سریعترین و ساده ترین روش برق انداختن ماشین

کد مطلب : 8377تعداد نظرات : 39 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
برای تمیز کردن و برق انداختن ماشین همیشه نیاز به رفتن کارواش نیست، انجام چند روش ساده و رعایت برخی نکات به برق انداختن داخل و خارج ماشین کمک شایانی می کند.

آموزش برق انداختن ماشین در چندگام

همیشه لازم نیست که ماشینتان را برای تمیز شدن به کارواش ببرید و هزینه فراوان بابت آن بپردازید. شما می توانید با چند ترفند ساده اما اساسی ماشینتان را برق بیاندازید و هزینه کارواش را صرفه جویی کنید. چنانچه در این بخش از دانستنی های خودرو در نمناک خواهیم گفت اگر می خواهید بخش های داخلی و خارجی ماشینتان برق بزند و تمیز شود بدون آنکه ماشین را به کارواش ببرید، روش های ساده زیر را به کار ببرید.

چگونه خودرو خود را بشوییم ؟

در یک بعد از ظهر در سایه اقدام به شستشوی ماشین کنید زیرا شستن ماشین در آفتاب سبب خشک شدن سریع ماشین و ایجاد لکه روی آن می شود.

با آب ابتدا آلودگی های ماشین را بشویید.

دو سطل آب را پر کنید و در یکی مایع شستشو و آب ریخته و در دیگری آب تمیز بشویید.

با اسفنج بدنه اتومبیل را بشویید، هر بار اسفنجتان را بشویید و دوباره دور تا دور اتومبلتان از بالا به پایین بشویید و مکان هایی هم که کثیفی بیشتر است اسفنج را چند بار بکشید.

روش شستن اتومبیل

رینگ و لاستیک خود را با اسفنج جداگانه بشویید. سپرهای مشکی خودرو را با همان روغن های مخصوص به وسیله ی اسفنج چرب کنید.

سپس خودرو خود را از بالا به پایین بشویید و آب کشی کنید.

اتومبیلتان را با دستمال مخصوص و تمیز خشک کنید.

شیشه ها را به وسیله ی تی های مخصوص شیشه یا یک دستمال حوله ای تمیز خشک کنید. داخل شیشه ها و آینه ها را با شیشه پاک کن تمیز کنید.

داخل ماشین را تمیز کنید. کفپوش ها را بشویید و خشک کنید. روکش صندلی ها اگر چرم بود سریع دستمال خشک بکشید. برای اینکه صندلی های چرمتان ترک نخورند. روغن مخصوص چرم را با فرچه روی صندلی بزنید و بعد روی آن پلاستیک بکشید تا روغن به خورد صندلی برود و بعد آن را بردارید و با دستمال تمیزی روی آن بکشید.

اجازه ندهید لکه ها روی اتومبیل باقی بمانند زیرا با گذشت زمان این لکه ها به رنگ اتومبیل آسیب می زنند.

در صورتی که مایل بودید می توانید پولیش بزنید.

برق انداختن اتومبیل

با استفاده از دستگاه بخارشور ماشین را تمیز کنید.

کل ماشین را جارو برقی بکشید و بعد از اینکه تمیز شد، سری مخصوصی را به بخار شور وصل کنید و با آن روی سقف ماشین بکشید دقت کنید همه جای آن را بخارشور بکشید و کاملا تمیز کنید.

بعد از شستن سقف ماشین به سراغ صندلی ها بروید و صندلی های اتومبیل و همه ی درزهای صندلی و اتومبیل را بخارشور بکشید.

با دستمال نمدار بعد از تمیز کردن سقف و صندلی ها تمام قسمت های در و داشبورد و جلو و فرمان اتومبیل را تمیز کنید و با روغن مخصوص به وسیله ی اسفنج روی آن بکشید تا هم براق و تمیز شود و گرد و غبار کمتری روی آن ها بنشیند.

با مخلوط شامپو و آب و با برس های نرمی بدنه ی خودرو را بشویید و بعد از کشیدن کف آن را آبکشی کنید.

بعد از اینکه آبکش کردید با یک دستمال حوله ای تمیز و خشک اتومبیل را خشک کنید و شیشه ها را با یک دستمال حوله ای تمیز خشک کنید.

طرز شستن اتومبیل

ترفندهای جالب برای شستشوی اتومبیل 

برق انداختن ماشین با نرم کننده مو

اگر می خواهید تا مدت ها از شستشوی ماشینتان خلاص شوید و ماشین شما براق تر از قبل شود به جای شستشوی آن با مواد شوینده از نرم کننده مو استفاده کنید. همانطور که در بخش دانستنی های خودرو در نمناک گفته ایم شستشوی ماشین با نرم کننده مویی که لانولین دارد باعث درخشش زیاد بدنه خودرو شده و آب باران روی آن نمی ماند و لکه هم ایجاد نمی کند.

تمیز کردن شیشه های ماشین با دستمال مرطوب آرایشی

شاید باور پذیر نباشد اما می توانید امتحان کنید و شیشه های اتومبیل خود را با دستمال های مرطوب آرایشی تمیز کنید. این روش ساده سبب می شود شیشه هایتان از تمیزی برق بزنند و همه آلودگی ها از سطح شیشه پاک شوند.

برق انداختن ماشین

مایع شیشه شوربرای شستشوی چراغ اتومبیل

اگر می خواهید چراغ های اتومبیل تان نور شفافی بتاباند و تمیز شود بهترین روش استفاده از مایع شیشه شور برای شستشوی آنهاست.

براق شدن شیشه ها با مخلوط الکل و مایع ظرفشویی

4 پیمانه الکل و 2 قاشق چای خوری مایع ظرفشویی ترکیب ایده آلی برای شستشوی شیشه ها است. مخزن شیشه شور اتومبیل را با این مخلوط پر کنید تا موقع باران، شیشه ها پر لک نشوند.

تمیز کردن لاستیک ماشین با نوشابه

برای تمیز کردن لاستیک های ماشین مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک ها بکشید این کار سبب برق زدن لاستیک ماشین می شود. همچنین می توانید برای از بین بردن لکه لاستیک های حاشیه شیشه ها از نوشابه استفاده کنید تا به خوبی برق بزنداما دقت کنید نوشابه روی بدنه ماشین نریزد چون رنگ آن را از بین می برد.

برای شستن و تمیز کردن لکه های شیشه از نوشابه استفاده کنید و روی مرز بین کاپوت و شیشه یک پارچه قرار دهید، به طور کامل نوشابه را از روی شیشه پاک کنید.

شستن سریع ماشین

شستشوی بدنه ماشین با جوش شیرین

برای اینکه بدنه ماشینتان تمیز شود و برق بزند 1/4پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرف شویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید و آن را خوب تکان دهید و به آن 2 لیتر آب اضافه کنید. سپس اتومبیل تان را با این محلول بشویید. خواهید دید اتومبیل شما از تمیزی برق می زند.

از بین بردن لک شیشه های خودرو در روزهای بارانی

قبل از آمدن باران و لک شدن شیشه هایتان یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در اتومبیل نگه دارید تا در هنگام بارش باران و لک زدن شیشه ها از آن استفاده کنید. شما نمی توانید باران را پیش بینی کنید اما می توانید روشی به کار بگیرید تا شیشه ها در باران لک نزنند. محتوی این بطری را روی شیشه ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

برای تمیز کردن برف پاک کن ها ¼ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید و لبه های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طرف آن را با دستمال حوله ای آغشته به این محلول تمیز کنید. سپس آنها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان بگذارید.

برق انداختن ماشین

پاک کردن گِل ماشین با پتاسیم بی تارترات

در مکان هایی که گل و لای زیادی وجود دارد، برای برطرف کردن آلودگی ها ی شیشه و بدنه از کرم ¬پتاسیم بی تارترات استفاده کنید. سپس شیشه را با آب صابون رقیق بشویید و به خوبی آبکشی و خشک کنید.

شستشوی بدنه اتومبیل با آب و صابون

دوده ها، روغن های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه اتومبیل می نشینند و رنگ بدنه را به مرور زمان کدر می کنند. این لکه ها را با یک دستمال پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ اتومبیل کدر نشود.

تمیز کردن ماشین

تمیز ماندن داخل خودرو با نصب کیسه های زباله مخصوص

در بازار کیسه های زباله مخصوص اتومبیلی وجود دارند که با نواری به دنده وصل می شوند. خاصیت این کیسه ها این است که از کثیف شدن خودرو جلوگیری می کند چرا که آشغال ها را در آن ها می ریزیم.

خوشبو شدن محفظه داخل اتومبیل با قهوه

بهترین بوگیر برای ماشین ترکیب عطر قهوه و عطرغیر روغنی محبوب خودتان است. برای این کار دانه های قهوه آسیاب نشده را داخل یک توری بریزید و روی دانه ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید.

خوشبو شدن ماشین

بهترین زمان شستشوی ماشین

بهترین زمان شستشوی ماشین هنگامی است که موتور ماشین داغ نیست. بهتر است اتومبیل را در روزهای گرم بشویید و بعد از شستشو سریع خشک کنید تا بدنه ماشین لک نزند.

سریعترین و ساده ترین روش برق انداختن ماشین

2.83094
این مطلب مفید بود ؟17081386
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ح.ب
39 نظر به ثبت رسیده است
محمودد1399-07-27
دوستان من کارم لاستیک هست لاستیک کارکرده را با آب سرد ومایع ظرف شویی یک بار می‌شوییم هرکس نبینه می‌پرسه چه واکسی زدی تایک هفته سیاه هست
306
امین1398-07-18
یک تو گرما تو افتاب اصلا ماشین نشویید بخصوص دوستانی که در جنوب کشور هستند و افتاب داغی دارند چون رنگ کدر میشود بهترین شویند برای خودروشامپو نرم کننده مو ست مایع ظرفشوی پودر اینها بعلت داشتن مواد مواد اسیدی رنگ رو کدرو مات میکنند ولی مایع ظرفشوی برای براق کردن لاستیک ها خوب ست
تحت هیچ شرایطی زمانی که موتور ماشین گرم است اصلا اب نریزید چون سلندر ترک میخوره و یا سرسلندر تاب برمیداره اگر موتور ماشین احتیاج به شوستن داره با یک برس رنگ و گازوییل موتور رو بشوریید مجددا با اب گرم و پودر لباسشویی موتور رو بشوریید تا چربی گازوییل کاملا از بین برود
پس
هیچ وقت زمانی که بدنه خودرو گرم باشه و زیر افتاب خودرو را نشوریید و زمانی که موتور خودرو داغ است
فقط برای تعویض روغن خوبه که موتور گرم باشه
363
اکبر1398-05-04
بهترین راه حل واسه تمیز کردن قیر اسپری تارومار است
2224
شاهرخ1398-02-10
تو ایران ماشین را هر روز باید بشورید زود کثیف میشه پس سال به سال یک ساعت مونده تحویل سال بشورید
6819
محمد1398-01-14
بهترین روش برای پاک کردن قیر پاشیده شده بر روی ماشین استفاده از روغن نباتی جامد میباشد
325
محمد1397-08-14
بهترین روش برای شستن لاستیک ..مشکین تاژ به اندازه بانوشابه قاطی کنید حالش و ببرید واقعا کولاک
1313
HO3EINRZ1998@GMAIL.C1397-08-05
سلام ماشینتون روباشامبوتخم مرغی بشورین عالیه.ریکا هم خوبه.برای لاستیک هم چنتا حبه قندکمی ریکا ودوتاقطره وایتکس هم خوبه.مشکین تازهم خوبه نیم لیترشو بایک لیتراب قاطی کنین بدک نیس.البته اگه قبلش لاستیک روتمیزبافرچه بشوری بهتره
815
جاوید1397-04-14
بنظر من بهترین راه برای سیا کردن لاستیک ماشین آب شکره خیلی عالیه خیلی خوب سیا میشه اب گرم کنید بعد شکر باهاش مخلوط کنید تو اپاش کنید فقط روش بریزید پاک نکنید لاستیک رنگ رو سیا سیاه میکنه
1622
سعید1397-04-03
برای سیاه کردن لاستیک به گونه ای که انگار لاستیک نو خریدید مایعه دسشویی رو روی دسمال خشک بریزید و بعد روی لاستیک خشک و بکشید ولی با آب شست سو ندید تا زمانیزکه شست سو ندیو لاستیک سیاه سیاه میمونه من خودم همیشه اینکارو میکنم
309
پرویز1397-04-01
دوستان سلام بنده شیشه ماشین رو با ترکیب 3 لیتر آب از قبل جوشیده +1.5 فنجان الکل + نین فنجان ریکا میشورم داخل شیشه شور هم میریزم عالی هست// داخل موتور قسمت های فلزی(405) مسواک رو داخل گازوئیل میزنم در حالت موتور سرد که ضربه نزند بعد مسواک میزنم با حوصله خیلی هم خوبه برای بدنه هم از شامپو تخم مرغی که مثل ریکا لک نمیشه اسپری لاستیک هم بعد شستن با ریکای پریل یه مایعی هست مخصوص لاستیک صورتی 1 لیتری 11 تمن(سنندج) خیلی عالیه اسمش هم اکو واش هست قسمت های داخلی ماشین از قبیل ستون و صندلی رو شامپو فرش درست کنید طبق دستور سازنده به مکان مورد نظر اسفنج خیس بعد کف شامپو فرش بعد دوباره اسفنج خیس خودم ماشین میشورم خیلی بهتر از صفرشویی هایی که 150 هزار میگیرن البته نصف روز وقت میخواد و قسمت کار با گازوئیل باید لباس کهنه بپوشید چون اتوماتیک کل لباس بو میگیره فقط مشکل من قسمت های پلاستیکی داخل موتور هست که چون گرم میشه براقی قسمت فلزی رو نداره کسی پیشنهادی داره ممنون میشم (متن رو دوباره نخوندم ببخشید اگر غلط داشت)
267
عرفان1397-03-14
خداوکیلی هرکی این روشها رو امتحان کرد بابد اون ماشین پرت داد . خخخخ . اینا هیچ کدوم استاندارد نیست و ضرر دارهد. نوشابه لاستیک داغون میکنه . موتور داغ اب بزن دیسکات داغون میشه . و ...
3911
احسان1397-04-21
دوست عزیز هدف بیشترین بازده با کمترین همزینه هستش.وگرنه همه بلدن برن کلی پول بدن و شوینده های مخصوص بخرن،درحالی که میتونن با هزینه کم تر از یک پنجم همون کار رو انجام بدن
879
امیر1397-03-12
چرا از شامپوی مخصوص خودرو استفاده نمی کنید
3712
ناشناس1397-02-26
اقا اصلا نشورید .هر وقت دیدی زیاد کثیف شده ماشینو ببرین پیش یه نقاش دوباره رنگ بزنید خیالت راحت
20941
bestoffer24@1397-02-04
برای شستن بدنه ماشین هیچ نیازی به شامپو و پودر و... نیست چون باعث آسیب دیدن رنگ میشه فقط آب خالی و آهسته دست بکشید ذرات ریز گردوغبار که برطرف شد با یک تی کوچک آب را خشک کنید با 1لیتر تمیز میشه برای لاستیک هم از اسپری های مخصوص محافظ استفاده کنید نوشابه لاستیک را داغون می کند قیمت یک نوشانه 3هزارتومان اما یک اسپری 10تومان که بیش از یک ماه جواب میده
2317
نیما1396-08-09
سلام بهترین روش برای شستن ماشین هر روز صبح لنگ بکشید شامپو داروگر قدیمی که تخم مرغی هست براشستن عاااالی و برای تایرها اب ریکا خالی که نیم ساعت بمونه و بعد بشورید هیچ ضرری هم نداره و جمعه به جمعه واکس بدنه بزنید ماشین براق می شه من اینکار می کنم
2512
حبیب1396-06-09
درمعرض مستقیم نور خورشید واز ریکا وشامپو خودرو را نشوریدتامثل من به رنگ خودرویتان اسیب نزنید بهترین کار فقط با یک افتابه وکف دست بشورید موفق باشید.
2610
Reza1397-03-18
سلام دوستان من یه 405نوک مدادی دارم بالای گلگیر عقب سمت شوفر رنگ پولیش هم ردم اما بازم رنگ ماشین متفاوته میشه کمک کنید درزم چه راه هایی آسان میشناسید که رنگ ماشین را عین چراغ براق میکند آیا جوشین و مایع ظرفشویی به ماشین صدمه میزند یا براق میکند
308
مرتض موسوی1396-05-17
با سلام وخسته نباشین...من چندتا نظربه شما میدم که خیلی اسونه من خودم سمند نقرهی دارم ووقتی که میخام بشورمش به اندازهی یک لیوان بزرگ اب تصفیه ویه استکان ریکا داروگر ونیم استکان شامپو شبنم با هم قاطی کنید وتوی سطل شستشوی خودرو بندازید ویکه جوراب پشمالو که خیلی نرم ولطیف باشه ماشین رو بشورید واخر که تموم کردید یه بطری ۱.۵ لیتر اب تصفیه دور تادورماشین بریزید ببیند اگه جواب نداد هرچی خاستید بگید...با تشکر ازهمه ی دوستان گرامیییبیب
3511
محمود1396-04-29
با پودر لباس یا دستی به هیج عنوان ماشین رو نشورید با شامپوی مو سر ارزان قیمت خوبه.
3810
هادی1396-04-28
سلام دوستان ساده ترین روشه موجود اینکه یه نوشابه کوکاکولایه مشکی کوچیکو بریزی تو آبپاش و 7و8حبه قند وبه اندازه درب نوشابه ریکا اضافه کنیو یکم تکونش بدی
3311
بهنام1396-04-03
سلام و عرض خسته نباشید به دوستای گلم بهترین روش برای برق انداختن تایر ها و قسمت های سیاه ماشین گلیسیرین هست که با 2 بسته گلیسیرین و یک لیوان آب بریزین توی آب پاش بزنین رو تایر ها و بعد روش ابر بکشین که براقی فوق العاده ای داره واقعا عالی میشه برای براق کردن ماشین هم بعد از پولیش زدن بهترین و کم ترین هزینه پارافین هست که کل ماشین میتونین با ابر بکشین حتی سطوح داخلی ماشین و سینه ماشین هم بیشتر از واکس های گران قیمت برق میندازه و یه روش ساده برای سیاه شدن سپر های کهنه پراید با پک ایزوگام میتونین بگیرین روی سپر عین سپر تازه رنگ سیاهی شو بدست میاره
4318
محمد1396-03-05
سلام. اول اینکه برا شستن و تمیز کردن داخل و خارج ماشین وسواس نباشید. دوم اینکه از پمپ باد یا بلوور تولید باد برای گرد و خاک استفاده کنین. سوم زیر درخت پارک میکنید روکش بکشید. چهارم از شامپو بچه استفاده کنید. پنجم در خنک ترین زمان ممکن ماشین رو بشورین. ششم کف ماشین رو روکش قابل شستشو بکشید. هفتم امروز رو لاستیک رو با ابر شامپو بچه بزنید و فردا بشوید نتیجه رو ببینید. هشتم لاستیک اعلای خارجی بخرید. نهم تو جاده توری پشه گیر بزنید تو فصل گرم. دهم ماشین مدل پایین رو پولیش نبرید ضررش بیشتره.
7111
مهدی1398-01-23
از پولیش پاور پولیش استفاده کن خیلی عالی جواب میده
257
امین1395-12-16
ماشینو ببر واکس پولیش کنن بهتر میشه
379
حسن1395-12-09
سلام ماشین من تصادف کرده و قطعات بدنه رنگ شده تعویض کردم اما بعداز مدتی رنگ مات و با رنگ اصلی کمی متفاوت شد لطفا راهنمایی کنید
4471
برزان1396-03-21
پودر لباسشویی رنگ ماشین هایی که دوباره رنگ شدن رو میبره و باعث خرابی رن میشه
467
رضا1395-11-13
سلام واسه شوستن ماشین از پودر لباسشویی استفاده کنید پودر لباس شویی با ریکا بعد با اب قاطی کنید ن خیلی زیاد چون به مرور زمان رنگ ماشین مات میشه . واسه برق انداختن لاستیک هم نوشابه لیمویی و یه استکان شکر و یه استکان روغن و ریکا بهم بزنید بعد بریزید تو اب پاش بزنید به لاستیک دوبار هم بزنید دفعه دوم با پارچه ی خشک یواش روی لاستیک بکشید تا ردی نمونه
2824
فرهاد1395-10-12
داداش بدترین موقع برای ماشین شستن در هوای گرم .چون ب رنگ صدمه میزنه.دستمال هم زود خشکمیه خش میندازه.موتور داغ همکه شستنش فاجعست.ترکیدن سیلندر.تو هوای خنک عصر خوبه
5113
داف 33001395-10-10
بهتر است از گازویل برای شستن بدنه استفاده کرد چون قیر و هر لکه ای رو از بین میبره
50162
حمید BE1396-03-25
لاستیک ماشینو فقط با آب گرم بشویید چون باعث می شود لاستیک تمیز شود
3120
سلام 1395-09-17
با آب خالی و یه تیکه لباس کاموایی قدیمی خیلی خیلی جواب میده اصلا نیازیم به شوینده نیست برق میوفته
6030
حسین VOLVO NH FH 1395-06-20
سلام وقتی با این محلول هایی که ماشین را برق می اندازند بشوریم امکان دارد در مرور زمان رنگ اتومبیل بره چون ماشین من کمپرسی NH هست و کاپوتش از جنس فایبر گلاس هست
7029
میلاد محمدی1395-04-30
وقتی موتور داغه دیسکا تاب برمیداره و موقع راه رفتن کلی صدا میده بعد از خنک شدن موتور و لنتا....با نوشابه لاستیکارو نشورید بعد از مدتی ترک ترک میشه و بعدشم سیم میزنه...بهترین محلولش تو کارواشها ب رنگ سبز و قرمزه ک با آب قاطی میکنن و باعث درخشندگی میشه.آب قندم بد نیس
8759
قلی1395-04-24
تا موتور ماشین داغ است بشوربد؟... واقعا. تا دیسك هایتان تاب بردارد و لنتهایتان هرز برود. .. realy?
190149
میثم1399-06-25
خودش گفته ببهترین زمان شستشوی ماشین هنگامی است که موتور ماشین داغ نیست .
درست بخون برادر
335
مهدی1396-11-13
خیر اون وقتی هست که ماشین مدتی روشن بوده و موتور ان گرم است که اختلالاتی در موتور به وجود می اورد
3555
محمد1395-03-18
هنگامی که ماشین داغ است شتو شوی ان مضر است نه مفید زیرا قطرات اب قبل از خشک شدن به لکه های مقاوم تبدیل میشوند.ماذافاذا؟؟؟؟؟؟؟
23157
amir1401-12-21
برای براق کردن لاستیک ها از گلیسیلین براق کننده دست استفاده کنید مثل اسپری میمونه و نیازی نیس به اسپری 100 تومن بدید قیمتشم 10 تومنمه الان در بازار و ماندگاریشم مثل اسپری تا یک هفته هست
11
وبگردی