جشنواره وین
جایزه بهترین کارگردان در جشنواره فیلم وین به ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم بادیگارد رسید و بابک حمیدیان بهترین بازیگر نقش مکمل برای این فیلم شد.

ابراهیم حاتمی کیا بهترین کارگردان جشنواره وین شد

ابراهیم حاتمی کیا به عنوان بهترین کارگردان و بابک حمیدیان به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل برای فیلم بادیگارد در جشنواره بین المللی فیلم وین شناخته شدند. فیلم سینمایی بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و با بازی بابک حمیدیان و پرویز پرستویی که برای نخستین بار در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر به نمایش در آمد، در جشن اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم وین به عنوان بهترین دستاورد هنری شناخته شد و جوایز ارزشمندی به این ساخته ابراهیم حاتمی کیا تعلق گرفت.

طوفان بادیگارد در جشنواره وین

فیلم سینمایی بادیگارد در سه رشته از سوی داوران جشنواره وین به عنوان اثر برگزیده شناخته شد و جایزه بهترین کارگردان این جشنواره به ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم بادیگارد تعلق گرفت و بابک حمیدیان توانست جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را از آن خود کند .

بادیگارد در جشنواره وین

بادیگارد ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره وین درخشید

داستان و بازیگران فیلم بادیگارد

موضوع این فیلم درباره بادیگاردی است به نام «حیدر» که وظیفه حفاظت از مسؤولان بلندپایه کشور را برعهده دارد. حیدر شخصیت آرمان گرایی است که مسائلی را در کارش می بیند و این مسائل او را نسبت به کارش دچار تضاد، شک و تردید می کند . مریلا زارعی نقش همسر حیدر را به عهده دارد؛ همسری که حیدر را عاشقانه دوست دارد و گویا رابطه ای از جنس رابطه حاج کاظم و فاطمه در آژانس شیشه ای این بار بین حیدر و همسرش بازسازی شده. حیدر اما در داخل خانواده و از طرف دخترش دائما درباره ارتباط وظیفه و آرمان هایش مورد سوال است. داستان اما از جایی آغاز می شود که اتفاقی برای یکی از مسؤولان بلندپایه با بازی محمود عزیزی می افتد و این اتفاق مشکلاتی را برای حیدر به دنبال دارد. همه این اتفاقات حیدر را ساکت تر و تضادها و بحران های درونی اش را بیشتر می کند.

بادیگارد در جشنواره وین

درخشش بادیگارد جشنواره وین با بازی پرویز پرستویی

حیدر در نهایت به عنوان محافظ یک دانشمند هسته ای به نام میثم تعیین می شود که نقش او را بابک حمیدیان بازی می کند و قرار است حیدر از او در مقابل ترور احتمالی محافظت کند.

بادیگارد در جشنواره وین

 بابک حمیدیان برای فیلم بادیگارد بهترین بازیگر نقش مکمل جشنواره وین شد

بازیگران بادیگارد:پرویز پرستویی – مریلا زارعی - بابک حمیدیان – شیلا خداداد - فرهاد قائمیانامیر آقایی - دکتر محمود عزیزی – محمد حاتمی - پدرام شریفی – دیبا زاهدی - هنرمند خردسال:کیمیا حسینی - افسانه ناصری - سید احسان امانی - کامران نجف زاده - امین میری - حمیدرضا سلیمانی - چنگیز ناروئی - سیامک سالاری و با همراهی پریوش نظریه .

بادیگارد در جشنواره وین

درخشش بادیگارد در جشنواره وین با بازی پرویز پرستویی و بابک حمیدیان

عوامل فیلم بادیگارد :

کارگردان، نویسنده:ابراهیم حاتمی کیا/ تهیه کننده:احسان محمدحسنی/ مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان:علیرضا صالحی/ برنامه ریز:اشکان سپهر/ منشی صحنه:ندا آصف/ مدیر فیلمبرداری:محمود کلاری/ فیلمبردار:کوهیار کلاری/ مدیرتولید:محمدصادق آذین/ تدوین:مهدی حسینی وند/ موسیقی:کارن همایونفر/ طراحی و ترکیب صدا:علیرضا علویان/ مدیر صدابرداری:بهمن اردلان/ طراح چهره پردازی:ایمان امیدواری/ طراح صحنه:کامیاب امین عشایری/ مدیر جلوه های ویژه میدانی:محسن روزبهانی/ مدیر جلوه های بصری:سید هادی اسلامی/ طراح کانسپت و استوری بورد:سهیل دانش اشراقی/ مدیر و طراح بدلکاری:گروه بدلکاران خیبر؛ علیرضا فتحی/ مشاور کارگردان در امور نظامی و حفاظتی:سجاد رضاپور/ مدیرتدارکات:محمدرضا صادق/ مستندسازی پروژه:یوسف حاتمی کیا/ مدیر پروژه :احسان محمدحسنی/ مجری طرح:پژمان لشکری پور/ عکاس:اسماعیل حاتمی کیا

بادیگارد در جشنواره وین

بادیگارد ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره وین درخشید

ابراهیم حاتمی کیا با فیلم بادیگارد توانست در جشنواره فیلم فجر 94 بیشتر از 6 رشته نامزد دریافت سودای سیمرغ شود و رتبه دوم آرای مردمی را از آن خود کند.

ستاره های ایرانی بادیگارد در جشنواره وین درخشیدند

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی