بازی با گوشی
بازی زیاد با گوشی برای زن چینی سرانجامی ناخوشایند داشت و منجر به از کار افتادن بخشی از اندام بدنش شد.

یک هفته بازی بی وقفه با گوشی موبایل چه بلایی سر جوان آورد 

تلفن های همراه باعث تسهیل بسیاری از کارهای بشر شده اما مضراتی هم دارد که نسبت به آنها بی تفاوت هستیم علاوه بر شبکه های مجازی ، بازی کردن با گوشی عواقبی دارد که در این بخش از سرگرمی نمناک یکی از آنها را خواهید خواند.

فلج شدن انگشتان دست زن جوان براثر یک هفته بازی بی وقفه با گوشی موبایل 

یک زن چینی اخیرا متوجه ناتوانی انگشتان دست راستش بعد از استفاده گوشی هوشمند در تمام طول هفته شد. بنا بر گزارش ها ، زنی که نامش فاش نشده است، در هونان چین یک هفته مرخصی گرفت و تمام زمانش را صرف بازی با گوشی هوشمند خود کرد. تنها زمانی که گوشی تلفن را کنار می گذاشت ، زمان خواب بود. بعد از چند روز، درد شدید دست راستش را تجربه کرد، اما به کارش ادامه داد تا اینکه انگشتانش در موقعیت نگه داری گوشی ماند و متوجه شد که نمی تواند آن ها را خم کند.

 فلج شدن انگشت دست

فلج شدن انگشت دختر جوان بخاطر بازی زیاد با گوشی

پس از آن بود که انگشتان دست راستش به طور کامل فلج شد و زن به بیمارستان رفت تا پزشک او را معاینه کند. بعد از اینکه پزشکان دست ناقص بیمار را معاینه کردند و چند آزمایش انجام دادند ، آن ها او را مبتلا به ، التهاب وتری مفاصل و التهاب مایع پوست که سینویم نامیده می شد تشخیص دادند که تاندون های او را احاطه کرده است. 

التهاب تاندون ها معمولا براثر فشار زیاد ناشی از استفاده بیش از حد و یا مکرر از یک مفصل خاص ایجاد می شود، و در این مورد خاص، این عاقبت فردی است که ساعت ها پشت سر هم از تلفن همراه استفاده می کند. خوشبختانه برای این فرد پزشکان توانستند درمانی را تشخیص دهند که به زودی کنترل کامل انگشتانش را بدست بگیرد روشن نیست آیا او به محض این که خوب شد، شروع به بازی با تلفن کرد یا نه.

پزشکان هشدار دادند که علائم التهاب تاندون می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به مردم توصیه کرد که در صورت استفاده از گوشی هوشمند آن ها را چند دقیقه یکبار کنار بگذارند و به مفاصل خود استراحت دهند. 

این مورد که تصاویر نگران کننده ی آن را در بخش سرگرمی نمناک دیدید جز آخرین موارد عجیب مربوط به استفاده از تلفن هوشمند در چین است. سال گذشته زنی را که موقتا یک چشمش نابینا شده بود گزارش کردیم؛ همچنین در مورد مردی که پس از اینکه دو روز متوالی به گوشی هوشمند خیره شده بود ، به طور ناگهانی چهار دست و پایش را فلج کرد.

فلج شدن انگشت دست دختر جوان بخاطر بازی زیاد با گوشی

4.135
این مطلب مفید بود ؟296
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م
وبگردی