انواع مدل کابینت آشپزخانه
اغلب افراد از این موضوع مطلع هستند کابینت قلب هر آشپزخانه ای می باشد، بنابراین حتما باید به طراحی و زیبایی کابینت آشپزخانه توجه ویژه ای داشت.

انواع مدل های شیک و لاکچری کابینت آشپزخانه

همانطور که همه ما می دانیم کابینت قلب هر آشپزخانه ای است پس باید به طراحی و زیبایی چشم نواز آن توجه ویژه ای داشت. کابینت آشپزخانه علاوه بر کارایی بی نظیری که در جمع و جور کردن وسایل و ابزار آشپزخانه دارد نقش بسیار مهمی در زیبا سازی آشپزخانه دارد که هیچ کس نمی تواند منکر آن شود. آشپزخانه بدون کابینت در واقع هیچ معنایی ندارد. پس با وجود چنین اهمیتی باید تا جایی که می شود در طراحی شکیل و زیبا و همچنین انتخاب رنگ، شیک و به روز بودن آن توجه داشت.

احتمالا اگر از هر بانویی برای ایجاد تغییراتی دلخواه در آشپزخانه نظر خواهی شود اولین چیزی که اعلام می کند تغییر دکوراسیون کابینت آشپزخانه است. در واقع اغلب بانوان از اینکه خانه ای شیک و لاکچری و منطبق با جذابیت های مد روز داشته باشند مشتاقانه استقبال می کنند. حال اگر این تغییرات دکوراسیون مربوط به آشپزخانه باشد که چه بهتر! چرا که بانوان بیشتر اوقات روزانه خود را در آشپزخانه سپری می کنند و مجهز شدن آشپزخانه به یک ست شیک و لاکچری کابینت بهترین هدیه به بانوی خانه است.

حالا که به اهمیت کابینت آشپزخانه پی بردیم می توانیم بررسی کوتاهی در مورد انواع مدل های شیک و لاکچری کابینت آشپزخانه داشته باشیم. اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که زیبایی آشپزخانه برایتان اهمیت ویژه ای دارد در این نوشتار با ما همراه شوید.

مدتهاست که کابینت آشپزخانه با مدل های متنوع و جنس های متفاوت به بازار عرضه می شود. مدل کابینت رومی، کابینت ام دی اف، کابینت شیشه ای و کابینت سلطنتی و....که در جنس، طرح ها و رنگ های متفاوت به بازار می آید. اما در این میان با ورود کابینت های آشپزخانه گلاس با وجود درخشندگی که دارند طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد.

باید به این مسئله توجه داشت که بسیاری از خانه ها در بازدید به دلیل سبک خاص و متفاوتی که در کابینت آشپزخانه به کار گرفته شده است مورد پسند واقع می شوند. خیلی از افراد به سبک های چیدمان کلاسیک علاقه دارند بنابراین انتخابشان برای کابینت آشپزخانه استفاده از کابینت های چوبی است. عده دیگری هم ترجیح می دهند حساسیتشان را در انتخاب جنس و طراحی بیشتر کنند و استفاده از چوب محکم را برای کابینت ترجیح می دهند.

این روزها با وجود سلایقی که برای ساخت یک آشپزخانه شیک و لاکچری وجود دارند کابینت آشپزخانه دیگر فقط نقش نگهدارنده ظروف را ندارد بلکه طراحی ویژه ای برای آن در نظر گرفته می شود. مدل های کروی و طرح جزیره، ایجاد تیغه فضایی بین آشپزخانه و فضای خانه، استفاده به عنوان میز بخشی از کاربردهای جانبی و مدرن کابینتهای امروزی هستند.

این روزها جایگاه یک ظرفشویی، هود و گاز مثل گذشته ثابت نیست و همگام با طراحی های متفاوت کابینت آشپزخانه تغییر می کند. ممکن است سینک آشپزخانه به فضای جزیره وسط آشپزخانه انتقال یابد و یا اینکه سینک، هود و اجاق گاز توکار باشند تا فضای آشپزخانه دل بازتر جلوه کند و منظم تر به نظر بیاید.

