دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد گریه بچه اعصابتان را بهم میریزد ؟
گریه بچه ، صدای گریه بچه
صدای گریه بچه ها حسابی روی اعصاب مادران است و آرامش آن ها را سلب میکند, مادران با انجام این کارها میتوانند اعصابشان را آرام کنند.
بازدید : 1,927 نفر

هنگام گریه بچه آرامش تان را حفظ کنید

اکثر مادرها با شنیدن صدای گریه بچه عصبانی شده و آرامش خود را از دست میدهند, سعی کنید مدتی هم خودتان ارام باشید وهم به بچه ارامش بدهید.

با هم تعاریف که نداریم! صدای گریه بچه ها می تواند مثل سوهان روی اعصاب مادری کشیده شود که هزار تا دغدغه ی فکری دارد. برای اینکه به این سوهان کاری پایان بدهید راه هایی وجود دارند که مادران دیگر با انجام دادنشان احساس خوبی پیدا کرده اند و به اعصابشان فرصت نفس کشیدن داده اند. در ادامه با این راه ها آشنا می شوید.

گریه بچه

هنگام گریه بچه چیکار کنیم؟


از ورزش غافل نشوید
به محض اینکه همسر محترمتان پایش را از در خانه داخل گذاشت، بچه را به او بدهید و با سر به سمت اولین باشگاه ورزشی اطرافتان بدوید! تحقیقات نشان می دهند ورزش کردن باعث ترشح هورمون اندورفین می شود و شادی و صبر بیشتری به مادران خواهد داد. اگر می خواهید برای باشگاه رفتن به همسرتان وابسته نباشید، دنبال ورزشگاهی بگردید که موقع ورزش شما، از فرزندتان مراقبت کند. هیچ کدام از این ها هم اگر به کارتان نیامد یک دی وی دی ورزشی بخرید و زمانی که فرزندتان خوابید، تلویزیون را روشن کنید و بدون صدا یا با صدای کم شروع به ورزش کردن کنید. خلاصه اینکه هر کاری بکنید که به ورزشتان برسید.
از خانه بیرون بزنید
خیلی از مادران به خاطر اینکه مبادا گریه های فرزندشان در مکان های عمومی زشت باشد، خودشان را در خانه حبس می کنند. این کار جز اضافه کردن به استرس و در مواردی بروز حالت های افسردگی پیامد دیگری ندارد. این بار که فرزندتان بی قراری کرد و احساس کردید الان است که گریه اش شروع شود، او را در کالسکه اش بگذارید و برای یک پیاده روی کوتاه بیرون بروید. بسیاری از بچه ها با دیدن مناظر بیرون، خیلی زود سرگرم و آرام می شوند. اگر هم نشدند مطمئن باشید استرسی که از گریه کردنشان در فضای باز پیدا می کنید خیلی کمتر از استرسی است که بین چهار دیوار خانه تان تجربه کرده اید.
موزیک گوش کنید
حتما درباره ی تاثیر پخش موسیقی برای بچه ها چیزهایی شنیده اید اما نکته ای که معمولا به آن اشاره ای نمی شود تاثیر پخش موسیقی برای مادران است. زمانی که بچه ها شروع به گریه می کنند و حریفشان نمی شوید، هیچ عیبی ندارد اگر برای چند دقیقه او را تنها بگذارید و به یک موزیک آرامش بخش گوش دهید. وقتی ضربان قلبتان پایین آمد و اعصابتان آرام تر شد پیش او برگردید و برای آرام کردنش تلاش کنید.
از ته دل بخندید
زمانی که او گریه می کند لازم نیست شما هم زانوی غم بغل بگیرید و گریه کنید. شما قرار است از او مراقبت کنید و کسی که می خواهد دیگران را نجات بدهد اول باید ماسک اکسیژن خودش را بزند. ماسک اکسیژن شما برای وقت های پر سر و صدای گریه، خندیدن است. برای مثال اگر فرزندتان هر روز سر ساعت های خاصی برنامه ی نق زدن را شروع می کند، شما دیدن یک برنامه ی تلویزیونی خنده دار را شروع کنید. این کار کمکتان می کند آرام شوید و با روحیه ی بهتری از فسقلی نق نقو مراقبت کنید.
ریلکس کنید
خستگی ناشی از بی خوابی شبانه، پذیرفتن نقش تازه ای که اسمش مادر بودن است و مسئولیت سنگین آن، می تواند استرس مادرها را بالا ببرد. در مقابل این استرس اما تکنیک هایی هستند که استفاده از آن ها به مادران کمک می کند آرامش از دست رفته شان را به دست بیاورند. یکی از این تکنیک ها، تکنیک تنفس عمیق است. برای این کار کافی است دراز بکشید یا حتی صاف بنشیند. دو دست تان را روی شکم بگذارید و نفس کشیدن آرام و عمیق را شروع کنید. طوری که هر بار دست هایتان روی شکم بالا و پایین بروند.
این کار را با تمرکز و دقت انجام دهید. بعد از چند بار تکرار شدن متوجه می شوید به طرز عجیبی آرام شده اید .

گریه بچه اعصابتان را بهم میریزد ؟

گریه بچه اعصابتان را بهم میریزد ؟
55
برگرفته از نی نی سایت -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف