الناز شاکردوست

درخشش الناز شاکردوست در جشنواره فرانسه

تاریخ انتشار : 25 آذر 1398کد مطلب : 75476زمان مطالعه : 3 دقیقه
الناز شاکردوست با فیلم شبی که ماه کامل شد در جشنواره کاراسون فرانسه حاضر شد و برنده رقابت با پنه لوپه کروز و کایرا نایتلی شد.

الناز شاکردوست برنده رقابت با پنه لوپه کروز و کایرا نایتلی

فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار در جدیدترین حضور بین المللی در جشنواره کاراسون فرانسه به نمایش درآمد و توانست سه جایزه مهم این جشنواره را به دست آورد.

این فیلم نرگس آبیار توانست سه جایزه اصلی این جشنواره که شامل جایزه بزرگ این جشنواره ، جایزه بهترین بازیگر جشنواره برای بازی الناز شاکردوست و جایزه بهترین فیلم هیات داوران دانشجویی را به دست آورد.

شبی که ماه کامل شد
الناز شاکردوست با انتشار این پست در اینستاگرامش نوشت:
الناز شاکردوست بهترین بازیگر جشنواره فیلم های سیاسی فرانسه شد. او در رقابت با پنه لوپه کروز، کایرا نایتلی و ساندرین بونر که از بازیگران سرشناس سینمای جهان هستند؛ توانست عنوان بهترین بازیگر را برای بازی در فیلم «شبی که ماه کامل شد» از جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون در فرانسه دریافت کند. 
النازشاکردوست که با بازی در فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد توانست عنوان بهترین بازیگر را در جشنواره ملی فیلم فجر دریافت کند، این بار و در دومین حضور بین المللی این فیلم سینمایی جایزه بهترین بازیگر زن را در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی از آن خود کند. 
شاکردوست در جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون در فرانسه با بازیگران سرشناس سینمای جهان چون پنه لوپه کروز، کایرا نایتلی و ساندرین بونر که در فیلم های «شبکه کوبایی» و «اسرار مخفی» ایفای نقش کرده بودند رقابت کرد و توانست عنوان بهترین بازیگر را در کارنامه کاری خود کسب کند.
فیلم «شبی که ماه کامل شد»، تازه ترین اثر سینمایی نرگس آبیار از تاریخ 19 تا 23 آذرماه در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی جشنواره فیلم های سیاسی فرانسه نمایش داده شد.
جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون توسط کوستا گاوراس سینماگر مطرح فرانسوی پایه گذاری شده است و فیلم شبی که ماه کامل شد در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی این جشنواره رقابت کرد و جوایز مهم این جشنواره چون جایزه بزرگ، عنوان بهترین فیلم هیات داوران دانشجویی و عنوان بهترین بازیگر زن برای الناز شاکردوست را دریافت کرد. 
پنه لوپه کروز بازیگر سرشناس سینما جهانی دو جایزه از آکادمی اسکار در سال 1992 برای بازی در فیلم «مارپیچ یونانی» و در سال 2009 عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل در فیلم «ویکی کریستینا بارسلون» را در کارنامه کاری ثبت کرده است. 
کایرا نایتلی نیز تا کنون نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقس اصلی زن و نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر زن برای نقش مکمل در فیلم های «غرور و تعصب» و «بازی تقلید» را در کارنامه کاری خود دارد. 
عرضه و پخش بین المللی فیلم شبی که ماه کامل شد به عهده محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است و پخش جهانی این فیلم به تازگی آغاز شده و توانسته در دو حضور بین المللی خود چهار جایزه برای سینمای ایران به ارمغان آورد.
الناز شاکردوست
شبی که ماه کامل شد یکی از پرطرفدارترین فیلم های نرگس آبیار است که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای اولین بار اکران شد و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد ، بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم ، بهترین کارگردانی،بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی را برای عواملش به ارمغان آورد.
الناز شاکردوست
بازیگرانی چون الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، شبنم مقدمی، پدرام شریفی، فرید سجادی حسینی، امین میری، بانیپال شومون، آرمین رحیمیان در شبی که ماه کامل شد به ایفای نقش پرداختند.

الناز شاکردوست بهترین بازیگر جشنواره کاراسون فرانسه

3.918
این مطلب مفید بود ؟144
وبگردی