عروسک سازی
بیایید با هم عروسک بسازیم ، آموزش تصویری و با الگوی عروسک سازی با پارچه ، جوراب و ... را از این بخش آغاز خواهیم کرد.

آموزش عروسک سازی با جوراب و پارچه

قصد داریم در یک سری کامل مجموعه ی آموزش ساخت عروسک های حیوانات مختلف را به عنوان اسباب بازی دست ساز آموزش دهیم ، شما می توانید برای افزایش حس همکاری و خلاقیت کودکان این کار را به صورت گروهی انجام دهید و به انها بیاموزید که یک اسباب بازی می تواند نتیجه ی زحمت و هنر دستان خودشان باشد.

آموزش عروسک سازی ، دوخت گنجشک پارچه ای:

برای ساخت این عروسک زیبا به مقداری پارچه ، قیچی و سوزن نخ نیاز داریم.

روش ساخت عروسک پارچه ای:

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید ابتدا چهار تکه ی اصلی عروسک گنجشک را روی پارچه ی مورد نظر طراحی کرده و با قیچی برش بزنید. تکه های الگو را از سمت برعکس پارچه با کوک های ریز به هم وصل کنید . دقت کنید که باید گوشه ای از عروسک را برای پرکردن الیاف داخل آن باز بگذارید . حالا پارچه های به هم وصل شده را به سمت روی پارچه برگردانید و الیاف داخل عروسک را پر کنید .قسمت انتهایی را با کوکهای ریز ببندید. بعد از این مرحله نوبت به نصب بال های گنجشک پر شده است که انها را طبق الگو برش زده ، کوک بزنید و با الیاف پر کنید و در آخر به قسمت های کناری عروسک نصب کنید. بعد از تکمیل بدنه اصلی کار باید برای نوک و چشمان عروسک را هم تکمیل کنید.

عروسک سازی

الگوی عروسک سازی با پارچه

عروسک سازی

عروسک سازی ، وصل کردن الگوهای برش خورده

عروسک سازی

مرحله پر کردن الیاف در عروسک سازی با پارچه

عروسک سازی

آموزش عروسک سازی و دوخت عروسک پارچه ای گنجشک

 

عروسک سازی ، آموزش دوخت عروسک خرگوش با جوراب :

در این بخش عروسک جورابی را آموزش می دهیم که بیشتر مناسب کودکان خردسال است و به دلیل سبک فانتزی تنها سر خرگوش را درست می کنیم. برای درست کردن عروسک فانتزی خرگوش به یک عدد جوراب طرح دار رنگی و مقداری نخ نیاز داریم. 

جوراب را به صورت پشت و رو کنید ، با قیچی برشی از قسمت میانی انگشتان جوراب بزنید . حالا برش ها را با کوک های ریز ببندید . جوراب را دوباره پشت و رو کنید تا به سمت رویه برگردد و سپس الیاف داخل عروسک را پر کنید و قسمت انتهایی جوراب را با دقت و سلیقه بدوزید.

عروسک سازی

عروسک سازی با جوراب

عروسک سازی

الگوی اصلی عروسک سازی ساده با جوراب

عروسک سازی

عروسک سازی

تکمیل فرم اولیه عروسک سازی و دوخت عروسک به شکل خرگوش

عروسک سازی

عروسک سازی

تکمیل مرحله اصلی عروسک سازی با جوراب به شکل خرگوش

در این بخش باید بخش های انتهایی و تزیینات ظاهری عروسک را انجام دهید. یک سری کوک ریز در انتهای قسمت هایی که همانند گوش های خرگوش هستند بزنید تا فرم گوش ها به درستی مشخص شوند. با چند کوک دیگر چشم ها و دهان خرگوش را هم شکل دهید. بعد از تکمیل این مراحل برحسب سلیقه از تزییناتی دیگر همچون نصب گلوله های کاموایی در روی سر عروسک هم استفاده کنید.

عروسک سازی

نمونه کامل شده آموزش تصویری عروسک سازی حیوانات با جوراب

آموزش تصویری عروسک سازی ( گنجشک و خرگوش)

4.445
این مطلب مفید بود ؟405
منبع : نمناک /ن
برچسب : ساخت عروسک
وبگردی