امیر علی اكبری
امیر علی اکبری متولد سال 1366، قهرمان حال حاضر سنگین وزن مسابقات mma و قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان می باشد.

بیوگرافی و زندگینامه کامل امیر علی اکبری

  • نام :امیر 
  • نام خانوادگی :علی اکبری
  • محل تولد :آذربایجان شرقی
  • تاریخ تولد :20 آذر 1366
  • قد :192cm

امیر علی اکبری قهرمان رشته کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و مسابقات  mma در 20 آذر سال 1366 در جمال آباد سراب(آذربایجان شرقی) متولد شد و اهل کشور ایران می باشد که در این بخش ویژه ورزشی نمناک نگاهی کامل به زندگی شخصی و ورزشی امیر علی اکبری  (قهرمان ایرانی بوکس آزاد) خواهیم داشت.

ورود امیر علی اکبری به رشته کشتی 

امیر علی اکبری :در دوران کودکی چند دوست بودیم که در زمین های چمن با یکدیگر کشتی می گرفتیم اما بعد از مدتی یک باشگاه سمت محله ما باز شد که آقای عباسی و رضایی مربیان آن بودند.

بعد از باز شدن این باشگاه من در سن 11 سالگی کشتی آزاد را شروع کردم و بعد از سه سال تمرین کردن در کشتی آزاد، به دلیل علاقه و فرم بدنی ام به کشتی فرنگی رفتم و پیش آقایان ناصر نوربخش و بهروز حضرتی پور استارت کشتی فرنگی را زدم تا اینکه در سال 1386 در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان توانستم قهرمان شوم و در نخستین مسابقه خارجی ام در وزن 84 کیلوگرم قهرمان مسابقات جام جلفکیان ارمنستان شدم، همچنین در مسابقات کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسیدم.

 امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان کشتی جهان 

امیر علی اکبری در مسابقات MMA

تقریبا یک سالی پس از محرومیت از رشته کشتی از امیر علی اکبری (قهرمان جهان و آسیا) خبری نبود تا اینکه در صفحات مجازی خودش شرکت اعلام کرد که در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی (MMA/Mixed Martial Arts) می خواهد شرکت کند.

امیر علی اکبری در این باره گفت:از مدت ها قبل با این رشته ورزشی آشنایی داشتم ، تقریبا پس از 10 روز که کشتی را کنار گذاشتم به سوی رشته های ورزشی رزمی رفتم.  پس از چند روز از شرکتی از دبی برای من دعوتنامه آمد برای حضور در مسابقات MMA , در آن شرکت کشتی گیرانی حضور داشتند که من را به خوبی می شناختند، آنها درخواست ارسال دعوتنامه به من را بدون اینکه بدانند خودم هم ورزش رزمی را شروع کرده ام داده بودند. امیر علی اکبری در ادامه گفت:اگر همین حالا هم بیایند و به من بگویند که به ورزش کشتی برگرد و دوباره کشتی بگیر، هرگز به ورزش کشتی برنمیگردم، من به این معتقد هستم که هر انسان رساله ای دارد و رسالهٔ من هم در رشته MMA است. 

از مدتی بعد امیر علی اکبری مبارزات خود را شروع کرد که همه مبارزات امیر علی اکبری با پیروزی پشت سر گذاشته شد، از رکوردهای جالب و فوق العاده امیر علی اکبری می توان به پیروزی مقابل حریفانش در تایم 17 ثانیه و 30 ثانیه اشاره کرد.

امیر علی اکبری قهرمان

امیر علی اکبری قهرمان سخت کوش و با اخلاق 

محروم شدن امیر علی اکبری و متهم به دوپینگ

امیر علی اکبری در سال 1390 به دلیل استفاده از مواد نیروزا از سوی اتحادیه جهانی کشتی دو سال محروم شد و بعد از سپری کردن دو سال محرومیت در سال 2013 باز هم خودش را آمادگی کامل رساند و با قهرمان شدن در مسابقات انتخابی تیم ملی مسافر مسابقات جهانی در سنگین وزن شد، امیر علی اکبری در مسابقات کشتی فرنگی جهانی سال 2013 مجارستان هم توانست قهرمان شود اما باز هم فیلا اعلام کرد که در نمونه خون امیر علی اکبری ماده ممنوعه دیده شده و به همین خاطر فیلا امیر علی اکبری را بصورت مادام العمر از حضور در تمامی مسابقات ورزش کشتی محروم کرد.

امیر علی اکبری در این باره گفت:حاضرم قسم بخورم که این حرف و حدیث ها همگی شایعه است و اتحادیه جهانی کشتی برای من پاپوش درست کرده، آنها نمی خواهند ببینند که بعد از سال ها یک نفر از کشور ایران در سنگین وزن کشتی دنیا قهرمان می شود.

امیر علی اکبری بوکسور

دوپینگ و محرومیت امیر علی اکبری قهرمان جهان 

عقیده مادر امیر علی اکبری درباره رشته ورزشی پسرش

در آن اوایل که می خواستم به mma بروم اعضای خانواده ام به خصوص مادرم به شدت مخالفت می کرد و عقیده اش در رابطه با mma این بود که این ورزش به حدی خشن و خطرناک است که اگر به mma بروم زنده بیرون نخواهم آمد، اما وقتی مشاهده کردند که mma قوانین محکمی دارد، دیگر با حضورم در این رشته مخالفت نکردند.

البته این را هم بگویم که مادرم در حال حاضر هم مبارزات من را نمی بیند و به شدت نگران من است.

مادر امیر علی اکبری

نظر مادر امیر علی اکبری درباره رشته ورزشی پسرش

جواب ندادن براک لزنر به پیشنهاد امیر علی اکبری برای مبارزه

به شدت علاقه دارم با براک لزنر از کشور آمریکا و قهرمان سال های گذشته ufc که اکنون هم در رشته کشتی کج فعالیت دارد اما مجددا می خواهد به mma برگردد مبارزه کنم. تا به حال هم چندین بار در مصاحبه هایم اعلام کرده ام که میخواهم با او بجنگم، اما مثل اینکه او علاقه ای به مبارزه با من ندارد.

دلیل ازدواج نکردن امیر علی اکبری

امیر علی اکبری:  در حال حاضر قصدی برای ازدواج کردن ندارم به دلیل اینکه در یک جا ثابت نیستم و از سوی دیگر تمامی تمرکزم را گذاشته ام تا در mma موفقیت های بیشتری کسب کنم.

امیر علی اکبری بوکسور

 امیر علی اکبری از قهرمانان رشته mma 

دریافت پول امیر علی اکبری از ورزش mma

امیر علی اکبری قهرمان با اخلاق ورزش mma  در رابطه با کسب مقام نایب قهرمانی اش در مسابقات mma اینگونه گفت:برای چند دقیقه مبارزه کردن در رشته ورزشی mma به اندازه پاداش طلای المپیک در کشور ایران پول دریافت کردم و این واقعا منصفانه نیست که در ایران فردی برای المپیک 4 سال شبانه روز زحمت بکشد و در آخر پاداش کمی دریافت کند.

صحبت امیر علی اکبری درباره کشتی

امیر علی اکبری:اگر شرایطم فراهم شود و بگویند که بیا و کشتی بگیر، این کار را نمی کنم و دیگر قصد ندارم که در ورزش کشتی فعالیت کنم.

امیر علی اکبری قهرمان کشتی جهان

حرف های امیر علی اکبری درباره کشتی و ام ام ای

اوقات فراغت امیر علی اکبری قهرمان جهان

سعی میکنم بیشتر در اوقات فراغت به باشگاه های تیراندازی بروم و کتاب مطالعه کنم.

تبریک روز مادر امیر علی اکبری به مادرش در اینستاگرام

مادر ای والاترین رویای عشق

مادر ای دلواپس فردای عشق

مادرای غمخواربی همتای من

اولین و آخرین معنای عشق

روز مادر برتمام مادران سرزمین مبارک باد

امیر علی اکبری بوکسور

امیر علی اکبری در کنار مادرش در روز مادر

تولد 30 سالگی امیر علی اکبری

امیر علی اکبری:مرسی از محبت دوستان که در زادروز 30 سالگی کنارم بودن، بعد از یه تمرین سخت فوت کردن شمع خیلی لذت بخش بود ایشالله امسال رو سفید باشم پیشتون.

