نمناک اخبارحوادث مرگ مغزی دختر 5 ساله توسط ناپدری
کودک آزاری ، کودک آزاری در مشهد
رقیه دختری 5 ساله که قربانی کودک آزاری توسط ناپدری اش شد, کودک آزاری وحشیانه ناپدری باعث مرگ مغزی این دختر بچه شد.
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396

کودک آزاری توسط ناپدری در مشهد

برای بررسی جزئیات حادثه کودک آزاری در مشهد گفت و گویی را با اعظم، مادر رقیه داریم.

وی در رابطه با وضعیت زندگی خود می گوید:رقیه حاصل ازدواج نخست من است. به دلیل اعتیاد همسر و دخالت های خانواده ام، از پدر رقیه جدا شدم و چند ماه بعد با مردی ازدواج کردم که به شدت عصبی بود.

مادر رقیه می افزاید:مهریه ام را بخشیدم و حضانت فرزندم را برعهده گرفتم. قرار بود رقیه با من و علی که ناپدری اش می شد، زندگی کند اما پذیرش این کودک برای همسر دوم من دشوار بود. به شدت با حضور او در زندگی مان مخالفت می کرد و بارها به من گفته بود که باید رقیه را به پدرش بسپارم.

 اعظم در تشریح حادثه می گوید:در روز حادثه، درگیری لفظی با همسرم داشتم. او 4 بار با حالتی که انگار می خواهد من را خفه کند به سمت من حمله ور شد.

وی می افزاید:درگیری ما از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح آغاز شد و حدود ساعت 9 و 30 دقیقه، همسرم به سمت اتاق خوابی که رقیه در آنجا خواب بود رفت. به یکباره کودکم را با خود از اتاق به بیرون آورد. مادر من نیز در خانه ما بود. او نیز تلاش کرد که مانع از کتک خوردن رقیه شود اما موفق نشد.

کودک آزاری

کودک آزاری در مشهد

مادر رقیه با اشاره به وضعیت کودک پس از تحمل این ضرب و شتم ها می گوید:رقیه پس از این کتک ها بی جان به زمین افتاده بود اما همسرم اجازه نمی داد که از خانه خارج شویم و او را به بیمارستان برسانیم. در این شرایط شیون کنان در خانه بودیم تا اینکه برادرم از راه رسید. به او گفتیم که رقیه از پله ها افتاده و آن زمان با تماس با اورژانس، کودکم را به بیمارستان رساندیم.

اعظم با بیان اینکه " از همسرم شکایت کرده ایم" می گوید:پدر رقیه به دلیل ضرب و شتم کودک، از همسر دوم من شکایت کرده و اکنون وی در بازداشتگاه است.

وی با اشاره به اعلام مرگ مغزی رقیه می گوید:پزشکان مرگ مغزی رقیه را اعلام کرده اما امیدوار هستم که بار دیگر خدا او را به من ببخشد.

در همین رابطه، فریبا بهشتیان، مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید:پس از این اتفاق، کودک چند روزی است که در بیمارستان بستری بوده اما پزشکان مرگ مغزی او را اعلام کرده اند.

وی می افزاید:پس از اعلام کودک آزاری از سوی مددکاری بیمارستان، اقدامات ثانویه برای مشخص شدن دلایل این حادثه و حمایت از مادر او در دستور کار قرار گرفت.

این مددکار اجتماعی با اشاره به درخواست مسئولان بیمارستان از پدر رقیه می گوید:مسئولان بیمارستان از پدر رقیه درخواست کرده اند که اعضای بدن او را اهدا کنند زیرا مرگ مغزی او تایید شده است.

مرگ مغزی دختر 5 ساله توسط ناپدری

مرگ مغزی دختر 5 ساله توسط ناپدری
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 12
برگرفته از میزان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف