بینی
محققان دلیل بزرگ بودن بینی مردان را نسبت به بینی زنان پیدا کرده اند و فکر می کنند دلیل بزرگ بودن بینی مردان به ساختار عضلانی شان برمی گردد با ما همراه باشید تا جزییات بیشتری در این باره بخوانید.

دلیل بینی بزرگ مردان مشخص شد

دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود اعلام کردند :مردان نسبت به زنان دارای بینی بزرگ تری هستند و این امر ناشی از تفاوت جنسیتی آنها در نیاز به انرژی است.

براساس این مطالعه به طور کلی میزان توده عضلانی بدن مردان بیشتر بوده و همین مسأله باعث افزایش نیاز بدن مردان به اکسیژن بیشتر برای رشد و نگهداری از بافت عضلات می شود.
"روسیه الیوم" در گزارشی نوشت:محققان در گذشته عقیده داشتند که اندازه بینی تحت تاثیر حجم بدن است و بینی بزرگ تر در واقع به معنای افزایش سطح اکسیژن دریافتی است که پس از ورود به جریان خون، نیاز عضلات را تأمین می کنند.

بینی


در مطالعه جدید مجله آمریکایی انسان شناسی فیزیکی، 38 نفر(20 مرد و 18 زن) اروپایی از 3 سالگی مورد مطالعه قرار گرفتند و مشخص شد که مردان و زنان تا سن بلوغ دارای بینی نسبتا یکسانی هستند. اما همین که دوران بلوغ آغاز می شود، بینی مردان شروع به رشد بیشتری می کند و دلیل اصلی آن نیاز بیشتر بدن مردان به اکسیژن برای رشد عظلات است.

هولتون معتقد است همین الگو در متغیرهای پر انرژی مانند مصرف اکسیژن، نرخ سوخت و ساز پایه و نیاز روزانه به انرژی در طول روز نیز وجود دارد.

این یافته همچنین توضیح می دهد چرا بینی ما کوچک تر از اجدادمان از جمله نئاندرتال هاست چرا که آنها توده عضلانی بیشتری داشته و برای حفظ عضلات خود به انرژی بیشتر و درنتیجه بینی بزرگ تری نیاز داشته اند.

این پژوهشگران می گویند در انسانهای امروزی بینی کوچک شده است چرا که بدن ما نسبت به اجدادمان به اکسیژن کمتری نیاز دارد.

به گفته آنها، قفسه سینه و ریه ها نیز در انسانهای مدرن کوچک تر شده اند امری که تقویت کننده این ایده است که انسان امروز به اکسیژن بیشتری نسبت به انسانهای اولیه نیاز ندارد.

علت بزرگی بینی مردان نسبت به زنان چیست؟

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
برگرفته از آخرین خبر - / ل
وبگردی