 محل تولد امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در شب تولد 30 سالگی اش

پیام امیر علی اکبری بعد از شکست حمید سوریان در المپیک 2016

داستان دلاوریهایت پهلوان تا سالها قصه مادران این سرزمین خواهد بود و مادر گیتی قرنها جنگجویی مثل تو نخواهد زایید تو برای ما جنگیدی و برای ما همیشه معلم بودی با سخت کوشیهایت و با بی ادعا بودنت. تو برای همیشه پلاک وزش ما خواهی ماند اسطوره

 حمید سوریان و امیر علی اکبری

پیام امیر علی اکبری به حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی جهان

پیام حمید سوریان بعد از محروم شدن امیر علی اکبری در کشتی

سالهاست با تمام وجود و از صمیم قلب به این باور رسیده ام که "امیر" فقط یک نام و "علی اکبری" صرفا یک نام خانوادگی بشمار نمی رود و "امیر علی اکبری" به یک "تعریف" ورای نام و نام خانوادگی مبدل شده؛ تعریفی از جنس حماسه، دلاوری، فرزند درد و زجر بودن، کمر خم نکردن و مخلص کلام، مظهر جنگجو بودن.

پی نوشت:تقدیم به "امیر علی" دوست داشتنی که فردا عازم ژاپنه تا در زندگی جدید قهرمانیش، گامی دیگر رو در راستای هر چه نزدیک تر شدن به سمت قله برداره.

کمترین تردیدی ندارم که امیر علی فایت هاش رو در هر سطحی با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت و روزی برنده کمر بند قهرمانی خواهد شد؛ چه، بر این باور استوارم که او فایتر و جنگجو به دنیا اومده و مرد و برنده جنگ های بزرگ و حتی نابرابره

کشتی گیر امیر علی اکبری

حمید سوریان و امیر علی اکبری از قهرمانان کشتی جهان

گفتگو امیر علی اکبری در برنامه ماه عسل

امیر علی اکبری صحبت هایی در رابطه با زندگی شخصی اش انجام داد :من در سال 1366 در یکی از روستاهای سراب به نام جمال آباد در استان تبریز متولد شدم، نزدیک به شش سال در آنجا بودیم و در کنار پدرم مشغول کار کشاورزی و دامداری بودم و پس از مدتی به استان تهران آمدیم. امیر علی اکبری از برادران و خانواده اش گفت که در کنار هم به سختی کار می کردند و پس از مدتی متوجه این شد که نسبت به همسن هایش قدرتمند تر است بنابراین برادرش تصمیم گرفت امیر علی اکبری را در زمینه ورزش حمایت کرد و رشته کشتی را ادامه دهد.

قهرمان گذشته کشتی جهان ادامه داد:زیر نظر پهلوان غلامرضا رضایی تمرین می کردم و به دلیل گفتن او رشته کشتی فرنگی را انتخاب کردم، و راه ادامه پیدا کرد تا این که توانستم در مسابقات کشتی قهرمان آسیا و قهرمانی جهان در رده سنی بزرگسالان شدم، منتها وضع مالی ام در آن زمان تغییری هم نکرده بود حتی برای رفتن به سالن تمرین کشتی با موتور می رفتم و می آمدم. امیر علی اکبری با اشاره به قهرمان شدن خود در رده سنی بزرگسالان و رقابت نزدیک با کشتی گیر بابک قربانی گفت:بعد از مدتی قهرمان بزرگسالان کشتی آسیا و قهرمان جهان کشتی فرنگی شدم، ولی باز هم وضع مالی ام مناسب نبود و هنوز تغییری نکرده بود. البته این را هم بگویم که در آن سال ها با کشتی گیر بابک قربانی رقیب و رفیق بودیم و هر دویمان تمام حریفان را با ضربه فنی شکست می دادیم. نزدیک بودن کشتی ما سبب شد که مدیران کشتی فرنگی برای انتخابی ما را در برابر هم قرار دادند تا یک نفر از ما به مسابقات برود منتها این رقابت سبب شد هر دو ما از مواد نیرو زا استفاده کنیم و در آخر هم باعث شد که تست دوپینگ مان مثبت در بیاید و زمانی که از من و قربانی تست گرفتند جواب آزمایش هر دو ما مثبت بود و محروم شدیم.

امیر علی اکبری در ماه عسل

امیر علی اکبری در برنامه ماه عسل 

امیر علی اکبری گفت:دشوار ترین دوران را در دوسالی که محروم بودم سپری کردم و قبل از اینکه دو سال تمام شود به خاطر شرایط مالی یک پیشنهاد بسیار عالی از کشور ارمنستان به من دادند و حتی قرار بود ملیت را تغییر بدهم و برای آن کشور کشتی بگیرم و از آنجایی که پول وسوسه ام کرده بود به کشور ارمنستان رفتم و چهار ماه در ارمنستان بودم. 

امیر علی اکبری قهرمان جهان ادامه داد:من مدام در کشتی حمله می کردم و یک جا نمی ایستادم منتها زمانی که در ارمنستان بودم، کار برایم دشوار بود که برای پول کشتی بگیرم من آدمی نبودم که بخواهم برای پول کشتی بگیرم حتی فکر می کردم که درصورتیکه قهرمان شدم چگونه با پرچم ارمنستان دور افتخار بزنم که آقای چمن گلی به من زنگ زد و گفت دوست داری برگردی به کشور ایران گفتم خیلی، من دارم اینجا میترکم که آقای چمن گلی گفت:بیا تو بیشتر سختی راه را گذرانده ای، برگردد چنانچه مدال سنگین وزن مسابقات کشتی قهرمانی جهان را بگیری زندگیت را از این رو به آن رو می کند. اگر در کشور ارمنستان مدال مسابقات المپیک می گرفتم با دلار چهار هزار تومن آن سال چهار میلیارد به من می دادند، منتها من به کشور ایران برگشتم انتخابی برای کشتی گیران برگزار کردند که به مسابقات المپیک دانشجویان رفتیم و بعد از چند برد مقابل کشتی گیران به رضا کایالپ (قهرمان جهان و المپیک) 3_ 2 باختم.

امیر علی اکبری در برگشت به ایران در تیم دانشجویان مسابقات کشتی را شروع کرد و توانست نایب قهرمان مسابقات کشتی دانشجویان دنیا شود. سپس وارد مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان شد و با کشتی هایی که گرفت عضو اصلی تیم ملی در سنگین وزن شد.

در مسابقات کشتی فرنگی جهانی سال 2013 با سه ضربه فنی به فینال رسید و در فینال 4 بر 1 کالایا را مغلوب کرد و قهرمان سنگین وزن جهان شد که تا آن زمان مدت ها بود ایران در این وزن مدال طلا نداشت.

بستن پیشانی بند حیدر کرار توسط امیر علی اکبری

در آخر امیر علی اکبری در رابطه با بستن پیشانی بند یا حیدر کرار برای حضور در مسابقات mma گفت :من از دوران کودکی عاشق امیر المومنین هستم خدا از من نگذرد که فکر کنیدمن به خاطر شو این کار را می کنم در صورتی که من از روزی که این ورزش را شروع کردم گفتم یامولا خودت منو کمک کن و من تا وقتی که زنده هستم پرچم ات را به دوش می کشم و خداروشکر این نوکری اهل بیت (ع) به من کادو داده شده است .فقط توکل به خدا و امیر المومنین من را نجات داد و به موفقیت رساند.

امیر علی اکبری و خانواده اش

صحبت های امیر علی اکبری در برنامه ماه عسل

امیر علی اکبری و بابک قربانی از قهرمانان کشتی فرنگی

امیر علی اکبری و بابک قهرمانی دو دوست و دو رقیب جدی برای یکدیگر بودند، هر دو در وزن 96 کیلوگرم کشتی می گرفتند و خوب های کشتی فرنگی ایران و جهان بودند بطوری که در سال 2010 امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 96کیلوگرم قهرمان شد و بابک قربانی قهرمان بازی های آسیایی 96 کیلوگرم شد.

پیام امیر علی اکبری به زنده یاد بابک قربانی

پهلوون شاید یه قرن بکشه تا مثل تو مادر بزاد، خدا رحمتت کنه امشب به یادت بودیم(بابک قربانی)

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری بر سر خاک زنده یاد بابک قربانی

نتایج و مقام های امیر علی اکبری در مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2009

امیر علی اکبری در سال 2009 موفق به کسب مدال طلای رقابت های قهرمانی آسیا شد و در همان سال مدال برنز قهرمانی جهان در هرنینگ دانمارک را کسب کرد.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی  سال 2010 

کشتی گیر امیر علی اکبری در سال 2010 با شکست سیمافی زینیچینکا از بلاروس در دیدار فینال به قهرمانی وزن 96 کیلوگرم مسابقات جهانی 2010 مسکو رسید.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2013

امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 2013 مجارستان در دورهای اول، دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد، اکبری در نیمه نهایی مقابل رضا کایالپ قهرمان جهان و المپیک از کشور ترکیه به پیروزی رسید و به فینال مسابقات راه پیدا کرد و در دیدار پایانی مقابل هیکی نابی از استونی(نایب قهرمان المپیک) با نتیجه 4 بر 0 به پیروزی رسید و مدال طلای 120 کیلوگرم جهان را کسب کرد.

امیر علی اکبری موفق شد نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن را کسب کند.

مدال ها و افتخارات امیر علی اکبری

مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

برنز مسابقات جهانی 2009 هرنینگ در وزن 96 کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان 2010 مسکو  در وزن96 کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان 2013 بوداپست در وزن 120 کیلوگرم

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

طلا مسابقات قهرمانی آسیا 2009 پاتایا در وزن 96 کیلوگرم

مسابقات جهانی MMA

نقره مسابقات 2016 ریزین 120 کیلوگرم

 زندگینامه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری بر روی سکوی مسابقات جهانی

 

 تصاویر بسیار جذاب و دیدنی امیر علی اکبری قهرمان رشته mma

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان پرقدرت و عنوان دار  

امیر علی اکبری کشتی

عکس امیر علی اکبری قهرمان محبوب

تمرینات امیر علی اکبری

تمرینات امیر علی اکبری و علیرضا استکی

زندگینامه امیر علی اکبری

تصویر امیر علی اکبری قهرمان مسابقات mma 

اینستاگرام امیر علی اکبری

تصویر بسیار زیبا از امیر علی اکبری قهرمان رشته mma

تمرین امیر علی اکبری

تمرینات دشوار و طاقت فرسا امیر علی اکبری

کشتی گیر امیر علی اکبری

تصویر امیر علی اکبری پس از قهرمانی در مسابقات جهانی 2013 مجارستان

امیر علی اکبری  

امیر علی اکبری قهرمان با اخلاق  

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در تمرینات بدنسازی 

امیر علی اکبری و مادرش در کربلا

عکس امیر علی اکبری و مادرش در نجف

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری و پوریا پورسرخ بازیگر مشهور

امیر علی اکبری و حریف روس

امیر علی اکبری و حریف عنوان دار روسیه ای 

امیر علی اکبری

تمرینات سخت و دشوار امیر علی اکبری 

قدرت امیر علی اکبری

 قدرت بدنی فوق العاده بالا امیر علی اکبری قهرمان سابق کشتی

امیر علی اکبری

تصویر امیر علی اکبری قهرمان خوش آتیه رشته mma

کشتی گیر امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان کشتی جهان و رشته mma

تصاویر دیدنی امیر علی اکبری

عکس امیر علی اکبری و کمال کامیابی نیا 

دوستان امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان با اخلاق در کنار دوستانش

زندگینامه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری و قهرمانان کشتی فرنگی جهان

بیوگرافی امیر علی اکبری

فریاد امیر علی اکبری پس از پیروزی اش در مسابقات mma

امیر علی اکبری اردبیل

عکس زیبا امیر علی اکبری قهرمان خوش استایل ایران

بوکس آزاد امیر علی اکبری

تمرینات بوکس ورزشکار با غیرت ایرانی

 امیر علی اکبری

عکس مسابقات امیر علی اکبری  

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان بی رقیب رشته ورزشی mma

بدن امیر علی اکبری

 عکس بدن امیر علی اکبری 

زندگینامه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان کشور ایران 

محل تولد امیر علی اکبری

تمرینات امیر علی اکبری یکی از بهترین سنگین وزنهای سابق کشتی جهان

زندگی امیر علی اکبری و عکس های دیدنی وی

امیر علی اکبری قهرمان عنوان دار جهان

امیر علی اکبری بعد از مبارزه با حریف لهستانی

امیر علی اکبری پس از مبارزه با حریف لهستانی 

زندگینامه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در تمرینات 

تمرینات امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان سابق کشتی جهان 

بیوگرافی امیر علی اکبری قهرمان mma + دلیل رفتن علی اکبری به mma

4.9462
این مطلب مفید بود ؟45012
منبع : بخش ورزش نمناک/ح.ب
13 نظر به ثبت رسیده است
فرزاد نوروزی 1398-01-08
واقعا قهرمان من وکشور ما است دوستت داریم شیر مادر حلالت باد قهرمان
302
حسن1397-12-26
دمش گرم خدا پشتو پناهش
252
احمد1397-10-26
تک ستاره ای تو جهان.....سلطان
264
محمد1397-10-08
به نظرمن امیرعلی اکبری مبارزیه که کل حریفاش ازش میترسن چون که ن فقط ایران بلکه کل جهان ازقدرتش تعریف میکنن.نیازی هم به تعریف نیست همه میدونن چطورمبارزیه.بزودی قهرمان کل جهان هم میشه.انشاألله
296
فرهاد 1397-10-02
سلطان ایران....خیلی دوست داررریم
173
محمد1397-09-22
یاشاسین امیر علی اکبری تورک اوغلو یاشاسین آذربایجان ائولکسینین جوانی یاشاسین سراب اوغلو.
1077
علیرضا 1397-09-17
فقط دوست دارم اون حریف روسیه ای رو ببری داداش
202
حمید محبوبی1398-01-17
ببین دادش اول اینکه کشتی کچ یه رشته ی نمایشی و نتیجه ی آن از قبل معلومه. دوم اینکه تو بزار قبول کنه که مبارزه کنه بعد بگو میتونه یه مشت هم بزنه یا نه.. از خدا میخوام که یه روز قبول کنه و نترسه که مبارزه کنه بعد ...
174
زهرا1397-09-18
با نظر حسین موافقم
244
حسین 1397-09-12
آقای محترم...اصلا امیر علی اکبری نگفت که براک لزنر از من ترسیده،،، امیر علی اکبری گفتش که من براک بزنر رو چلنچ کردم اما ایشون جواب منو نداده که در حقیقت هم همینطوره که براک لزنر جواب نداده،،،،،،،،،،رامبد جوان به شوخی گفتند که شاید ازتون ترسیده،،،، وگرنه آقای علی اکبری اصلا به هیچ وجه چنین حرفی که شما میگید رو نزد
576
محسن هاشمی1397-09-12
اینکه اقای امیر علی اکبری از افتخارات ورزش و ایران است شکی در آن نیست اما اینکه براک لزنر را به چلنج میکشد و در خندوانه میفرمایند جواب نداده و از من ترسیده برای کسانی که کشتی کج را حرفه ای دنبال میکنند کمی شوخی به نظر میرسد که براک لزنر از ایشان بترسد و یا درصدی احتمال بدید که امیر علی اکبری بتواند حتی یک ضربه به لزنر بزند
1752
مبین1397-09-08
عااااااااالی بود مطلبتون واقعا لذت بردم از اینکه این همه جامع بود و البته با نظم و سلیقه این یعنی احترام به مخاطب
233
زهرا 1397-08-28
جنگی هستی
244
وبگردی