کدهای اطلاعات مخفی موبایل
در این مطلب می خواهیم به بررسی ومعرفی کدهای اطلاعات مخفی موبایل که آشکار کننده اطلاعات مخفی گوشی موبابل هوشمند شماست بپردازیم.

اشنایی با کدهای مخفی موبایل + عکس

شاید شما نام پروتکل “USSD” را شنیده باشید. این پروتکل که با نام “کد سریع” نیز در میان کاربران شناخته شد است، می تواند این امکان را بدهد تا به اطلاعات پایه بر روی گوشی خود، دسترسی پیدا کنید. این پروتکل، در اصل برای گوشی هایی با فناوری رادیویی GSM ساخته شد، اما پس از مدتی، تعدادی از گوشی هایی که با فناوری رادیویی CDMA نیز کار می کنند نیز توانستند از آن استفاده نمایند.

امروز قصد داریم 7 کد USSD را به شما معرفی نماییم که با استفاده از آن ها، می توانید به اطلاعات مختلفی بر روی گوشی خود دسترسی داشته باشید.

1-  نحوه دسترسی به Field Mode از طریق شماره گیری *#12345#3001*

 

کدهای اطلاعات مخفی موبایل

وارد صفحه تماس شوید و کد *#12345#3001* را شماره گیری کنید تا به فضای Field Mode بروید. در این بخش، شما می توانید اطلاعاتی در خصوص شبکه های داخلی یا شبکه هایی که در اطراف شما قرار گرفته اند را بدست آورید. علاوه بر این، اگر در مکانی قرار دارید که سیگنال های دریافتی از طریق اپراتورهای تلفن بسیار ضعیف است، می توانید راه کارهایی را در این حالت برای افزایش میزان دریافت سیگنال ها توسط دکل های تلفن همراه انجام دهید. شایان ذکر است که این قابلیت، در ایران قابل دسترسی نیست و در تست های انجام شده، نتیجه ای حاصل نشد.

 

2- دسترسی General Mode با شماره گیری #*0#*


کد تست گوشی سامسونگ

این ویژگی، بر روی گوشی های اندوریدی کاربرد دارد. با این روش شما می توانید برخی امکانات ابتدایی را بر روی تلفن هوشمند خود، در یک فضای جدید و ساده در دسترس داشته و از آن استفاده نمایید. کارهایی مانند تغییر رنگ صفحه نمایش، فعالسازی دوربین، ویبره و … را با انتخاب گزینه هایی که به نمایش در می آیند، انتخاب کرده و از این قابلیت ها بهره ببرید و یا حتی گوشی خود را تست کنید.

3- نمایش IMEI با شماره گیری #06#*

 

نمایش IMEI گوشی

IMEIیک شماره منحصر به فرد است و در هر تلفن هوشمند، با دیگری متفاوت خواهد بود. شاید کاربران در طول استفاده از موبایل، نیاز چندانی برای دانستن این شماره نداشته باشند اما در برخی نقاط، شرکت های سرویس دهنده شبکه های ارتباطی، از این کد برای ثبت نام دستگاه شما در لیست خود استفاده می کنند.

4- چک کردن انتقال تماس با شماره گیری #67#*

 

کدهای مخفی گوشی های هوشمند

در زمان هایی که مشغول کار مهمی هستید و نمی توانید به تماس ها پاسخ گو باشید، قادر هستید آن ها را به شماره ای دیگر انتقال دهید. گزارشات در خصوص شماره ای که تماس ها روی آن دایورت می شود، با شماره گیری کد بالا در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در گوشی هایی با سیستم عامل iOS، برای تغییر شماره مقصد، وارد تنظیمات شوید و در قسمت Phone، گزینه Call Forwarding را انتخاب نمایید. بر روی گوشی های اندروید (البته بسته به نسخه سیستم عامل و مدل گوشی، ممکن است متفاوت باشد) وارد برنامه Phone شده و آیکون “بیشتر” (همان سه نقطه زیر هم) را انتخاب نمایید. با انتخاب Call وارد More Setting شده و Call Forwarding را فعال کرده و شماره مورد نظر را در لیست اضافه کنید.

 

5- فعال کردن حالت انتظار تماس با شماره گیری #43*

 

کدهای اطلاعات مخفی موبایل

ممکن است در برخی شرایط، نتوانید به هنگام زنگ زدن تلفن در همان لحظه به آن پاسخ دهید. با فعال سازی این حالت، به شخصی که با شما تماس می گیرد، اعلام می شود که باید منتظر بماند. شخص در صورت تمایل می تواند صبر کند تا شما به تماسش پاسخ دهید.

6- منو تنظیمات سریع با شماره گیری #7353#*

 

کدهای اطلاعات مخفی موبایل

در ابتدا باید اشاره داشته باشیم که این کد فقط بر روی گوشی های سامسونگ گلکسی قابل اجراست. با این روش، می توانید با انتخاب هر گزینه به صورت جداگانه، امکانات دستگاه تان را چک کنید. به نظر این ویژگی، در زمان خرید تلفن هوشمند، بسیار کار آمد خواهد بود و کمک زیادی در تشخیص سالم بودن اجزا اصلی گوشی می کند به خصوص وقتی که قصد خرید یک تلفن هوشمند کارکرده را داشته باشید.

7- دسترسی به اطلاعات Firmware با شماره گیری #1234#*

 

کدهای اطلاعات مخفی موبایل

باز هم باید اشاره کنیم که این کد تنها بر روی گوشی های سامسونگ گلکسی قابلیت اجرا دارد. به هر حال، با استفاده از این کد، قادر هستید اطلاعاتی در خصوص Firmwork نصب شده بر روی گوشی را مشاهده کنید.

استفاده از کدهای اطلاعات مخفی موبایل + آموزش

3.642
این مطلب مفید بود ؟3012
برگرفته از آی تی رسان/ک.ک
وبگردی