کاهش وزن آسان
هدفتان کاهش وزن آسان و سریع است پس باید قوانین درست و اصول پایه ای لاغر شدن را بدانید ، اینکه ورزش می کنید و رژیم غذایی دارید اما وزن کم نمی کنید به همین دلیل است.

7 رفتار غذایی برای کاهش وزن آسان تر

کاهش وزن امروزه برای برخی افراد تبدیل به یک معضل شده و یکی از سخت ترین کارها به شمار می رود.

این کار سختی نمی باشد، یعنی ابتدای آن سخت می باشد. و در طی 2 الی 3 روز به آن عادت خواهید کرده و یا حتی می توانید از افرادی که وزن خود را کم کرده اند بپرسید که کاهش وزن کار سختی نمی باشد. آنها حتما با شکست پشت شکست و مانع در پشت مانع دیده و داشته اند ولی پس از آن به نتیجه و هدف دلخواه خودشان رسیده اند و اینکه شخص به هدف خود دست یابد بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای کاهش وزن با اطمینان و سالم حتما باید یک مربی فیزیکی جسمانی و یک متخصص تغذیه داشته باشید و در این مسیر اگر به تنهایی پیش بروید حتما کار سختی می باشد.

افرادی که از ژنتیک و یا مادرزادی چاق می باشند و فکر می کنند که هیچ وقت نمی توانند اضافه وزن خود را کاهش دهند، سخت در اشتباه می باشند و طی یک تغذیه در رژیم سالم می توانند چندین کیلو لاغر شوند.

از این رو ما 7 روش معتبر علمی در جهت کاهش وزن را به شما معرفی خواهیم کرد برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاهش وزن در این مطلب از سایت نمناک همراه ما باشید.

ورزش کردن

نکات ورزش کردن برای کاهش وزن

7 توصیه های مهم متخصصان برای کاهش وزن آسان 

1. ورزش روزانه به مدت 30 دقیقه کافی است: این درک غلط و نادرستی می باشد که برای کاهش وزن، افراد به جلسات طولانی مدت ورزش نیاز دارند. محققان و دانشمندان دانشگاه کپنهاگ هم این نتیجه را تایید کردند که تمرین های طولانی مدت باعث آسیب رساندن به افراد می شود.

2. یادگیری اصول اولیه : مطالعات مختلف نشان می دهد، افرادی که عناصر مواد مغذی مانند (چربی ها، کربوهیدرات ها و سدیم) را می دانند احتمال اینکه آنها کاهش وزن را روزانه در بدن خود مشاهده کنند بیشتر است. دانستن اطلاعات غذایی مواد غذایی که آنها را مصرف می کنید حائز اهمیت می باشد و توصیه می شود قبل از خوردن مواد غذایی، سطح آنها را از لحاظ قند، چربی و...پرس و جو و یا از راه های دیگر از آن ها اطلاعاتی به دست آورید.

3. استفاده از غذاهای تند: این راه یکی از بهترین روش ها می باشد، زیرا غذاهای تند باعث از بین بردن و سوزاندن چربی ها می شوند. به خاطر داشته باشید که متابولیسم اصلی ترین مکانیزم فیزیولوژیکی بدن برای تبدیل و یا آب کردن چربی ها می باشد.

غذاهای تند تنها دارای خواص گفته شده نمی باشد، بلکه شما با مصرف غذاهای تند می توانید احساس سیری کنید و از خوردن غذاهای دیگر خودداری نمایید و در نتیجه این دو فایده شما به تناسب اندام و کاهش وزن دلخواه خواهید رسید.

4. برای وعده های غذایی خود از با کیفیت ترین مواد غذایی استفاده کنید: در یک مطالعه عمومی توسط جمعی از قسمت بهداشت دانشگاه هاروارد مشخص شد، قوی ترین شواهد تا به امروز نشان می دهد که مقدار کالری در غذا حائز اهمیت می باشد، اما داشتن کیفیت در مرتبه اول از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد و به همان اندازه در کاهش وزن بسیار اهمیت دارد.در این مطالعه نمونه های خاصی از انواع مواد غذایی را آماده می کنند که دارای کیفیت بالایی هستند. این غذاها شامل میوه ها و سبزیجات، چربی های سالم، منابع پروتئینی سالم و غلات سبوس دار می باشند.

استراحت

عوارض استراحت بیش از حد

5.بیش از حد استراحت نکنید: این عبارت در این مطلب، دارای مفهوم "سطح حرارتی که بدن ما در معرض آن هست" می باشد. برخی مطالعات نشان دهنده رابطه بین دمای کم و دمای زیادی که در معرض بدن ما هست می باشند که می توانند موجب چاقی و اضافه وزن شوند. اگر به صورت منطقی به این موضوع نگاه کنیم، مثلاً هنگامی که سرما می خوریم یا از شدت سرما به لرزش می افتیم. در این صورت ما در پی گرما خواهیم رفت. در طی این مدت بدن ما کمی کالری را میسوزاند. و برعکس زمانی که ما گرممان هست بیشتر می خواهیم بخوابیم.

6. شام کمی میل کنید و بعد از شام تنقلات کمی بخورید: هیچ مشکلی با این نیست که شما بعد از شام چیزی بخورید یا نخورید. سوخت و ساز بدن ما اغلب زمانیست که ما در خوابیم. به این ترتیب عاقلانه می باشد که شام کمی بخورید و تنقلات بعد از آن را کاهش دهید زیرا که هر چه کمتر غذا بخورید راحت تر به خواب می روید و سوخت وساز سالم تری خواهید داشت.

7. برای وعده های غذایی تان برنامه ریزی کنید: نیازی نیست که شما هر مقدار ماده غذایی که مصرف می کنید را اندازه گیری کنید و سپس میل کنید، نه نیازی نیست اما هرچه کمتر میل کنید کاهش وزن چشمگیری خواهید داشت.

کاهش وزن آسان , 7 توصیه عالی برای لاغر شدن اصولی

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ ف.ن
برچسب :
وبگردی