نمناک سبک زندگیموفقیت 8 نشانه برای گرفتن مچ دروغگو
گرفتن مچ دروغگو ، نشانه های دروغ گفتن
مطمئنم که برای شما هم اتفاق افتاده است که در حین گوش دادن به صحبت های فردی احساس کرده اید که او دروغ می گوید. گرفتن مچ دروغگو اونقدرها هم سخت نیست، نشانه های افراد دروغگو همه چیز را لو می دهد.

برای گرفتن مچ دروغگو نشانه های افراد دروغگو را بشناسید

دروغگویی و فریب دادن افراد همیشه با نشانه هایی همراه است. نشانه هایی که به مخاطب نشان می دهد که تو در معرض فریب هستی و باید هوشیار باشی. همانطور که می دانید برای گرفتن مچ دروغگو باید دلیلی داشته باشید تا به فرد دروغگو ثابت کنید که متوجه دروغگویی او شده اید. نشانه های معمول و کلی افراد دروغگو حرکات چهره و صحبت هایی است که خودشان را به وضوح نشان می دهند.

گرفتن مچ دروغگو با شناخت نشانه های دروغگویی 

فردی مقابل شما نشسته و مدام در حال بافتن حرف های دروغ به هم است. برای رد گم کنی صحبت هایش را گسترش می دهد اما شما برای احترام به خودتان هم که شده نباید فریب بخورید البته با دانستن این نشانه های دروغگویی:

1) چشم های طرف مقابل را بخوانید. اگر او بیقرار و مردمک چشمش بیش از اندازه گشاده شده بود نشانه ای از دروغگوئی است. اگر تمام مدت پائین را نگاه کرد و یا چشمش را که این طرف و آن طرف چرخاند و هیچگاه مستقیماً به چشم های شما خیره نشد بدانید که حرف هایش کذب محض است .

2 ) اگر فردی که در حال سخن گفتن است یا دست جلوی دهان و یا قسمت های دیگر صورتش را بگیرد نشانگر دروغگوئی اوست .

3 ) اگر کسی ضمن صحبت شما راه برود و دائماً به این طرف و آن طرف حرکت کند یا روی صندلی جابجا شود و به نحوی بخواهد تمرکز شما را بر هم بزند به راست بودن گفتارش شک کنید .

4 ) اگر شخص، هنگام پاسخگوئی به پرسش شما مکث کرد و بینی خود را خاراند بدانید که قصد دارد به دروغ متوسل شود . 
نشانه های افراد دروغگو

روش گرفتن مچ دروغگو با شناخت نشانه های افراد دروغگو 

5 ) فرد دروغگو ممکن است اشارهٔ مختصری به جزئیات قضیه بکند (چون موردش ساختگی است و آن را فراموش می کند پس وارد جزئیات نمی شود) یا برای متقاعد کردن خودش، همان جزئیات را چندین بار تکرار کند تا از خاطرش نرود .

6 )  مِن مِن کردن، اسامی را فراموش کردن و سپس بازگشتن و کلمات قبلی را اصلاح کردن نیز از نشانه های یک فرد دروغگو است (البته ممکن است گاهی فراموشی برای شما هم پیش آمده باشد که در این مواقع، برای اینکه با افراد دروغگو اشتباه گرفته نشوید بهتر است به جمله قبلی برنگردید تا کلمات غلط تلفظ شده را مجدداً اصلاح کنید ).

7 ) فرد دروغگو همیشه هنگام پاسخ دادن به پرسش ات شما از جمله ” آیا تو به من اطمینان داری؟“ استفاده می کند .

8 ) فرد دروغگو پرسش اتی را که به نفعش نیست معمولاً نمی شنود ”چی“؟ آیا او واقعاً در عرض 10 ثانیه راه گوشش مسدود می شود؟ او زمانی که از شما خواهش می کند تا پرسش خود را مجدداً تکرار کنید، در واقع احتیاج به زمان دارد تا به گفته های کذبش، شاخ و برگ بدهد و در مدت زمانی که شما پرسش خود را دوباره تکرار می کنید او فرصت کافی را به دست می آورد .

گرفتن مچ دروغگو ، گرفتن مچ دروغگو با شناخت نشانه های دروغگویی

8 نشانه برای گرفتن مچ دروغگو
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از ایرانیان شاد /ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف