باران تهران

بهبود هوای تهران با وزش باد از شنبه

تاریخ انتشار : 6 دی 1398کد مطلب : 59182زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از امروز (4 دی ماه)، گفت: آسمان تهران امشب بارانی می شود.

پیش بینی هوای تهران

ایسنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، روز شنبه با وزش باد مؤثر در تهران شاهد بهبود کیفیت هوای پایتخت نسبت به روز های گذشته خواهیم بود. 

بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با تداوم شرایط جوی پایدار و آرام در نخستین ساعات روز جمعه (6 دی 98) با وجود کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد. رفته رفته با افزایش ناپایداری جوی و گاهی رشد ابر در برخی ساعات بعدازظهر، انتظار می رود تاحدودی از غلظت آلاینده ها کاسته شود. 

براساس این گزارش در اواخر وقت جمعه افزایش تردد خودرو ها سبب تجمع ذرات معلق شده و احتمال می رود در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب قرار بگیرد، هرچند پیش بینی می شود در ساعات پایانی با وزش باد و بارش پراکنده احتمال پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا وجود داشته باشد. 

صبح شنبه (7 دی 98) با افزایش حجم ترافیک در نخستین روز هفته، انتظار می رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود. هرچند با وزش باد مؤثر طی ساعات قبل شاهد بهبود کیفیت هوای پایتخت نسبت به روز های گذشته خواهیم بود. به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده ها دور از انتظار نیست. 

شایان ذکر است در ساعات اوج ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت، اگرچه با توجه به وزش باد در ساعات پایانی شنبه، احتمال پراکندگی و کاهش نسبی غلظت آلاینده ها وجود خواهد داشت. 

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 114 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

انتهای پیام/م

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران + وضعیت آلودگی هوا

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی