بانک های سوئیس

برترین بانک های سوئیس + اسامی

تاریخ انتشار : 18 مهر 1398کد مطلب : 61780زمان مطالعه : 2 دقیقه
در این گزارش با 7 بانک برتر سوئیس که محل ذخیره سازی بسیاری از سرمایه های کلان جهان هستند آشنا می شوید.

بهترین بانک های سوئیس

ایسنا:کشور سوئیس یکی از مهمترین و به نوعی اصلی ترین قطب های بانکی در دنیا به شمار می رود که مکانی برای ذخیره سازی انبوهی از سرمایه های کلان دنیاست. 

از این رو شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که بهترین بانک های سوئیس که سرمایه های بسیاری را در دل خود جای دادند چه نام دارند و در کجا واقع شده اند. همراه ما باشید تا در ادامه با هفت بانک برتر سوئیس آشنا شوید.

به تازگی موسسه " کورپوریت فایننس" طی گزارشی برترین بانک های سوئیس را معرفی کرد. بهتر است این را هم بدانید که نظام بانکی در سوئیس شامل بانک های داخلی، بانک های خارجی، بانک های خصوصی و بانک های داخلی است.

نکته مهم دیگر و حائز اهمیت این است که در حال حاضر بیش از 30 درصد بانک های سوئیس مربوط به دولت هستند.

موسسه رتبه بندی " مودی" نظام بانکی سوئیس را باثبات رتبه بندی کرده است.

10 بانک برتر سوئیس 

1-یو بی اس 

یکی از دو بانک بزرگ سوئیس که در سال 1998 میلادی و به دنبال ادغام دو بانک قدیمی (یونیون بانک سوئیس و سوئیس بانک) تاسیس شد و در بسیاری از کشورهای جهان فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر زوریخ قرار دارد علاوه بر خوزه بانکی در حوزه سرمایه گذاری نیز فعالیت زیادی دارد. 

2- کردیت سوئیس 

این بانک به همراه یو بی اس، 50 درصد کل سپرده های بانکی سوئیس را در اختیار دارند و مقر اصلی آن در شهر زوریخ است. بانک کردیت سوئیس عموما در زمینه:سرمایه گذاری، بانکداری خصوصی، مدیریت دارایی و بازار سهام فعال است. این بانک در حال حاضر در 50 کشور فعال است و بیش از 48 هزار نفر نیز برای آن کار می کنند. 

3- رایفایزن 

سومین بانک بزرگ در سوئیس که 3.7 میلیون مشتری دارد. این بانک دارای 1004 شعبه در سوئیس است. 

4- زوریخ کانتونال بانک 

این بانک در سال 1870 تاسیس شد و بزرگ ترین بانک محلی سوئیس محسوب می شود. فعالیت های این بانک عمدتا روی دو کشور آلمان و سوئیس متمرکز است. 

5- ژولیوس بائر 

یکی از بزرگ ترین بانک های خصوصی سوئیس که در بیش از 20 کشور فعالیت دارد و در سال 1890 میلادی تاسیس شد. مقر این بانک نیز در شهر زوریخ قرار دارد. 

6- بانک کونتونال دو ژنو 

این بانک در سال 1861 میلای تاسیس شد اما شکل نوین فعالیت هایش را از سال 1994 آغاز کرد. این بانک بیشتر با کسب و کارهای کوچک و متوسط همکاری می کند. 

7- فونتوبل 

این بانک که در سال 1924 تاسیس شد یکی از بانک های مشهور سوئیسی در زمینه مدیریت دارایی محسوب می شود. مقر اصلی این بانک در زوریخ قرار دارد اما علاوه بر سوئیس، فونتوبل در 21 نقطه دیگر از جهان نیز فعال است.

انتهای پیام/م

بهترین و برترین بانک های سوئیس کدامند؟ + اسامی

45
این مطلب مفید بود ؟41
برچسب :
وبگردی