فوتسال ایران و برزیل

پیروزی تاریخی فوتسال ایران مقابل برزیل + فیلم

تاریخ انتشار : 1 مهر 1395کد مطلب : 37024زمان مطالعه : 4 دقیقه
تیم ملی فوتسال ایران با شکست برزیل در ضربات پنالتی به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی کلمبیا صعود کرد تا قهرمان پنج دوره قبلی جام جهانی به دست ایران با جام خداحافظی کند.

اولین پیروزی فوتسال ایران مقابل برزیل

برزیل که قهرمانی 5 دوره فوتسال جهان را یدک می کشد در ضربات پنالتی مغلوب ایران شد.درضربات پنالتی ایران با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید تا درمجموع ایران 7 بر 6 از سد قهرمان جهان بگذرد و به یک چهارم نهایی برسد.

تیم ملی فوتسال ایران در دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی از ساعت 2 بامداد به وقت تهران به مصاف قهرمان 5 دوره جام جهانی یعنی برزیل رفت که در پایان شاگردان ناظم الشریعه در یک بازی زیبا و پایاپای به نتیجه تساوی 3 بر 3 در وقت های قانونی دست یافتند و در وقت های اضافه نیز نتیجه 4 بر 4 رقم خورد تا در ضربات پنالتی این شاگردان ناظم الشریعه باشند که برزیل را شکست بدهند و راهی مرحله بعدی مسابقات شوند.

فوتسال ایران و برزیل

فوتسال ایران ,  برزیل را حذف کرد

 
گل ها:
  
فالکائو 9، 13 و 48 و دیگوئینیو 29 برای برزیل و حسین طیبی 14، افشین کاظمی 31، علی اصغر حسن زاده 36 و محمد کشاورز 48 برای ایران
 
تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل پور، محمد کشاورز، علی اصغر حسن زاده و مهدی جاوید وارد زمین مسابقه شد. همچنین برزیلی ها با ترکیب اولیه تیاگو، آری سانتوس، دیگو هنریکو زوفو، رافائل رتو و فرناندینهو وارد زمین مسابقه شدند.
  
 نیمه اول:
 
شاگردان ناظم الشریعه در ابتدای کار دفاع را در دستور کار خود قرار دادند و با پوششی مناسب اجازه ندادند تا بازیکنان باتکنیک برزیلی به دروازه ایران برسند. حتی وقتی فالکائو ستاره برزیل پس از 5 دقیقه به میدان آمد نتوانست کاری از پیش ببرد و با واکنش صمیمی دروازه بان ایران و همچنین دفاع سایر بازیکنان طلایی پوشان به گل نرسیدند تا اینکه در دقیقه 9 باز هم ایران روی ضربه ایستگاهی ضعف نشان داد و فالکائو توانست توپ ارسالی از روی نقطه کرنر را به گل تبدیل کند.
   
ایرانی ها پس از دریافت گل صاحب توپ و میدان شدند و چندین بار به سمت دروازه برزیل حمله کردند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم خلق کنند و نهایتا چندین ضربه کرنر به دست آوردند. در ادامه برزیلی ها بار دیگر به سمت دروازه ایران حمله ور شدند که در دقیقه 13 داور به سود برزیل اعلام خطا کرد. فالکائو پس از عبور از روی توپ به کنار تیرک دروازه ایران رفت و با پاس رودریگو با حرکتی تکنیکی توانست برای بار دوم دروازه ایران را باز کند.
   
یک دقیقه بعد از این اتفاق توپ گیری به موقع سنگ سفیدی در میانه میدان توپ را به حسین طیبی رساند که این بازیکن خوش تکنیک ایران توانست با پا عوض کردن مقابل دروازه بان برزیل با پای چپ برای اولین بار دروازه برزیل را در دقیقه 14 باز کند. پس از این ایرانی ها باز هم به حملات خود ادامه دادند و چندین بار موقعیت های جدی را روی دروازه برزیل خلق کردند اما نتوانستند به گل برسند و در نیمه نخست با نتیجه 2 بر یک بازی را واگذار کردند.
   
نیمه دوم:
   
در ابتدای نیمه دوم حمله بازیکنان برزیلی منجر به این شد که توپ به تیرک دروازه ایران برخورد کند. پس از این حسین طیبی نیز شوتی به سمت دروازه برزیل زد که دروازه بان این تیم توپ را به بیرون فرستاد. با گذشت 7 دقیقه از نیمه دوم موقعیت چندان خطرناکی روی دروازه دو تیم خلق نشد تا اینکه شوت حسین طیبی باعث شد تیاگو دروازه بان برزیل برای لحظاتی بازی را متوقف کند. در ادامه علیرضا صمیمی دروازه بان ایران چندین واکنش خوب مقابل ضربات بازیکنان برزیل داشت و مانع باز شدن دروازه ایران شد.
  
 
در ادامه فرهاد توکلی مقابل دروازه ایران دچار اشتباه شد و همین مسئله کافی بود که دیگوئینیو دروازه ایران را برای بار سوم باز کند. در ادامه در یک کار ترکیبی بازیکنان ایران در دقیقه 31 توسط افشین کاظمی به گل دوم خود رسیدند. در دقیقه 34 حسین طیبی، افشین کاظمی را در موقعیت بسیار خوبی قرار داد اما او نتوانست توپ را به گل تبدیل کند که باعث آه و حسرت ایرانی ها شد.
 
در حالیکه 4 دقیقه به اتمام بازی باقی مانده بود ناظم الشریعه از سیستم پاورپلی استفاده کرد که در این تکنیک بازیکنان ایران در یک کار ترکیبی بسیار زیبا توسط شوت محکم علی اصغر حسن زاده به گل رسیدند تا نتیجه تساوی 3 بر 3 در وقت های قانونی به دست بیاید و کار به وقت های اضافی کشیده شود.
   
وقت اضافه اول:
  
 در همان اوایل وقت های اضافه اول افشین کاظمی در حرکتی زیبا بازیکن برزیلی را از پیش رو برداشت و در حالیکه احمد اسماعیل پور در موقعیت خوبی قرار داشت اما او ترجیح داد تا خودش شوت محکمی به سمت دروازه برزیل بزند که ضربه او به بیرون رفت. در ادامه بازی برای لحظاتی دروازه بان برزیل با عبور از میانه زمین به جمع بازیکنان این تیم در حمله اضافه می شد اما در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد.
   
وقت اضافه دوم:
   
در وقت دوم نیز باز هم واکنش های عالی علیرضا صمیمی ادامه داشت اما در یک صحنه اشتباه بازیکنان ایران باعث شد تا توپ به ستاره برزیلی ها یعنی فالکائو برسد تا او با ضربه ای چیپ دروازه ایران را برای بار چهارم باز کند. این پایان کار نبود و ناظم الشریعه بار دیگر از سیستم پاورپلی استفاده کرد که بلافاصله این سیستم جواب داد و محمد کشاورز با ضربه ای بسیار زیبا پس از 18 ثانیه گلزنی برزیلی ها کار را بار دیگر به تساوی کشاند تا برنده این ماراتن نفس گیر در ضربات پنالتی مشخص شود.
 
 ضربات پنالتی:
  
رودریگو و فالکائو برای برزیل گلزنی کردند اما آری توپ را به تیرک عمودی دروازه زد.
 
علی اصغر حسن زاده و محمد رضا سنگ سفیدی احمد اسماعیل پور برای ایران گلزنی کردند.

فیلم خلاصه بازی فوتسال ایران و برزیل در جام جهانی 2016

پیروزی تاریخی فوتسال ایران مقابل برزیل + فیلم

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
برگرفته از فارس -/ح
برچسب : فوتسال
وبگردی