خرید مبلمان
برای تکمیل دکوراسیون داخلی خانه جدیدتان و یا تغییر دکوراسیون منزلتان به فکر خرید مبلمان مدرن استیل و راحتی هستید. قبل از انتخاب و خرید نکات خرید مبلمان منزل را بدانید.

اصول و راهنمای خرید مبلمان منزل متناسب با دکوراسیون داخلی منزل

گاهی اوقات ما برای انتخاب و خرید مبلمان شیک و مناسب دکوراسیون داخلی منزلمان ساعت ها و یا شاید روزها وقت صرف می کنیم. از این نمایشگاه به فروشگاه بعدی ، از خیابان بالایی به مرکز خرید پایینی ، همه ی مدل های مبلمان استیل و راحتی را با دقت کامل می بینیم اما انتخاب برایمان کمی سخت می شود.

بهتر است قبل از خرید اصول و نکات انتخاب مبلمان منزل را بدانیم ودر یک جمله بدانیم کدام مدل مبلمان به اتاق پذیرایی و سبک دکوراسیون داخلی خانه ما میاد. ما می خواهیم مبلمانی که در خانه مان می چینیم همه چیز داشته باشد ، زیبایی ، کلاس ، جذابیت و البته قیمت مناسب.

در این بخش از دنیای مد نمناک می خواهیم به شما نکات خرید یک دست مبلمان مناسب خانه و زندگیتان را بازگو کنیم.

خرید مبلمان جهیزیه

در هنگام خرید مبلمان جدید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید مبلمان از چه نوعی؟

دو نوع مبلمان اصلی وجود دارد:مبلمان روکش دار و مبلمان موردی. مبلمان روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آن را روکش می کنند، مانند مبل های نشیمن و کاناپه ها که دارای بالشتک هستند.

مبلمان موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند، مانند:میز، ویترین،کابینت و قفسه

مدل مبلمان جدید

نکات اصولی خرید مبلمان

گزینه هایی بی انتها برای مدل های مبلمان منزل در بازار می بینید اما هدف و نکته مهم درخرید مبلمان جدید برای خانه در نظر گرفتن هماهنگی و تناسب سبک دکوراسیون با مبلمان جدید است.

از آنجایی که مبلمان یکی از اجزای اصلی و مورد نیاز لوازم منزل است ، شما گاهی برای تغییر دکوراسیون و تحول در دکوراسیون داخلی منزل تان برای یک مراسم و روزهای خاص مثل عید و.. با جایگزین کردن یک ست جدید آغاز می کنید پس باید در انتخاب و خریداری مبلمان به این نکات توجه کنید:

مدل مبلمان کلاسیک

خرید مبلمان جدید برای منزل

1- در خرید مبلمان تناسب سایز مبلمان جدید با فضا و مساحت اتاق را در نظر بگیرید :

انتخاب مبلمان مناسب اندازه و متراژ اتاق در حقیقت یکی از رازهای اصلی نمایان شدن جلوه و زیبایی هرچه بیشتر مبلمان شماست. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی ترسیم نمایید و بعد چیدمان های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید.

داشتن فضای کافی برای حرکت در فضای اتاق و اطراف مبلمان اهمیت خاصی دارد. سعی کنید برای مبلمان جدید یک میز جلومبلی متناسب انتخاب کنید به نحوی که هنگام نشستن روی مبلمان دسترسی مناسب به میزجلو مبلی داشته باشید.

مدل مبلمان اسپرت

خرید مبلمان برای متراژ خانه کوچک

خرید جدیدترین مبلمان

توجه به فضای خانه برای خرید مبلمان

خرید مبلمان

درنظر گرفتن اندازه مبل قبل از خرید 

2- در خرید مبلمان رنگ مبلمان را با دقت انتخاب کنید:

نه خیلی متضاد و نه خیلی هماهنگ ، این اصل انتخاب و ست کردن رنگ مبلمان با رنگ زمینه دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی است. با دقت در تصاویر خواهید دید که یک مبلمان ساده با کوسن های خوش نقش و رنگ ، تناسبی محسوس با ترکیبی نامحسوس دیده می شود.

بهترین گزینه برای ست کردن رنگ مبلمان ، رنگ پرده و یا دکوری های اتاق پذیرایی است. هرگز رنگ دیوارها را با رنگ مبلمان مچ نکنید تا مبلمان جلوه خود را داشته باشد.

زیباترین مدل مبلمان راحتی

اهمیت رنگ مبلمان در خرید

زیباترین مدلهای مبلمان منزل

قبل از خرید مبلمان رنگ آن را انتخاب کنید

مدل مبل جالب

خرید مبلمان ست با دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

خرید مبلمان رنگی برای خانه

3- در خرید مبلمان برای مبلمان با کیفیت پول خرج کنید:

اگر یک فرد ریز بین در انتخاب و خرید باشید حتما کیفیت را در نظر خواهید گرفت. لوازم منزل و .. با کیفیت برای مدت طولانی تری زیبایی شان را حفظ می کنند. مطمئن باشید که با خرید یک مبلمان با کیفیت و قیمت مناسب هرگز پشیمان نخواهید شد. لوازم خانگی که از لحاظ کیفی درجه بالاتری دارند عمر طولانی تری خواهند داشت.

خرید مبلمان مدرن

خرید مبلمان با کیفیت

کیفیت مبل

اهمیت به کیفیت و طول عمر در خرید مبلمان

مبل گران قیمت

خرید مبلمان با طول عمر بالا

4- هنگام خرید مبلمان مبلمان را فقط برای نشستن نخرید:

بله درست است که مبلمان برای نشستن و پذیرایی از میهمان است اما برای آپارتمان های کوچک مبلمان تخت خواب شو مناسب خواهند بود. مبلمان راحتی مدرن که در طول روز برای نشستن استفاده می کنید شب می تواند تخت خوابی راحت برای شما باشد. این مدل مبل برای افراد مجرد و یا زوج های صاحب خانه ی کوچک مناسب تر است.

مبلمان جدید تخت خواب شو

خرید مبلمان تخت خواب شو

مبل تا شو

خرید مبلمان برای فضای خانه های کوچک

5-در خرید مبلمان قاب اصلی نشیمن را تست کنید

این بخش یکی از اصلی ترین بخش های مبلمان است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب ها را اصولاً از جنس چوب های سخت، و گاهی استیل و تخته های لمینت یا پلاستیک فشرده می سازند.

البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.

مبلمان شیک

چک کردن مبلمان قبل خرید

قاب مبل

نکات کلیدی در زمان خرید مبلمان

اصول خرید مبلمان

نکاتی دانستنی در مورد نحوه خرید مبلمان

خرید مبلمان ، راهنمای اصول خرید مبلمان برای دکوراسیون داخلی مدرن + تصاویر

4.528
این مطلب مفید بود ؟253
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
برچسب : مدل مبلمان
وبگردی