باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی متهم به آزار جنسی و تن فروشی کودکان+عکس

تاریخ انتشار : 19 فروردین 1397کد مطلب : 66671زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازیکنان تیم جوانان باشگاه های «اتلتیکو ایندپندینته» و «ریور پلاته» قربانیان آزار جنسی شده اند.

دو باشگاه فوتبال آرژانتین به آزار جنسی و اجبار به تن فروشی کودکان متهم شدند

به نقل از یورونیوز، یک سازمان غیردولتی در آرژانتین دو باشگاه ورزشی این کشور را به آزار جنسی کودکان و تن فروشی کودکان متهم کرده است.

این سازمان می گوید که از بازیکنان تیم جوانان باشگاه های «اتلتیکو ایندپندینته» و «ریور پلاته» سوءاستفاده جنسی شده است.

این دو باشگاه از موفق ترین و پرآوازه ترین تیم های آمریکای جنوبی هستند. «ریور پلاته» تاکنون 36 عنوان داخلی کسب کرده و «ایندپندینته» نیز در رقابت های لیگ آمریکای جنوبی و «جام لیبرتادورس» عناوین بسیاری کسب کرده است.

به گفته این سازمان در تیم جوانان باشگاه ریور پلاته در سال های 2004 تا 2011 موارد متعدد سوءاستفاده جنسی از کودکان صورت گرفته و تاکنون دو تن از بازیکنان تیم «ایندپندینته» نیز اعلام کرده اند که قربانی آزار و اذیت جنسی در این باشگاه شدند.

یکی از این بازیکنان جوان باشگاه «ایندپندینته» گفته است که مورد آزار جنسی قرار گرفته و در ازای ارتباط جنسی، به او پول پرداخت می شده است.

به گفته دادستانی آرژانتین دست کم هفت کودک زیر سن قانونی در ازای پول با مردان در این باشگاه ها رابطه جنسی داشتند و احتمالا 10 کودک دیگر نیز در این پرونده قربانی آزار و اذیت جنسی شده اند.

ماریا سولداد، دادستان این پرونده گفته است که به تعداد زیادی از این کودکان برای ورود به این حلقه تن فروشی در ازای پول پیشنهاد شده و در مواردی تلاش سوءاستفاده گران موفقیت آمیز بوده است.

فدراسیون فوتبال آرژانتین نیز اعلام کرد که بر مدارس شبانه روزی فوتبال نظارت بیشتری اعمال می شود. در این کشور مدارس فوتبال بسیاری وجود دارد و هزاران کودک از خانواده های کم درآمد به دور از شهر و خانه خود در مدارس شبانه روزی و پانسیون ها زندگی و تحصیل می کنند.

آزار جنسی

پرونده بزرگ کودک آزاری در فوتبال آرژانتین

این تنها پرونده آزار جنسی گسترده در جامعه آرژانتین نبوده و چندی قبل نیز این کشور درگیر موضوعی مشابه در یکی از مدارس مشهور بود.

طبق شکایت عده ای مشخص شد در سال 1980 دانش آموزان مدرسه معروف «کاردینال نیومن» در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین توسط برخی کشیشان مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند.

رفینو وارلا، شهروند آرژانتینی برای اولین بار اعلام کرد در سال 1977 زمانی که 12 سال بیشتر نداشت، توسط کشیش مدرسه معروف «کاردینال نیومن» در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین توسط کشیش ایرلندی مدرسه که «پدرآلفرودو» نامیده می شد مورد تعرض جنسی قرار گرفته است.

رفینو نوجوان با خود گمان می برد که این تنبیهی از سوی خداست و به همین علت هرگز با هیچکسی در مورد آن واقعه صحبت نکرد. حدود چهار دهه پس از وقوع این حادثه، رفینو لب به سخن گشود و راز این تعرض را فاش کرد. با برملا شدن این راز مشخص شد که رفینو تنها قربانی تعرض نبود و دانش آموزان دیگر نیز اعلام کردند که در این دوران مورد تعرض قرار گرفته بودند.

رفینو ادعا کرده که چند ماه بعد از اعلام این واقعه، یک تماس تلفنی از پاپ فرانچسکو دریافت داشته که به نمایندگی از کلیسا از او بابت این اتفاق دلجویی کرده است. گرچه واتیکان این اقدادم پاپ فرانسیس را تایید و رد نکرد، اما اذعان داشت اینها بخشی از فعالیت های معنوی پاپ هستند.

مدرسه کاردینال نیومن یک مدرسه کاتولیک دو زبانه در بوئنوس آیرس، یایتخت آرژانتین است که بسیاری از افراد مشهور و تاثیرگذار این کشور از جمله «مائورسییو ماکری»، سیاستمدار و رییس جمهور فعلی آرژانتین، در آن تحصیل کرده اند.

آراز جنسی

قربانیان آزار جنسی باشگاههای ورزشی

باشگاه ورزشی متهم به آزار جنسی و تن فروشی کودکان+عکس

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از جام نیوز - یورو نیوز -/ ر
وبگردی