متریال کابینت آشپزخانه لوکس

اول از همه باید بدانید که چه طرحی برای کابینت مدنظر شماست اگر ایده خاصی در این زمینه ندارید می توانید از یک گشت و گزار ساده در اینترنت استفاده کنید و مدلهای مختلف را ببینید. باید خاطر نشان کنیم که کابینت های لوکس همیشه متریال خاص و عجیب و غریبی ندارد بلکه آنچه باعث متفاوت بودن آن می شود بیشتر به نوع طراحی و محل قرارگیری لوازم خانگی در کابینت بستگی دارد. اما بر اساس آنچه عرف است در ساخت کابینت های شیک اغلب از متریال چوبی و روکش چوب و در سطح بعدی از ممبران استفاده می شود.

همانطور که گفتیم صرفا این متریال نیست که کابینت آشپزخانه شیک و لاکچری را به وجود می آورد بنابراین با کمک هایگلاس هم می توان یک کار منحصر بفرد ایجاد کرد.

اولین نکته در مورد کابینت آشپزخانه شیک و لاکچری و به عبارتی سلطنتی این است که متریال و ابزار و یراق بسیار عالی در ساخت آن به کار می رود. بنابراین برای برآورد قیمت نهایی ساخت چنین کابینت هایی استفاده از قیمت کابینت بر حسب طول چندان کاربردی ندارد بلکه کابینت ساز باید از محل آشپزخانه دیدن کند و بر اساس نوع طرح مورد نظر و فضای داخلی آشپزخانه قیمت نهایی اجرای کابینت آشپزخانه را محاسبه بر آورد کند.

اگر شما ساکن تهران و البرز هستید کار شما برای رسیدن به یک کابینت شیک و لاکچری خیلی ساده تر است چرا که در این شهرها به طور مداوم دکوراسیونهای گران قیمت طراحی می شود و تجربه کابینت سازها برای ایده دهی و اجرای این نوع دکوراسیون کابینت آشپزخانه خیلی بهتر است.

کابینت لوکس آشپزخانه

شاید از خودتان بپرسید کابینت آشپزخانه لوکس چه معیارهایی دارد؟ باید بگوییم که تعبیر ما از کابینت شیک و مجلل برای هر کسی تعریف متفاوتی دارد به عبارتی طراحی کابینت آشپزخانه تا حد زیادی سلیقه ای است. بهرحال آنچه در ساخت کابینت آشپزخانه شیک و لاکچری مشترک است، استفاده از متریال و اکسسوری و یراق با کیفیت عالی و به کارگیری تیم حرفه ای برای طراحی و ساخت آن است.

همانطور که پیش از این اشاره شد در ساخت کابینت آشپزخانه شیک از چوب و روکش چوب و در مرحله ی بعدی از ممبران استفاده می شود بنابراین اغلب کابینت های لاکچری مدل های کلاسیک دارند و در میان آنها کمتر مدلهای مدرن مشاهده می شود.

کابینت های چوبی از لحاظ تنوع نوع و جنس دامنه چندان گسترده ای ندارند چرا که همه چوبها قابلیت ورقه شدن و تبدیل به کابینت را ندارند. بنابراین برای ساخت کابینت های چوبی بیشتر از چوب روسی، راش، گردو و.... استفاده می شود که در این میان چوب گردو از همه بهتر است و استحکام بیشتری دارد اما گرانتر است. اما به هر حال استفاده از چوب گردو برای ایجاد کابینت شیک مناسب ترین گزینه است و برای رنگ آمیزی آن روش های متفاوتی وجود دارد. اگر انتخاب شما برای کابینت شیک و لاکچری نوع چوبی آن باشد باید بدانید که بعد از مدتی رنگ کابینت اندکی تغییر می کند و خیلی بهتر و بیشتر خود را بروز می دهد.

گروه معماری سبک مدرن با بهترین و بروزترین متریال و با نیروهای حرفه ای، خدمات دکوراسیون منزل را ارائه می دهد.

آدرس وب سایت:https://sabkemodern.com

شماره تماس:

09122957078

انواع مدل های شیک و لاکچری کابینت آشپزخانه

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی