گرم کردن بدن
گرم کردن بدن قبل از انجام ورزش بسیار اهمیت دارد و یکی از اقدامات اصلی قبل از ورزش است، البته گرم کردن فوایدی دیگری را هم برای بدن به همراه دارد.

چرا باید قبل از ورزش گرم کنیم ؟

قطعاً می دانید که گرم کردن یکی از اقدامات اصلی قبل از ورزش می باشد و هیچ جای بحثی هم برای آن وجود ندارد. بعضی از افراد معتقدند که گرم کردن فقط ذهن آن ها را برای ورزش آماده می کند اما این گونه نیست. گرم کردن فواید بسیار زیادی برای جسم شما دارد که اگر آن را ندیده بگیرید ، باعث آسیب به بدن تان می شود. گرم کردن فواید زیر را برای بدن دارد که در این بخش از تناسب اندام نمناک به آنها پرداخته ایم.

فواید گرم کردن بدن قبل ورزش

1. بالا رفتن دمای بدن:

هموگلوبین و مایگلوبین پروتئین هایی هستند که مسئول انتقال اکسیژن به سراسر بدن می باشند و افزایش دمای بدن باعث می شود که اکسیژن راحت تر به قسمت های مختلف برسد و افراد بهتر بتوانند فعالیت های موثر انجام دهند.

گرم کردن بدن

2. افزایش جریان خون به عضلات:

جریان خون به عضلات تنظیم می کند که عضلات به حالت مناسبی خم شوند و انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند و همچنین انرژی بیشتری را جذب می کند و این کار باعث می شود که عضلات و مفصل ها کارآمد تر باشند و جریان خون مناسب باعث حرکت آسان تر عضلات می شود و بنابراین می توانید طیف وسیعی از تمرین ها را انجام دهید.

گرم کردن

3. بهبود حرکات بدنی:

گرم کردن قبل از ورزش به طور خاص ، حرکت های شما را بهبود می بخشد و از آسیب رسیدن به بدن تان جلوگیری می کند.

 گرم کردن بدن

4. عصب شما را حساس تر می کند:

افزایش حساسیت عصب بعد از گرم کردن به وجود می آید و در واقع پیام های عصبی افزایش بیشتری پیدا می کنند و این موضوع به این معناست که گرم کردن می تواند مهارت حرکتی شما را ارتقا ببخشد و باعث شود که ارتباط مناسب تری بین مغز و بدن تان به وجود بیاید.

 نرمش کردن

5. آماده کردن قلب:

زمانی که قبل از ورزش خودتان را گرم می کنید ، قلب شما آماده می شود و قلب مسئول اکسیژن رسانی به خون می باشد و زمانی که قلب نقش خودش را به خوبی در این مرحله ایفا کند ، قطعاً ورزش موثر تر و سالم تری را تجربه خواهید کرد.

 گرم کردن بدن

6. کاهش احتمال آسیب دیدگی:

گرم کردن قبل از تمرین ها از آسیب دیدگی جلوگیری می کند و هنگامی که وزنه ای را بلند می کنید، عضلات شما قدرت بسیار زیادی پیدا می کنند و همچنین اگر قبل از آن گرم کرده باشید ، کشش عضلات بهتر از قبل خواهد بود و در واقع گرم کردن، عضلات شما را نرم می کند و از هر گونه خشکی و پارگی در آن ها جلوگیری می شود.

چرا قبل ورزش حتما باید گرم کنیم؟ فواید گرم کردن چیست؟

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی