نمناک اخباراقتصاد خبر جدید از لایحه آزادسازی سهام عدالت
سهام عدالت ، سهام عدالت کارگران
بر اساس شنیده ها مراحل بررسی و تصویب لایحه سهام عدالت در نیمه اول سال به پایان می رسد.
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1397

زمان آزادسازی سهام عدالت کی است؟

خبرگزاری تسنیم: طرح توزیع سهام عدالت در حالی از سال 1385 تا کنون در کشور در حال اجرا است که طبق قانون قرار شد پس از گذشت مدت 10 سال و پایان پرداخت اقساط این سهام از محل سود سالیانه مجامع شرکت های سرمایه پذیر، علاوه بر پرداخت نقدی سود سهام عدالت به مشولان، از سال 1396 این سهام قابلیت خرید و فروش پیدا کند. 

سهام عدالت
 
اما همانند واگذاری های دولت که قرار بود در سال 1393 پایان پیدا کند و به دلیل نبود عزم و اراده ای محکم برای پایان خصوصی سازی، واگذاری های دولت کماکان ادامه دار، داستان آزادسازی سهام عدالت نیز فعلا با تاخیر در حال پیگیری است. 
بر این اساس در سال 93 بود که لایحه آزادسازی سهام عدالت از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی برای تایید و ارسال به مجلس، روانه میز هیات دولت شد. البته پس از تاخیری چند ساله سرانجام این لایحه در زمستان سال گذشته به تایید هیات وزیران رسید و توسط رئیس جمهور به مجلس ارسال شد تا پس از بحث و بررسی توسط نمایندگان تایید و برای اجرایی شدن به دولت ابلاغ شود. 
در این راستا شنیده ها حکایت از این دارد که مراحل بررسی و تصویب لایحه سهام عدالت در نیمه نخست سال به پایان می رسد. 
در این بین نیز گفته می شود که هم اکنون به غیر از مجلس، لایحه آزادسازی سهام عدالت در کمیته تدوین مقررات سازمان بورس و نیز بورس تهران در دست بررسی است. از قرار معلوم و بر اساس اطلاعات دریافتی، کمیته تدوین مقررات سازمان بورس در حال بررسی ابعاد و جزئیات عرضه صندوق سهام عدالت در بورس است و به طور همزمان بورس تهران هم کمیته ای را برای بررسی این لایحه تشکیل داده و در حال فراهم آوردن مقدمات معامله واحدهای صندوق سهام عدالت است. 
گفتنی است در این لایحه پیشنهاد شده است تا سهام عدالت در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله مورد دادوستد قرار گیرد. بر این اساس باید منتظر ماند و دید آزادسازی سهام عدالت هم به سرنوشت واگذاری های دولت گرفتار می شود؟ یا این که به دلیل جذابیت های پوپولیستی این طرح برای دولت ها، سهام عدالت بزودی در دولت دوازدهم قابلیت معامله پیدا می کند؟!
انتهای پیام/م

زمان آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت در سال 97

خبر جدید از لایحه آزادسازی سهام عدالت
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 19
این مطلب مفید بود ؟ 12 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف