بنز cls
کلاس CLS جزو کلاس های جدید اضافه شده به خانواده مرسدس بنز است که کار خود را از سال 2004 شروع کرده است.

بنزهای cls کی وارد بازار خواهد شد ؟

رپورتاژ آگهی :در طی 14 سال گذشته سه نسل از این خانواده به بازار عرضه شده اند و سال 2019 نسل سوم نیز به بازار آمد. این کلاس برای پر کردن شکاف موجود بین کلاس خودروهای لوکس S و E توسط مرسدس بنز معرفی شد. خودروهای این کلاس با طراحی فست بک از سایر خودروهای مرسدس بنز مجزا می شوند.

بازار این خودروها دارای شرایط خاصی است و اهداف آن بیشتر بازارهای اروپایی و آمریکا است. درواقع می توان گفت بعد از موفقیت های سری 6 بی ام و آئودی A7 مرسدس بنز بیشتر توجه خود را به بازار خودروهای فست بک معطوف کرد. خودروهای فست بک دارای یک انحنا در طراحی خود هستند که از ستون های جلویی تا صندوق عقب ادامه دارد و ارتفاع خودرو از جلو به عقب کاهش پیدا می کند. پورشه را می توان خالق بهترین فست بک های تاریخ دانست و برای مثال پانامرا در نیز جزو رقبای CLS ها محسوب می شود.

وضعیت بنزهای CLS در سال 2019-2020

در حال حاضر نسل سوم CLS ها در سال 2019 عرضه شده و انتظار می رود تا پایان سال 2020 خودروهای این نسل تغییری را تجربه نکنند. نسل سوم و کنونی CLS ها تنها در نسخه های 4 در سدان و 4 چرخ فعال یا 4MATIC به بازار عرضه می شوند. برخلاف نسل قبلی دیگر خبری از خودروهای  Shooting Brake یا همان استیشن های خاص مرسدس بنز نخواهد بود و به دلیل استقبال کم از آن ها تولید این نوع خودروها در کلاس CLS متوقف شده است. به همین دلیل تنها عضو  Shooting Brake باقی مانده در خودروهای مرسدس بنز مربوط به کلاس CLA خواهد بود.
بنز cls

به روزرسانی قدرت فنی بنزهای CLS در سال 2019

در سال 2019 بازار خرید و فروش مرسدس بنز شاهد CLS هایی با موتورهای بنزینی و دیزل خواهد بود. که برای هر دو دسته رنج موتورها 2 تا 3 لیتری در نظر گرفته شده است. گیربکس 9 سرعته اتوماتیک نیز با نام 9G-Tronic تکمیل کننده زنجیره انتقال قدرت به هر چهارچرخ خواهد بود. برای این خودروها یک موتور الکتریکی برای افزایش قدرت خروجی در حدود 21 اسب بخار نیز در نظر گرفته شده که با سیستم های تعلیق جدید و مجزا برای عقب و جلو خودرو همراه خواهد شد. به این ترتیب خرید مرسدس بنز CLS جدید به شما این امکان را می دهد تا از هندلینگ و قدرت بیشتر لذت ببرید.
مشخصات بنر cls

به روزرسانی تجهیزات مرسدس بنزهای کلاس CLS در سال 2019

خودروهای نسل جدید که با بازار فروش مرسدس بنز CLS وارد می شوند دارای چراغ های LED، رینگ 18 اینچی، نورپردازی محیطی، سیستم های حفظ خودرو بین خطوط و محدودکننده های سرعت هوشمند خواهند بود. همچنین این خودروها به سیستم Mercedes me که سرویس هوشمند کنترل از راه دور خودرو خواهد بود مجهز می شوند. علاوه بر این ها از کیت AMG جدید نیز برای این خودروها رونمایی شده تا خرید مرسدس بنز CLS بیش از قبل لذت بخش باشد.

مدل های ارائه شده برای سال 2019-2020 در کلاس CLS

همان طور که گفته شد مدل هایی که در سال جدید از CLS وارد بازار خواهند شد دارای دو موتور دیزل و بنزینی هستند. CLS 350 به عنوان مدل پایه این کلاس در نظر گرفته شده است. CLS 350 دارای موتور 2 لیتری بنزینی با خروجی 295 اسب بخار خواهد بود. CLS 350 D نسخه دیزل این خودرو است که موتور 3 لیتری V6 آن توان خروجی 282 اسب بخار خواهد داشت و 4 MATIC خواهد بود.
مدل CLS 300 تنها با موتور 2 لیتری دیزل به بازار عرضه می شود و توان خروجی آن 241 اسب بخار است. مدل CLS 400 D نیز به صورت 4MATIC + با موتور 3 لیتری V6 دیزل عرضه خواهد شد و خبری از موتور بنزینی برای آن نخواهد بود.
پرچم دار این خانواده AMG CLS 53 است که با یک موتور 3 لیتری V6 قدرتمند که می تواند 429 اسب بخار نیرو تولید کند به بازار عرضه خواهد شد. این مدل سریع ترین خودرو این خانواده نیز خواهد بود و شتاب 0 تا 100 آن کمتر از 4.5 ثانیه است. علاوه بر این قیمت مرسدس بنز AMG CLS 53 از سایر خودروها نیز بیشتر خواهد بود.
به این ترتیب بازار خریدوفروش مرسدس بنز CLS داغ تر از گذشته خواهد شد. اگر قصد خرید مرسدس بنز CLS را در ایران داشته باشید احتمالاً باید منتظر ورود CLS 350 به ایران باشید زیرا تنها خودرو این کلاس است که موتور بنزین سوز زیر 2.5 لیتر دارد.
 
منبع :ویرلن
 

بنزهای cls که در سال 2019-2020 وارد بازار می شوند

58
این مطلب مفید بود ؟80
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی