نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت ایده جالب ورزش در منزل با جارو و دستمال آشپزخانه
ورزش در منزل ، ابزار ورزشی خانگی
ورزش در منزل برای داشتن تناسب اندام بدون رفتن به باشگاه روشی است که اکثر زنان و مردان پرمشغله که فرصت شرکت در تمرینات را ندارند و از طرفی به سلامت خود اهمیت می دهند انتخاب می کنند.

چگونه با وسایلی که در منزل داریم ورزش کنیم

با وسایلی که در منزل دارید به راحتی ورزش کنید و هزینه ای صرف دمبل وزنه و دستگاه ها نکنید. با لیستی از وسایل که مطمئنا در منزل دارید و بدون اینکه منزل را ترک کنید به هدفتان برسید.در این بخش از ورزش و سلامت نمناک ایده های ساده و ارزان قیمتی برای ورزش در منزل داریم که توصیه می شود حتما از انها استفاده کنید.
How To Exercise With Items You Have In Your Home
ورزش در منزل

ایده های جالب و کاربردی برای ورزش در منزل

ایده های جالب و ارزان برای ورزش در منزل

بطری های پلاستیکی پرازشن :
بطری های پلاستیکی رامی توانید با آب هم پر کنید اما بهتر است باچیزی پرکنید که وزن بیشتری دارد اگر شن ندارید می توانید از خاک استفاده کنید .بطری هاجایگزین خوبی برای دمبل هستندبا این بطری ها حرکات بی شماری می توانید انجام دهید مثل بالا بردن وزنه با دو دست.
کیفی پر از لباس:
می توانید از کیف بزرگی که پر از لباس های زمستانی درفصل تابستان است یا برعکس استفاده کنید مطمئنا همچین چیزی در کمد دارید که بتوانید آن را با دو دست بلندکرده و وزنه بزنید.
پله ها هم می تواند وسیله ورزش باشد:
 
اگردرمنزل پله داریدبسیارعالی است چون می توانیدورزش هایی مثل تقویت ولاغرکردن پاها را انجام دهیدگام هایتان یکسان باشد . حرکت لانژراهم می توانید با کمک پله ها انجام دهید وحتی از قوطی شنی برای بالابردن مقاومت بهره ببرید.
کتابها:
شایددر کتابخانه منزل دایره المعارفی داشته باشید که تا به حال کسی استفاده نکرده باشد اما به دلیل وزنی که دارد انتخاب خوبی برای تمرینات شما ست .کتاب را به عنوان دمبل بادستتان بلندکنیدوبایستید وزانویتان راخم سپس دستتان رابالای سرببریداین تمرین برای سوزاندن چربی ها مناسب است.
حتی با شانه های تان هم میتوانید ورزش کنید
کتاب را با دستانتان بردارید و دستتان را موازی روبروی سینه بگیرید بعد دست ها را بالا ببرید و به حالت اولیه برگردانید.
صندلی ها:
می توانید از صندلی داخل آشپزخانه استفاده کنید ،باکمک صندلی مقاومت لگن رابالا ببرید به جای قرار دادن پاها روی زمین آنرا کنار صندلی قرار دهید.
بسته های غذا:
به خاطر داشته باشید برای استفاده از این بسته ها ابتدا باید مطمئن شوید حسابی آنها را بسته اید تا باز نشود وبریزد مثلا می توانید از بسته های آرد برنج و کنسرو ها به عنوان دمبل استفاده کنید.
جارو هم می تواند جایگزین خوبی برای هالتر باشد:
پیشنهاد ما این است که جارو را پشت سر قرار دهید و دو دستتان را روی ان قرار دهید سپس کمرتان را بچرخانید وبعد کمر را به سمت دیگر بچرخانید ، با جارو می توانید وزنه برداری کنید و آن را به طرف بالا ببرید ممکن است به نظر رسد که به دلیل وزن پایینی که دارد مفید نیست اما کمک میکند هنگام ورزش صاف قرار بگیرید.
دستمال:
واقعاابتکار خلاقانه ای است ازدستمال برای تمرین استفاده کنید ، با دقت در تصویر این حرکت را به درستی انجام دهید.
ورزش در منزل

ورزش در منزل بدون نیاز به وسایل خاص

توپ ها:
می توانید توپ یکی ازبچه هاراقرض بگیرید بهتراست که توپ بسکتبال یافوتبال باشد . بادودست توپ رابگیریدودستتان رابکشیدوبالای سر بگیریدسپس توپ راازبالای سرپرتاب کنید درحالیکه که پارابالا نگاه داشته اید این حرکت را انجام دهید.
یااینکه توپ راروی زمین بگذارید و دو دست راروی ان قرار دهید سپس زانوی راست راخم کنید طوری که زانوی چپ کشیده شده باشد این حالت راچندثانیه ای نگه داریدسپس حالت راتغییردهید.
بانکه های آب:
 مراقب باشید که بانکه ها را پر نکنید این کار از ریختن آب در منزل جلوگیری می کند هدف از این ها ورزش با وسایل سنگین است اما اگر نمی خواهید در منزل ورزش کنید به هیچ کدام از این ها نیاز ندارید.
 

ورزش در منزل بدون نیاز به هیچ وسیله ای

ایده جالب ورزش در منزل با جارو و دستمال آشپزخانه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف