پولیش خودرو
اگر بر روی بدنه اتومبیل شما خط و خش ایجاد شده می توانید با بافر یا پولیش زدن خودرو آن را برطرف و بدنه خودرو را براق تر کنید .

چگونه می توان یک ماشین را پولیش زد؟

در حالیکه همه ما مشتاق آن هستیم که یک اتومبیل جدید داشته باشیم، اما بیشتر ما آرزو داریم که رنگ ماشینمان بدون هیچ گونه لک یا خراش بماند،. خوشبختانه، یک راه حل سریع تر وجود دارد که شامل کشیدن دستمال های سخت روی خودرو نیست و هزینه گزافی هم ندارد. پولیش خودرو می تواند باعث کاهش و حتی از بین رفتن ظاهر خراش های روی رنگ شود و می تواند کل سطح را نرم تر و صاف تر کند.

پولیش اتومبیل به منظور بهبود پایان کار و رنگ کردن یک اتومبیل به کار می رود و می تواند به راحتی در خانه با کمی گریس انجام شود، دقت کنید که چطور می توانید یک اتومبیل را واکس بزنید:

چگونگی پولیش زدن خودرو

1. مواد درست را جمع آوری کنید

برای پولیش اتومبیل، شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • پولیش اتومبیل،
  • پارچه نرم،
  • بافر مداری (اختیاری).

پولیش خودرو

روش های پولیش کاری بدنه خودرو

روش های انجام بافر و پولیش خودرو

2. اگر می خواهید از یک بافر استفاده کنید تصمیم بگیرید

نیازی نیست که حتما از یک بافر مداری برای پولیش اتومبیل استفاده کنید. در واقع شما می توانید با استفاده از یک پارچه نرم، اتومبیل خود را واکس بزنید.

روش مزایا معایب

در این بخش از دانستنی های خودرو در نمناک بررسی مزایا و معایب هر دو گزینه وجود دارد:

  • بافر مداری سریع تر تلاش و زحمت کمتر کنترل سخت ریسک خراش
  • پولیش دستی کنترل عالی می تواند مناطق خاصی را هدف قرار دهد زمان بیشتری می گیرد و تلاش و زحمت بیشتری می خواهد

نکته: اگر می خواهید از یک بافر مداری استفاده کنید، عاقلانه است که یک پارچه نرم را روی دست نگه دارید تا بتوانید داخل یک گوشه کوچک و یا شکافی کوچک تر را جلا بدهید.

هشدار: به خاطر ایجاد خراش ها، شما می توانید از آهسته ترین تنظیمات موجود در بافر خود استفاده کنید تا از خراش های زیاد اجتناب کرده و از برداشتن بیش از حد و یا رنگ از وسیله نقلیه جلوگیری کنید.

3. پولیش اتومبیل خود را انتخاب کنید

انواع گسترده ای از پولیش های خودرو در اغلب فروشگاه های بزرگ، فروشگاه های خودرو، و اینترنت وجود دارد. برخی از پولیش ها روی موضوعات مختلفی کار می کنند و آنها را هدف قرار می دهند، پس مطمئن شوید که برچسب ها را به دقت مطالعه می کنید.

نحوه واکس زدن اتومبیل

راهنمای انتخاب پولیش خودرو

پولیش خودرو برای رفع خط و خش

4. خودروی خود را به طور کامل بشویید

بدنه بیرنی خودروی خود را به طور کامل بشویید، تا مطمئن شوید که پولیش شما می تواند به طور ایمن اعمال شود. اگر قبل از شروع فرآیند پولیش کاری هر نوع کثیفی باقی مانده باشد، آن ها می توانند فشار وارد کرده و به طور بالقوه خراش های عمیق را رها کنند.

نکته: دقت کنید که خودروی شما قبل از پولیش کاری 100 درصد خشک شده باشد. بسته به آب و هوا و رطوبت، توصیه می شود که حداقل نیم ساعت پس از شستشو قبل از اعمال هر نوع واکس اتومبیل صبر کنید.

توجه داشته باشید که عمل پولیش با دستگاه یک فرایند کثیف است و ماده پولیش به چیزهایی که در اطراف شما قرار دارند می پاشد، پس بنابراین هرآن چه در اطرافتان هست (مانند اتومبیل های دیگر و دیوارهای اطراف) و چیز هایی که نمی خواهید کثیف شوند را پوشانیده یا از اطراف کار دور کنید. اگر ماشین شما رنگ تیره ای دارد از پد نرم تر و ترکیبات صیقلی تر استفاده کنید، زیرا رنگ های تیره حساس تر هستند.

5. پولیش اتومبیل را اعمال کنید

پولیش اتومبیل را به دو قسمت بافر مداری یا پارچه نرم خود بمالید و شروع به تمیز کردن محصول با استفاده از یک حرکت دایره ای کنید.اگر شما کل اتومبیل خود را تمیز می کنید، به یاد داشته باشید که به آرامی کار کنید.

نکات پولیش خودرو

نحوه بافر و پولیش خودرو

پولیش خودرو بدون بردن به کارواش

6. فشار بیشتری اعمال کنید

فشار محکمی را به مناطقی از خودرو که خراش برداشته اند ، اعمال کنید و به تدریج فشار را به هنگام دور شدن از محل خراش کاهش دهید. این کار به انتقال پولیش به بقیه مناطق کمک خواهد کرد.

نکته: اگر از یک بافر مداری استفاده می کنید، برای چند ثانیه قبل از روشن کردن بافر، پولیش را به اتومبیل بمالید. این کار باعث می شود از هر گونه پراکندگی که در غیر این صورت رخ می دهد جلوگیری شود.

7. مالش را تا زمانی که پولیش کاملاً ناپدید شوند، ادامه دهید

به مالیدن ادامه دهید و ماشین را در یک حرکت دایره ای تمیز کنید تا اینکه پولیش ها ناپدید شود. اگر شما کل اتومبیل خود را تمیز می کنید، کار خود را در یک منطقه به طور کامل تمام کنید تا زمانی که پولیش ناپدید شود، قبل از این که به بخش های بعدی بروید. با تمیز کردن کامل پولیش باعث می شود که پولیش خشک شود و به پایان برسد و یک ظاهر نامناسب از ماشین باقی بماند.

پولیش خودرو چیست

روش صحیح پولیش زدن خودرو

نکته مهم در پولیش زدن خودرو:

  • برای جلوگیری از اشباع شدن پد به واکس پولیش، پد فوم را با یک شلنگ آبکشی کنید.
  • لبه بیرونی پد حرکت سریع تری دارد و اصطکاک بیش تری نسبت به مرکز آن تولید می کند، این قسمت معمولا حامل پولیش کمتری هست. بنابراین می توان تنها از لبه بیرونی پد برای قسمت های پیچیده، مانند دستگیره ها، آینه ها، گوشه ها، و خطوط سپر استفاده کرد.
  • بعد از اتمام کار ، چنانچه در بخش سرگرمی نمناک می خوانید تمامی قسمت ها از جمله درب ها، بدنه و کاپوت ماشین را دوباره به دقت با دست شستشو دهید و پس از شستشو بدنه را به طور کامل خشک کنید.
  • بر روی رنگ از یک لایه واکس استفاده کنید تا به عمل پولیش کمک کرده باشید و عیوب سطحی باقی مانده را پوشش دهید . برای این کار ترکیبی از واکس خمیری و پولیش نهایی را روی یک پد فوم نرمبریزید و با سرعت متوسط و باحرکت به عقب و جلو و اعمال فشار کم اما ثابت واکس را روی خودرو بمالید و این کار را تا زمانی که سطح کاملا خشک و تمیز شود ادامه دهید.
  • پس از خشک شدن واکس، با یک پارچه پنبه ای نرم بدنه و مناطق دیگر ماشین را از واکس پاک کنید .

توجه داشته باشید: حتما بعد از پولیش کاری اتومبیل تان اجازه دهید ماشین بماند تا خشک شود و از آن استفاده نکنید. پس از تکمیل این پنج مرحله، شما خودروی خود را تمیز کرده اید! بسته به نیروی برق مصرفی مورد استفاده، شما نیاز ندارید که دوباره اتومبیل خود را به مدت چند ماه دیگر پولیش کنید.

حالا می توانید از یک سواری تازه با اتومبیل خود لذت ببرید! اگر به هر نقطه ای احتیاج دارید, تردید نکنید که یک مکانیک برای کمک بگیرید!

 

روش صحیح پولیش زدن خودرو بدون نیاز به کارواش

4.164
این مطلب مفید بود ؟5212
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی