وام ازدواج داد و اظهار داشت:در نخستین جلسه بررسی بندهای مربوط به کمیسیون اجتماعی از بودجه 97 پیشنهادات متعددی بررسی شد و یکی از بندهایی که روز گذشته مورد تصویب قرار گرفت افزایش تسهیلات ازدواج جوانان از 10 به 15 میلیون تومان بود.

وی افزود:این مصوبه قطعاً در کمیسیون تلفیق نیز به تصویب نهایی خواهد رسید و در صحن مجلس نیز مخالفی نخواهد داشت.

عباس گودرزی

 عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به ارائه چند پیشنهاد به کمیسیون اجتماعی برای بررسی بیان کرد:تحقق همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی قبلی، فعلی و کارکنان ازجمله این پیشنهادات بود که این قانون اجرا نمی شود و از چندین محل می توان اعتباری برای اجرای همسان سازی تأمین کرد.

وی با اشاره به ارائه پیشنهادی مبنی بر کاهش سقف پاداش بازنشستگی در بودجه 97 به حداکثر 200 میلیون تومان عنوان کرد:بیشتر کارکنان بین 50 تا 70 میلیون تومان پاداش بازنشستگی دریافت می کنند و عده ای پاداش های میلیونی و بلکه میلیاردی دریافت می کنند که این امر خلاف عدالت است چراکه این افراد سال ها در مشاغل و مقامات حساس قرار دارند و حقوق و مزایای بالا دریافت کرده اند و معنی ندارد که پاداش های چند صدمیلیونی و میلیاردی دریافت کنند و انگیزه را از کارگران بگیرند و اگر بخواهند اضافه بدهند باید به کارمندی اضافه دهند که حقوق کمی دریافت کرده تا در دوران بازنشستگی و کهولت سن بتواند خود را تأمین کند اما این قانون اشتباهی است و سال گذشته در صحن مجلس مطرح شد و متأسفانه از دستور کار خارج شد.

گودرزی با اشاره به دیگر پیشنهاد خود تصریح کرد:پیشنهاد داده شد حق مأموریت مسافرت های داخلی و خارجی برای مدیران و مسئولان کشور که در مقصد از امکانات دولتی استفاده می کنند به 50 درصد کاهش یابد.

وی افزود:همچنین سقف اضافه کار امسال با توجه به کاستی بودجه به 50 ساعت برسد چراکه در حال حاضر کارگران و کارمندان عادی که نورچشمی نیستند حتی 30 ساعت هم اضافه کار نمی گیرند اما شاهدیم که نورچشمی ها را به صورت ثابت تا 170 ساعت اضافه کاری پرداخت می کنند و این خلاف عدالت است.

حذف تفاوت تطبیق در احکام به استثنای کسانی که حقوق آن ها زیر سه میلیون تومان است و کمک بیمه ای به بازنشستگان کشوری و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری قبلی، فعلی و کارکنان از محل تمام این صرفه جویی ها از دیگر پیشنهادات نماینده مردم بروجرد در مجلس به کمیسیون اجتماعی مجلس برای بررسی در بودجه سال 97 بوده است.

وام ازدواج 15 میلیونی می شود

وام ازدواج 15 میلیونی می شود
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف