جلوگیری از ولخرجی
برای اینکه بتوانید از ولخرجی هایتان جلوگیری کنید همیشه با خود پول و کارت بانکی به بیرون نبرید و حساب پولتان را داشته باشید که چه می خرید.

با رعایت این نکات دیگر ولخرجی نمیکنید

زندگی مدرن به گونـه ای است که خواه نا خواه ما را به سمت خرج کردن میکشاند و موجب از بین رفتن اعتدال و میانه روی در زندگی می شود . جلوگیری از ولخرجی و ترک عادت خرج کردن زیاد ، برایتان مشکل شده است چرا که شما به لذت این کارها عادت کرده اید ولی اگر از راه ساده و آسان آغاز کنید رسیدن به یک زندگی مالی موفق زیاد هم سخت نیست.

مطالعه این بخش از نمناک سبب می شود دیگر ولخرج نباشیم و راه میانه ای را در پیش گیریم.

مبارزه با ولخرجی

چه راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی وجود دارد؟

جلوگیری از ولخرجی؛ چطور ولخرجی نکنیم؟

1 - پول زیاد حمل نکنید

یکی از ساده ترین راهکارهای درمان ولخرجی و کنترل خرج های روزانه ، این است که به اندازه نیاز هر روزتان پول حمل کنید ، اینگونه شما می توانید از خرج های اضافه جلوگیری کنید و دست دزدان احتمالی را ببندید . این قانون شامل کارت بانکی نیز می شود ، شما لازم نیست همیشه کارت بانکیتان را با خود حمل کنید.

پس انداز کردن

بهترین ترفندها برای جلوگیری از ولخرجی

راه اصولی جلوگیری از ولخرجی چیست؟

2 - با ولخرج ها نگردید

اگر دوستتان نیز مانند شما ولخرج است سعی کنید با او به مکان هایی که امکان خرج کردن پول زیاد است نروید مثلا با این دوستتان به یک رستوران گران قیمت و یا مرکز خرید نروید . همیشه این را به یاد داشته باشید دوستان ولخرج شما را ولخرج می کنند پس از آنها فاصله بگیرید.

دوستان ولخرج

تکنیک های عالی برای جلوگیری از ولخرجی

اینگونه از ولخرجی جلوگیری کنید

3 - برای خرید سقف بگذارید

قاعده و قانون برای هر نوع خرید و تفریح خود تعریف کنید. این قانون به ولخرج ها کمک می کند تا از اعتدال خارج نشوند . اگر جزء ولخرج ها نیستید لازم نیست خیلی سخت بگیرید اما برای ولخرج ها به کارگیری این یک راهکار ضروری است.

ولخرجی مفرط

بهترین روش های ممکن برای جلوگیری از ولخرجی

جلوگیری از ولخرجی و مقابله با خرج کردن پول

4 - تب مارک ها را ترک کنید

چه لزومی دارد که همیشه لباس هایی با برند معتبر و مارک دار بپوشید . درست است کالاهای مارک دار باکلاس هستند اما زندگی بدون مارک غیرممکن نیست شما می توانید به جای استفاده از کالاهای مارک سراغ کالاهای باکیفیت و با قیمت مناسب بروید.

ولخرجی نکردن

ترک عادت ولخرجی با راه های جلوگیری از آن

موثرترین روش ها برای جلوگیری از ولخرجی

5 – دلیل داشته باشید

برای هر پولی که می خواهید خرج کنید ، دلیل داشته باشید و اول از خودتان بپرسید چرا پول خرج می کنم و درمقابل این خرج کردن چه به دست می آورم.

6 - چانه بزنید

برای خرید هر کالایی که می روید ، از فروشنده تخفیف بگیرید و تا جایی که امکان دارد ، چانه بزنید و از فرصتتان استفاده کنید و هرچیزی را که فروشنده ها می گویند قبول نکنید.

ذخیره کردن پول

جلوگیری از ولخرجی یک مهارت است

آموزش مهارت جلوگیری از ولخرجی

7 - تنبلی را کنار بگذارید

ولخرج ها همیشه برای ترک این عادتشان منتظرند از اول ماه یا شنبه شروع کنند اما این روز هیچ وقت فرا نمی رسد پس از همین امروز شروع کنید و کار امروز را به فردا نیندازید.

8 - حساب پولتان را داشته باشید

همیشه موجودی حسابتان را چک کنید و از مقدار پول موجود در جیبتان با خبر باشید زیرا این امر باعث می شود شما بدون حساب و کتاب پول خرج نکنید و همیشه مخارج و درآمدتان را کنترل کنید. 

 

با رعایت این نکات و راهها دیگر ولخرجی نمیکنید؛جلوگیری از ولخرجی

4.232
این مطلب مفید بود ؟275
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی