نمناک سبک زندگیکار و زندگی چگونه استعدادهایمان را بیابیم؟
استعدادیابی ، استعداد
استعدادیابی| گاها شده است که با خودمان به این فکر کنیم که استعداد ما در چیست؟یا برای چه هدفی خلق شده ایم؟یا آیا من برای هدفی متفاوت خلق شده ام؟ جواب این سوالات را در ادامه مطلب بخوانید

 استعداد یابی

گاها شده است که با خودمان به این فکر کنیم که استعداد ما در چیست؟یا برای چه هدفی خلق شده ایم؟یا آیا من برای هدفی متفاوت خلق شده ام؟
این ها سوالاتی هستند که ممکن است برای کسی بی پاسخ باشند و سال ها و سال ها برای آنها یک سوال باشد و این سوالات به سن خاصی مرتبط نیستند و تمام افراد در هر سنی شاید این سوالات را در سر داشته باشند .
ما قصد داریم برخی تکنیک ها را به شما معرفی کنیم که می توانید به کمک آنها استعداد خود را بیابید .

1-رویای خود را مشخص کنید 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که باید تمام رویاهای خود را از دوران کودکی ، نوجوانی و جوانی در حافظه تان بخاطر بسپارید و یا برای جلوگیری از فراموش کردن آنها می توانید آنها را بر روی کاغذ بنویسید تا فراموش نکنید .

2-چه چیزی درون شما هست؟

آیا تابحال برای شما اتفاق افتاده است که پس از مشاهده یک فرد حرفه ایی در شغلش ، به کاری که انجام می دهد علاقه مند شوید؟پس اگر این اتفاق برای شما افتاده است آنرا بنویسید ، شاید در آینده نه چندان دور توانستید در کار و حرفه او ، شما نیز یک حرفه ایی شوید .

3-چه کاری را دوست دارید انجام دهید؟

برای پی بردن به پاسخ این سوال ، می توانید کارهایی که به آنها علاقه دارید در یک لیست بنویسید و به آنها فکر کنید و یک مورد را انتخاب کنید و آنرا هدف خود قرار دهید تا بتوانید در آینده ایی نه چندان دور تبدیل به یک حرفه ایی در آن کار شوید .
استعداد

واقعیت بخشیدن به رویا

4-افکار اضافی را حذف کنید 

در این مرحله ابتدا تمام رویاهای خود را همان گونه که ذکر کردیم یادداشت کنید و دیگر افکار اضافی را کاملا از ذهنتان حذف کنید . رویای اصلی خود را انتخاب کنید و آنرا درک کنید و خودتان را در آن تصور کنید تا مشاهده کنید که آیا آینده شغلتان را دوست خواهید داشت یا خیر؟ آیا از این کار در تصورتان راضی هستید؟ چه می بینید و چه می شنوید؟ و همچنین به احساسات قلبی خود توجه کنید ، شاید این احساسات همان استعدادهای درونی شما باشند .

5-حذف کنید!

رویاهایی که به آنها احساساتی ندارید و در تصورتان به آنها کمترین نمره را داده اید را حذف کنید و بر روی رویاهای اصلی خود متمرکز شوید . چرا که فکر کردن به رویاهای فرعی می توانند شما را از رویاهای اصلی دور سازند و مانع رسیدن شما به آنها شوند .

6-گروه بندی رویاها از بُعد کیفیت

اگر قصد رویاهای اضافی خود را ندارید ، می توانید رویاهای مختلف را در گروه بندی های مختلف از یکدیگر جدا کنید و از نظر اهمیت آنها را درجه بندی نمایید .
برای مثال اگر شما قصد دارید به شهرها ، کشورها و قاره های مختلف سفر کنید و به یک نویسنده تبدیل شوید و زبان های مختلف را یاد بگیرید را اگر بخواهید درجه بندی نمایید ، کاملا واضح است که باید ابتدا زبان های مختلف را فرا بگیرید و سپس به شهرها ، کشورها و قاره های مختلف سفر کنید و به یک نویسنده تبدیل شوید و بتوانید در زمینه های مختلف به نویسندگی بپردازید .
استعدادیابی

اشتراک گذاری رویا ها

7-بین گروه های مختلفی که ایجاد کرده اید به دنبال اشتراک آنها بگردید 

تقریبا به پایان داریم نزدیک می شویم ! با این حال شما باید به دنبال نقطه مشترکی بین گروه هایی که از جانب شما تعیین شده اند ، بگردید . با یافتن این نقطه مشترک می توانید به استعداد و هدف درونی خود پی ببرید .

8-به دنبال کاربرد استعدادهایمان بگردیم 

تمام جنبه های مختلف رویای اصلی خود را بنویسید و خودتان را در آنها تصور کنید .چرا که با این کار شاید به حرف های دیگر(فرعی)خود پس از رسیدن به حرفه اصلی خود توانستید دست یافتید .

9-به دنبال کارهایی که مورد علاقه شما هستند بگردید

اینکه به آخرین مورد این لیست رسیدیم و زمان آن رسیده است که با خودتان کمی رک باشید و کارهایی که مورد علاقه شما هستند و دوست دارید در آینده حتما آنها را انجام دهید را بنویسید و درجه بندی نمایید و پس از گذشت زمان و نزدیکی تان به آنها ، هر ماه از نمره 0 تا 10 را به آن ها یک نمره را اختصاص دهید .
 
اینک امیدواریم که توانسته باشیم شما را به با مسیری که به آن علاقه مند هستید و استعداد دارید را به شما آشنا کرده باشیم و بتوانید موفقیت ، شادی و درآمد زیادی از این طریق بدست آورید . همچنین اعتماد به نفس را فراموش نکنید چرا که در این راه طولانی برای شما یک نقطه مثبت به شمار می آیند .

استعدادیابی ، چگونه استعدادهایمان را بیابیم؟

منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن - ع.ب
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف