تولد
شوهر دروغگو
دروغگویی باعث ایجاد یک شکاف عمیق میشود که زندگی مشترک را تهدید میکند اما برخورد درست با شوهر دروغگو میتواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد.

راه حفظ زندگی با مرد و شوهر دروغگو

اگر زندگی بر پایه دروغ بنا شده باشد، هرگز پایدار نمی ماند. همسری که صادق نیست، شما را در زندگی بیچاره می کند. در واقع یک همسر سمی، زندگی چالش برانگیزی را برایتان می سازد و باعث می‌ شود که نتوانید به او اعتماد کنید.

اگر شما هم همسری دارید که مدام دروغ می گوید؛ باید همین حالا اقدام کنید. هر چه بیشتر اجازه دهید این موضوع طول بکشد، جدی تر خواهد شد. شما سزاوار بهتر از این ها هستید، بنابراین در این قسمت از خانواده پلاس نمناک راهکارهایی برای مقابله با این وضعیت جدی را ارائه خواهیم داد.

اعتراض کنید

وقتی که همسرتان به شما دروغ می گوید و به روی خودتان نمی آورید؛ یعنی از این قضیه راضی هستید و با این دروغگویی مشکلی ندارید؛ در صورتی که باید در برابر او مقاومت کنید. هر زمان که به شما دروغ می گوید، اعتراض کنید و بی تفاوت نباشید.

اختلاف زناشویی

ببینید چه بهایی می دهید

آیا این دروغ ها در مورد شماست یا در مورد چیزهای دیگر است؟ آیا دروغ می گوید که درگیر مشکل یا مسئله نشود یا دروغ می گوید که خودش را خوب نشان دهد و شما را گول بزند؟ هر دروغی یک بهایی دارد. ببینید که بهای این دروغ ها برای شما چیست و چه آسیبی به زندگی تان وارد می کند؛ در نتیجه اینگونه می فهمید که ارزش اعتراض دارد یا خیر.

متفاوت رفتار کنید

کاملاً طبیعی است که افراد دروغگو می خواهند شما را فریب دهند. شما نیز باید مراقب باشید که چه واکنشی نشان می دهید و شرایط را چگونه باید مدیریت کنید. احتمالاً همسر دروغگو انتظار دارد که شما واکنش تندی داشته باشید و غیرمنطقی برخورد کنید؛ اما بهتر است که این بار واکنشتان را متفاوت کنید؛ در واقع ببینید چه گزینه هایی پیش رو دارید و چگونه می توانید متفاوت رفتار کنید.

رویِ زمان حال تمرکز کنید

وقتی که می خواهید با فردی دروغگو زندگی کنید، توجه شما باید روی اقدامات کنونی اش باشد، نه این که بخواهید دروغ های او را در گذشته شخم بزنید. به او یادآوری کنید که هرگز روشش خوب نیست.

صریح و مستقیم صحبت کنید

زندگی کردن با فردی دروغگو قطعا کار آسانی نیست؛ اما شما باید صریح، واضح و مستقیم رفتار کنید و احساساتتان را واضح برایش بیان کنید تا بداند که از رفتارش چقدر در عذاب و ناراحتی هستید.

صحبت کردن

اجازه ندهید که کارش را کوچک بشمارد

زمانی که دروغی برملا می شود؛ همسرتان در موضع دفاعی می رود و می خواهد خودش را تبرئه کند اما اجازه انجام این کار را به او ندهید، زیرا هر چقدر کار خود را کوچکتر بشمارد‌؛ یعنی قصد و برنامه ای برای تغییر خود ندارد.

ببینید که مسئولیت اشتباهش را می پذیرد

فردی سمی از اینکه بخواهد مسئولیت اشتباهاتش را بپذیرد، فرار می کند اما اگر همسر شما قبول کرد که دروغ می گوید و سعی کرد خودش را اصلاح کند، یعنی جای امیدی هست و باید به او اعتماد کنید و فرصت دوباره بدهید.

به حسِ خود اعتماد کنید

همه ما حس ششم داریم که ما را در زندگی راهنمایی می کند. باید یاد بگیریم که به حس خود اعتماد کنیم تا در یک مسیر درست قرار بگیریم. اگر اتفاقی که افتاده است را درست نمی دانید و فکر می کنید یک جای کار اشکال دارد، به حسِ خود اعتماد کنید و بی تفاوت نباشید.

از یک مشاور کمک بگیرید

از آنجایی که همسرتان اغلب دروغ می ‌گوید و استاد فریب دادن است، طبیعی است که احساس سردرگمی کنید؛ اما برای رفتن به مشاور هرگز تردید نداشته باشید؛ چرا که در این شرایط می تواند از بیرون به ماجرا نگاه کند و کمک تان کند.

مشاوره زوج

مراقب سرزنش باشید

اگر با یک همسر سمی در رابطه هستید، ممکن است که بخواهد سرزنش ها را به سمت شما برگرداند تا دروغگویی خود را پنهان کند؛ اما شما باید مراقب باشید و کاملاً آگاهانه رفتار کنید. اگر برای رابطه تان ارزش قائل باشید، حتما به مشاور مراجعه می کنید.

حد و مرز داشته باشید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای محافظت از خودتان در برابر همسر دروغگو انجام دهید، این است که حد و مرز تعیین کنید و بگویید که چه چیزی شما را ناراحت می کند تا او بداند که باید چگونه رفتار کند.

به خود یادآوری کنید که دروغگویی یک شبه درمان نمیشود

طبق نظر متخصصان، شما نمی توانید یک شبه فرد دروغگو را به فردی راستگو تبدیل کنید؛ بلکه باید به صورت عادت و تدریجی این اتفاق بیفتد که این موضوع جنبه‌ های نورولوژیکی هم دارد و در نتیجه نباید عجله کنید.

به دنبال اصلاح طرف مقابل نباشید

باید به خودتان یادآوری کنید که نمی‌ توانید فرد دروغگو را درمان کنید، مگر اینکه خودش بخواهد تا برای خود کاری کند؛ پس تا زمانی که اراده از خود نشان ندهد، شما نمی‌ توانید کاری را از پیش ببرید؛ پس خودتان را خسته نکنید.

شوهر دروغگو

صادق باشید

باید با خودتان نهایت صداقت را داشته باشید. از شکست خوردن نترسید و برای اینکه چیزی تغییر نمی کند؛ خودتان را سرزنش نکنید؛ چرا که هر کاری از دست تان بر می آمده را انجام داده اید.

بدانید که چه زمانی باید راه خود را جدا کنید

شاید پایان دادن به یک رابطه عاشقانه کار سختی باشد؛ اما اگر برای خودتان ارزش قائل باشید، می بینید که در بعضی از شرایط طرف مقابل تغییر پذیر نیست و با رفتارش فقط به شما آسیب می زند. در چنین شرایطی با مشورت مشاوری ماهر، باید بدانید که آیا بایستی راه خود را از او جدا کنید یا خیر.

خانمهای با سیاست با شوهر دروغگو چطور رفتار میکنن؟

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی