نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون ناگفته های کامبیز دیرباز از سریال میکائیل
کامبیز دیرباز ، سریال میکائیل
کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون که این شبها شاهد بازی خوبش در سریال میکائیل هستیم در گفتگویی از علت کم کاری اش و یک تاسیس آموزشگاه سینمایی صحبت کرد.
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394

کامبیز دیرباز که این شبها بازی خوب او را در سریال میکائیل سیروس مقدم میبینیم درباره نقشش در این سریال و علت کم کاری اش در سالهای اخیر گفت.

کامبیز دیرباز بازیگر اصلی سریال میکائیل درباره حضورش در این نقش گفت:میکائیل با اینکه به اصطلاح خیلی قلدر است، اما در زندگی شخصی یک تنهایی و غربتی دارد که از زمانی که پدر و مادرش را از دست داده همراهش بوده و من برای ایفای چنین نقشی فقط به متن قوی و بدون ایراد سعید نعمت اله بسنده کردم.

یک آموزشگاه سینمایی در رشت تاسیس کردم و به عبارتی در آنجا بیشتر مشغول شدم و به همین خاطر حدود دو سال خواسته یا ناخواسته از فضای تهران دور شدم.
 
وی ادامه داد:سعید نعمت اله هم پلان به پلان در کنار ما حضور داشت و با مشورت هایش ما را کمک می کرد. ایشان حساسیت و وسواس خاصی روی متن ها و هم چنین ادای دیالوگ هایشان دارند که تمام اینها را حین دورخوانی ها تمرین می کردیم تا به موردی که مدنظر ایشان بود برسیم.
 
 کامبیز دیرباز
بازیگر سریال «در چشم باد» افزود:در هر حال همه افرادی که به صورت روزانه در اطرافمان می بینیم همگی خاکستری هستند، نه خشن مطلق و نه احساساتی مطلق اند و میکائیل هم از این قاعده مستثنی نیست. در عین حال که در محیط کاری خود بسیار خشن است، اما در زندگی شخصی به شدت احساساتی است و شرایط او را به سمتی می برد که اینگونه باشد.
 
وی افزود:بعد از سریال «نابرده رنج» که به شدت هم مورد استقبال مردم قرار گرفت، مدتی در تلویزیون حضور پیدا نکردم. آن هم به این دلیل بود که دوست نداشتم به هر قیمتی روی آنتن تلویزیون باشم و تن به هر پیشنهادی بدهم تا مردم مرا ببینند. یک آموزشگاه سینمایی در رشت تاسیس کردم و به عبارتی در آنجا بیشتر مشغول شدم و به همین خاطر حدود دو سال خواسته یا ناخواسته از فضای تهران دور شدم.
 
این بازیگر در همین زمینه گفت:در همین حین با تغییر در مدیریت وزارت ارشاد به قول خیلی از دوستانی که در سینما کار می کنند، فرصت خوبی برای حضور در آثار سینمایی بود، اما باز هم این فرصت پیش نیامد و در فیلمی حضور پیدا نکردم.حدود یک سال و نیم با اینکه پیشنهادهای بسیاری داشتم، در سینما هم کار نکردم تا حضورم در فیلم «به نام پدر» ابراهیم حاتمی کیا.
 
دیرباز از حضورش در سریال میکائیل و اولین همکاری با سیروس مقدم گفت:نام سیروس مقدم و سعید نعمت اله و حمایت های پخش شبکه یک از لحاظ ساعت پخش از همان ابتدا می توانست امید دیده شدن این سریال را به هر بازیگری بدهد. معتقدم هیچ چیز آنهم برای من بهتر از این نبود که بعد از سه و نیم سال کار نکردن با سریالی به کارگردانی سیروس مقدم و برای بهترین زمان پخش از شبکه یک به تلویزیون بازگشتم.
 
 کامبیز دیرباز و کامران تفتی
 
بازیگر سریال «تب سرد» افزود:همه ما بازیگران برای دیده شدن کار می کنیم و حتی کارهایی که بازی می کنیم و دیده نمی شوند را نیز به امید دیدن شدن بازی می کنیم. اما همکاری با برخی از افراد در حقیقت یک گارانتی دارد و شما مطمئن هستید با بازی در کارهای این دست افراد و تلاش خودتان حتما دیده خواهید شد که سیروس مقدم از آن دسته افراد است که همیشه برای بازیگرانش گارانتی مطمئنی را ضمانت می کند.
 
وی ادامه داد:در این سالها در سریال های تلویزیون به شدت شاهد عدم حضور قهرمان هستیم که بسیاری از افراد به این موضوع زیاد اهمیت نمی دهند در صورتیکه نیاز اصلی سریال سازی است. ما در ساخت سریال میکائیل تمام تلاشمان بر این بوده تا بتوانیم نیاز قهرمان سازی در تلویزیون را پاسخگو باشیم.
 
این بازیگر سفر دوربین مقدم به خارج از تهران را امری تحسین شده قلمداد کرد و افزود:در خلال ضبط سریال به این دلیل که بخشی از امکانات در قشم مهیا نشد، قرار بر این شد تا یک بخشی از لوکیشن های مربوط به قشم را در تهران ضبط کنیم. من نیز در این باره اصلا موافق نبودم و دوست داشتم تا در همان جغرافیایی که سعید نعمت اله در قصه اش ترسیم کرده این قصه را جلوی دوربین ببریم، اما خب در برهه ای از زمان این امکان برایمان فراهم نشد.
 
بازیگر سریال «نابرده رنج» افزود:قصه «میکائیل» به شدت شبیه به کارهای وسترن است و به عقیده من یک وسترن ایرانی است که تا به حال در سینما و تلویزیون شبیه آن را ندیده ایم. تلفیق دریا و بیابانی که در کنار هم دیده می شود نیز یک فضای وسترن ایرانی را برای مخاطب به تصویر کشیده است.
 
 کامبیز دیرباز در سریال میکائیل
دیرباز با اشاره به کم کار بودنش در این سالها اضافه کرد:شاید خیلی ها بر این باور باشند که هزینه زندگیم از طریق دیگری تامین می شود که کمتر بازیگری می کنم، اما اینطور نیست و اصلا پولدار نیستم و به کار هم احتیاج زیادی دارم، اما همیشه معتقدم که انسان با مدیریتی درست می تواند از عهده هزینه های زندگی اش برآید. یکی از دلایلی که باعث شده در نگهداری از آموزشگاه مصمم تر باشم همین ترس از آینده است و دوست دارم که به عبارتی حرفه دیگری که با بازیگری ام نیز مرتبط است را در کنارش داشته باشم و با اینکه آموزشگاه درآمد کمتری نسبت به رستوران و کافی شاپ دارد، هیچ گاه فکر نکردم که با هیچ مکان دیگری عوضش کنم.
 
وی ادامه داد:از نبودن و کم کار بودنم در حوزه تصویر نمی ترسیدم، بلکه بیش از این نگران فراموش شدن بودم. موضوعی که الان برای خیلی از بازیگران پیشکسوت ما رخ داده است. در حقیقت باید بگویم زمانیکه می بینم بزرگان سینما و تلویزیون که روزی در این حوزه می درخشیدند و راه را برای من و امثال من باز کرده اند، در حال حاضر خانه نشین شده اند و پیشنهاد کاری شان محدود می شود به حضور تک سکانسی در فیلم و سریال ها خیلی دلم می گیرد و در مورد خودم هم بیشتر نگران سرنوشتی هستم که در آینده در انتظارم هست.

ناگفته های کامبیز دیرباز از سریال میکائیل

برگرفته از فارس - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 125 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف