نمناک دنیای مددکوراسیون آشپزخانه مدل های شیک کابینت های شیشه ای آشپزخانه
کابینت شیشه ای ، آشپزخانه کوچک
کابینت های شیشه ای که در انواع شفاف و مات وجود دارند علاوه بر زیبایی باعث میشوند آشپزخانه بزرگتر دیده شود.

کابینت شیشه ای در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه به چند دلیل بسیار مناسب و زیبا خواهد بود. مهم ترین دلیل تاثیر شگفت انگیزی اینگونه کابینت ها در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه است که در خانه های کوچک مزیت بزرگی محسوب می شود.

کار با کابینت شیشه ای در آشپزخانه کمی سخت است. به همین دلیل بسیاری از خانه دارها یا از کابینت های شیشه ای بدشان می آید یا اینکه عاشقشان می شوند، حالت میانه ای وجود ندارد. ممکن است از سبک دکوراسیونی که با آشپزخانه های شیشه ای همراهی می شود خوشتان نیاید در حالی که همین سبک بهترین ظاهر را به آشپزخانه خواهد داد. اما نکته مثبت اینجاست که کابینت های شیشه ای تنوع تقریبا زیادی داشته و انعطاف پذیرند، از مدل های شفاف گرفته تا مدل های مات و تماما کدر، برای هر سلیقه و نیازی حتما مدلی پیدا خواهد شد. بعلاوه وجود کابینت شیشه ایی در آشپزخانه کوچک باعث بزرگ تر دیده شدن فضا نیز می شود.


کابینت های شیشه ای چیزی بین کابینت های بسته و قفسه های باز در آشپزخانه هستند، یعنی به شما اجازه می دهند همه چیز را مرتب سازمان دهی کرده و از طرفی وسایل لوکس و کریستالی خود را بنمایش بگذارید. ذر بین خانه دارها کابینت های شیشه ایی شفاف محبوب ترین مدل ها هستند. شیشه شفاف بدرد تمام آشپزخانه ها با هر سبکی می خورد. این مدل های ساده برای آشپزخانه های کلاسیک و قدیمی، انتخابی بسیار مطمئن و پرکاربرد است. هر چند که امروزه از محبوبیت آنها کاسته شده اما بازهم نمی شود مدل های جدید کابینت شیشه ایی در دکوراسیون آشپزخانه را از قلم انداخت. برای آشنایی بیشتر لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

کابینت شیشه ای

کابینت شیشه ای مات


همانطور که می دانید شیشه های شفاف همه چیز پشت خود را نشان می دهند، بنابراین اگر قرار است از چنین کابینت هایی استفاده کنید، فضای کابینت آشپزخانه تان باید همیشه مرتب و منظم دیده شود. اگر حوصله مرتب کردن وسایل را ندارید و از طرفی از کابینت های شیشه ای خوشتان می آید در اینصورت بهترین انتخاب شیشه های مات هستند. این شیشه ها بوسیله شن و ماسه باد خورده اند و ظاهری مات و یخ زده دارند. توجه داشته باشید که شیشه های مات با شیشه های کدر فرق دارند. شکل و شمایل وسایل از پشت شیشه های مات مشخص است اما جزئیات کوچک دیده نمی شوند. بنابراین اگر کابینت تان بهم ریخته باشد، بقیه افراد متوجه این موضوع خواهند شد.

 
 
کابینت شیشه ای

کابینت شیشه ای شفاف

 
 
مدل کابینت شیشه ایی مات برای آشپزخانه مدرن و مینیمال خیلی مناسب هستند، در حالی که کابینت های شیشه ای شفاف و ساده برای آشپزخانه های کلاسیک و سنتی. شیشه مات می تواند طرح های متنوعی روی خود داشته باشد، مثلا قلم کاری شود یا نوشته ای برویش داشته باشد در صورتی که شیشه صاف اینگونه نیست. بنابراین از لحاظ تنوع، مدل های شیشه ای مات برتری قابل ملاحضه ای دارند. برای زیبایی بیشتر می توانید از ترکیب کابینت های درب دار بسته با کابینت شیشه ای استفاده کنید. به سادگی وسایل معمولی و نازیبای خود را در آنها قرار داده و وسایل شیشه ای و دکوری را در کابینت های شیشه ای قرار بدهید.

کابینت شیشه ای

انواع مدل های کابینت شیشه ای

 
کابینت شیشه ای

مدل های جدید کابینت شیشه ای

 
 
کابینت شیشه ای

چیدمان کابینت شیشه ای

 
کابینت شیشه ای

کابینت شیشه ای مدرن

 
کابینت شیشه ای

کابینت شیشه ای در دکوراسیون آشپزخانه

 
یک ایده جالب دیگر استفاده از شیشه های بافت دار است که عمدتا برجسته هستند. این تکنیک طراحی باعث می شود شیشه ها از لحاظ ظاهری و حسی خودنمایی کنند. کابینت شیشه ایی بافت دار نیز مدل های بسیار متنوعی دارد. مثل مدل بارانی که شکلی دقیقا شبیه ریزش قطرات باران از پشت پنجره دارد، همچنین مدل های آج دار، شیار دار و مورب نیز بسیار زیبا طراحی شده اند. اگر کابینت های آشپزخانه خود را از بین این مدل ها انتخاب کنید دیگر نیازی نیست نگران لکه ها و تمیز کردن آنها باشید. ضمنا مدل های بافت دار خط و خش را نیز خیلی خوب پنهان می کنند. اما کابینت های شیشه ای بافت دار یک نکته منفی دارند و آن زود دمده شدن آنهاست. اگر این موضوع برایتان مهم نیست، انتخاب این مدل ها بسیار سودمند خواهد بود.

 
کابینت شیشه ای

کابینت شیشه ای مات

  
 
کابینت شیشه ای

مدل های جدید کابینت شیشه ای


یکی دیگر از مدل های شیشه ای که به تازگی هم معرفی شده اند، شیشه های دانه دار هستند که ظاهری کهنه و بسیار کلاسیک به آشپزخانه می دهد. این مدل شیشه حباب های بسیار ریز داشته و ساخت دست هستند، همین ظاهر حبابی باعث شده برای آنهایی که خواستار دکوراسیون آنتیک هستند بسیار مناسب باشد. نوع دیگری از شیشه ها بنام شیشه های سربدار شناخته می شوند. در این شیشه های کریستالی، بجای کلسیم از عنصر سرب استفاده می شود و به همین خاطر بسیار شفاف تر از کریستال معمولی اند. این مدل ها نیز بسیار لوکس بوده و برای دکوراسیون های آنتیک و سنتی بهترین انتخاب بشمار می روند.

 
کابینت شیشه ای

مدل کابینت شیشه ای

 
 
کابینت شیشه ای

آشپزخانه مدرن با کابینت شیشه ای

 
کابینت شیشه ای

انواع کابینت شیشه ای 

  

البته با تمام این مدل ها، بازهم تنوع در کابینت های شیشه ایی آنقدر زیاد نیست، بنابراین وقتی نوبت به انتخاب کابینت شیشه ایی آشپزخانه می رسد، باید بدانید که دنبال چه مدلی هستید و هدفی مشخص در ذهنتان داشته باشد تا بهترین گزینه را از بین مدل های ذکر شده انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید لوازم خود را در آشپزخانه به نمایش بگذارید، بدنبال شیشه های شفاف باشید در حالی که برای آنهایی که نمی خواهند همه چیز خیلی معلوم باشد و از طرفی نیاز به کابینت های شیشه ای دارند، مدل های مات و کدر گزینه نهایی خواهد بود.

کابینت شیشه ای

طرح های جدید کابینت شیشه ای 

 
کابینت شیشه ای

کابینت شیشه ای کدر

 
 
 

مدل های شیک کابینت های شیشه ای آشپزخانه

مدل های شیک کابینت های شیشه ای آشپزخانه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از اتاق -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف